پادویش

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ تفاوت و شباهت‌ها، کدام بهتر است؟

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکا، اروپایی و ژاپنی

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ تفاوت و شباهت‌ها، کدام بهتر است؟  هرچیزی که باید درباره آن ها بدانید.

به گزارش مجله زوم تک به نقل از وبسایت japanesecartrade ،در بهره ی زمانی ایی هستیم که گاها فهمیدن اینکه 2 محصول شبیه به هم در 2 جای کاملا متفاوت از هم ساخته شده اند، کار اصلا آسانی نیست. معمولا فهمیدن اینکه 2 خودرو شبیه به هم چه تفاوت های اساسی و مهمی با یک دیگر دارند و اینکه هر یک از آن ها در کجا ساخته شده اند، کار آسانی نیست. این روز ها در هر جایی از دنیا ممکن است خودرو تولید شود. بنابرایتن برچسب زدن بر آن ها تنها به واسطه جایی که ساخته شده اند، اصلا کار درستی نیست؛ گرچه برخی از تفاوت ها اصلا ناپدید نمی شوند. تفاوت های بارزی هم چون استایل، عملکرد، امنیت و مابقی فاکتورها. تعداد زیادی از خودروسازان در سراسرتا دنیا وجود دارند که در کشورها مختلف فعالیت می کند، اما گل سرسبدها آن ها خودروسازان ژاپنی هم چون کمپانی بزرگ تویوتا، خودروسازان آمریکایی هم چون فورد و …، و خودروسازان اروپایی هم چون بی ام و هستند که بیشتر از دیگر رقیبان قدرت مند و شناخته شده هستند.

اغلب زمان هایی که یک محصول جدید از طرف خودروسازان ژاپنی، آمریکایی و اروپایی به بازار دنیا عرضه می شود، نه تنها در بازار خود آن کشورها به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد، بلکه دیگر مردم دیگر کشورها نیز از آن ها استقبال می کنند. خودروهای تولید شده توسط این کمپانی ها در این 3 منطقه کیفیت خیلی بیشتری نسسبت به رقیب ها دارند، با این وجود فاکتور کیفیت عامل برتری بین خودشان نیز به شمار می آید. ممکن یکی از آن ها نسبت به یکدیگر از بابت عملکرد یا استایل بهتر باشند؛ اما برخی از دیگر آن ها از بابت کیفیت و امنیت بهتر باشند. پس در اینجا چندین فاکتور وجود دارد که باعث برتری یکی خودروساز به دیگری می شود؛ در اینجا به مقایسه بین 3 خودروساز آمریکایی، اروپایی و ژاپنی با در نظر گرفتن این  فاکتورها می پردازیم.

 

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ تفاوت و شباهت‌ها، کدام بهتر است؟

طراحی یا دیزاین، امنیت، کیفیت، کارآمدی حداکثری، عملکرد، طول عمر و … عواملی هستند که در ذیل به آن ها اشاره شده است.

 

طراحی یا دیزاین

اولین چیزی که بسیاری از خریداران و طرفدران خودروها به یک خودرو جدید نگاه می کنند، در حقیقت به بدنه خودرو هم چون طراحی خودرو است. وقتی قرار است طراحی یک خوردو به نمایش گذاشته شود، به نظر بسیاری از افراد و کارشناسان هیچ سازنده ی خودرویی وجود ندارد که به بتواند به گرد و پای سازنده های مطرح خودروهای اروپایی هم چون لامبورگینی، فراری، … برسند؛ البته طراحی خودروهای آمریکایی و ژاپنی هم طرفدران بسیاری دارند، اما خودروهای اروپایی سبک بیشتر مدرن و اسپورتی دارند.  در اروپا، ظاهر و طراحی خودرو عامل خیلی مهمی برای کمپانی های سازنده خودرو به شمار می آید که می شود این را به سادگی در خودروهای ساخت کمپانی های برتر اروپایی دید. با طراحی چشم گیر و اسپورت، خودروهای اروپایی لقب بهترین و محبوب ترین طراحی خودروها را از آن خود کرده اند. نه تنها بهترین خودروهای اروپایی ساخته بهترین شناخته شده ترین کمپانی های خودروسازی اروپایی طراحی فوق العاده جذابی دارند، بلکه خودروهای معمولی اروپایی طراحی و زیبایی خاص خودشان را دارند. نظر شما درباره ی خودروهایی اروپایی چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

طراحی و ظاهر خودروهایی اروپایی در این مدت کمی تغییر کرده است؛ بخصوص طراحی های خودروهایی آمریکایی  که بیشتر جنبه طراحی اسپورت اروپایی را به خود گرفته است. آمریکایی به صورت مداوم طراحی و ظاهر خودروهای خود را مدرن و تغییر می دهند، در آن طرف، خودروسازان مطرح ژاپنی کمتر علاقه دارند که دست به تغییر اساسی و مدرن سازی طراحی خودروهای خود بزنند. شاید فکر کنید که این تصمیم خودروسازان ژاپنی بد است، اما حقیقت این است که طراحی و زیبایی خودروهای ژاپنی به همین سرعت و زودی ها قدیمی نمی شوند و از مد نمی افتادند. در حقیقت، استایل خودروهای ژاپنی کم و بیش، در طول سالیان یکسان می ماند و دچار دستخوش جدی ایی نمی شود، مگر آنکه واقعا از نظر خودروسازان ژاپنی لازم به نظر برسد.

 

کیفیت

کیفیت یکی از دیگر عواملی است که همه ی خودروسازان اروپایی از خودروهای لاکچری و سلطنتی بریتانیایی گرفته تا خودروهای شیک و سوپر اسپورت ایتالیایی، تا خودروهای باواریی آلمانی که تلفیقی از سرعت و کیقیت هستند. خودروهایی اروپایی از کیفیتی برخوردار هستند که معمولا ارزان هم نیستند، اما به خوبی کارآمد هستند. کیفیت تنها  از آن خودروهایی اروپایی نیست، بلکه خودروهایی آمریکایی و به خصوص خودروهای ژاپنی دست کمی از این بابت ندارند، چه بسا خودروهای ژاپنی از هر دوی آن ها بهتر هم باشند. کیفیت خودرو هر 3 منظقه در نوبه ی خود بی نظیر و بی رقیب است، اما اینکه افراد کدام یک را بیشتر می پسندند، بیشتر به نظر خود ارفراد بستگی دارد. کیفیت خودروها یکی از اصلی ترین عوامل تعیین کننده ی قیمت نهایی خودروها می باشد.

 

مصرف سوخت

ژاپن یکی از نام ها شناخته شده در تولید خودروهایی با مصرف کم سوخت است. یکی از دیگر مهم ترین عواملی که خودروسازان در حین ساخت خودروها به آن توجه بسیاری می کنند، مصرف پایین سوخت تا جای ممکن است؛ چراکه مصرف سوخت یکی از مهم ترین عواملی است که مشتریان را سوق به خرید خودروهای کم مصرف و اقتصادی ژاپنی سوق می دهد. البته که خودروهایی ژاپنی ورای کم مصرف بودن، ظاهر خوبی هم دارند که هر دو عامل از عوامل محبوبیت خودروهای ژاپنی به شمار می آیند. برای مثال در سال 1973 در بهبوهه ی بحران نفتی در دنیا، محبوبیت خودروهای ژاپنی در دنیا به طور چشم گیری افزایش پیدا کرد؛ چراکه مصرف بنزین موتور خودروهایی که کمپانی ژاپنی در این سال تولید می کردند به شدت از رقیب های آمریکایی و اروپایی شان کمتر بود؛ در حالیکه هنوز هم بسیاری متعقد هستند که مصرف بنزین خودروهایی آمریکایی به نظر بسیاری به شدت زیاد است. خودروهای کم مصرف سوخت ژاپنی از نظر مصرف بنزین همیشه بهترین انتخابی بوده  است که برای افراد وجود داشته است.

 

عملکرد

در خصوص قدرت و عمکلرد هم به همین راحتی نمی شود برای خودورسازان مطرح اروپایی رقیب پیدا کرد؛ گرچه خودروسازان اروپایی هم در نوبه ی رقیب های جدی ایی از ژاپن و آمریکا دارند، اما حرف اول در قدرت و عملکرد خودروها را خوردوسازان اروپایی هم چون مرسدس بنز، لامبورگینی، فراری، بنتلی، … همیشه زده اند. مبحوب ترین خودروسازان اروپایی معمولا سردمداران بهترین عملکرد خودروهایی هستند که دنیا به خود دیده است؛ مرسدس بنز و بی ام و دو تا از کمپانی هایی هستند که بهترین خودروهایی که دنیا تا بحال به خود دیده است را طراحی کرده اند. خودروهایی آمریکایی و ژاپنی ها هم رقیب خودروهایی اروپایی به شمار می آیند، اما رقیب جدی ایی حساب نمی شوند؛ قدرت و شتاب خودروهای اروپایی همیشه یک سر و گردن بیشتر از خودروهای رقیب بوده است.

 

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ طول عمر دستگاه

شاید خودروهای ژاپنی به سرعت و زیبایی ظاهر اسپورت خودروهای اروپایی نباشند، اما معمولا همه ی افراد خودروهایی ژاپنی را به خاطر کیفیت و ماندگاری بالای آن ها می شناسند. خودروهای ژاپنی نیازی به اهمیت و نگرانی زیادی ندارند و کمتر پیش می آید که صاحبان چنین خودروهایی بخواهند خودرو های خود را به دست تعمیرات بسپارند.

 

قدرت و استحکام

آمریکایی ها عاشق قدرت بوده و هستند و این را می توان همیشه در خودروهای ساخت آن ها به راحتی مشاهده کرد؛ از خودروهای کلاسیک بزرگ آن ها گرفته تا سایبرتراک الکتریکی کمپانی تسلا که حاکی از قدرت و استحکام بی نظیر است. آمریکایی لقب خودروهای خود را ماسل کار یا همان خودورهای عضله ایی داده اند. خودروهای بزرگ آمریکایی معمولا بدنه بزرگی دارد که به  موتور قدرت مندتری نیاز دارد؛ بخاطر همین مورد مصرف بنزین در خودروهای آمریکایی معمولا خیلی بیشتر از خودروهای هم تراز اروپایی یا ژاپنی است. وقتی ما درباره ی قدرت و بزرگی خودرو ها صحبت می کنیم، معمولا یا شاید اصلا هیچ رقیب جدی ایی برای خودروهای آمریکایی پیدا نشود.

 

اطمینان

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ خودروهای ساخت خودروسازان اروپایی و آمریکایی ممکن است از نظر شتاب و قدرت حرف اول را بزنند، اما از نظر امنیت و قابلیت اطمنیان پذیری حرف اول را معمولا خودروهای ژاپنی می زنند. در خصوص اطمینان پذیری، خودروهای ساخت کشور ژاپن اغلب سابقه و تاریخچه ی خیلی بهتری نسبت به رقیب های اروپایی و آمریکایی شان دارند.  درست است که الزاما ساخت خودروهای ایمن و مطمعن فقط به کمپانی های بزر و شناخته شده ی ژاپنی هم چون تویوتا، نیسان و هوندا محدود نمی شود، اما اغلب خودروهای این کمپانی ها در خصوص امنیت حرفی برای گفتن باقی نمی گذراند. سایر کمپانی ها خودروسازی ژاپنی هم چون مزدا ، میتسوبیشی ، ایسوزو ودایاتسو خودروهای مطمعن، ایمن و باکیفیت را تولید می کنند. چند دهه تولید خودرو های ایمن با کیفیت توسط کمپانی های ژاپنی، محبوبیت زیادی در بین کاربران و دیگر افراد نسبت به خودروهای ژاپنی بخشیده است. موردی که خودروسازی داخلی کمتر به آن توجه داشته اند.

 

قیمت

همان طور که می دانید عوامل متفاوتی در قیمت گذاری نهایی یک خودرو مهم است؛ از مهم ترین آن ها می توان به قدرت و عملکرد و مضرف سوخت اشاره کرد. علاوه بر مصرف پایین سوخت، زیبایی خودروهایی ژاپنی عملکرد خیلی خوبی دارند و این در حالی است که قیمتی که برای آن ها در نطر گرفته می شود، کاملا منظقی و اغلب برای مشتریان جهانی خودروهای این کشور قابل خریداری شدن است. خوردوسازان ژاپنی معمولا ذائقه و علاقه ی اکثر افراد از سراسر دنیا را در نظر می گیرند تا به نظر همه ی افراد خوش بیایند، برای همین علت از ایده ی خاضی دنبال یا پیروی نمی کند. در آن طرف خودروهای آمریکایی و به خصوص اروپایی قرار دارند که اغلب با توجه به سود خود سازنده به بازار ها عرضه می شوند و کمتر از جنبه ی اقتصادی بودن پیروی می کنند. معمولا خودروهای خوب و عالی اروپایی فراتر از بودجه کلاس اقتصادی مردم هستند و کمتر کسی می توانند خودروهای خوب اروپایی را خریداری کند.

 

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ امنیت

خودورهای ژاپنی بسیاری از افراد از سراسر دنیا را به خاطر ویژگی هایی هم چون امنیت که یکی از آن ها است را به خود جذب می کنند. خودروسازان ژاپنی معمولا وقتی حرف از امنیت می شود، رهبری این موضوع را به عهده می گیرند. گرچه خودروهای ها آمریکایی همان طور که در بالا گفته شد به خودروهای قلدر عضله دار معروف شده اند، اما خودروهای ژاپنی دست کمی از خودروهای این کشور ندارند. خوردوسازان ژاپنی به توسعه دهندگان تکنولوژی شهرت دارند که استانداردهای امنیت خودروها و رانندگی را همیشه می افزایند.

 

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی

حقیقت این است که برای زمان های طولانی، خودروسازان اروپایی، ژاپنی و حتی آمریکایی برای جدب سرمایه بیشتر و پیدا کردن مشتریانی که مایل به خرید خودروهایشان باشند با یک دیگر به رقابت جدی ایی پرداخته اند. اغلب افراد دوست دارند خودروهایی را خریداری کنند که مطابق علاقه هایشان و ویژگی خاص یک خورد باشد. برخی از افراد به خودروهای قدرت مند علاقه دارند، در حالیکه برخی از دیگر افراد به خودروهای قوی علاقه مند هستند. برخی تنها خودروهایی را انتخاب می کنند که مصرف سوخت خیلی پایینی دارند. تفاوت ها نقش به سزایی در انتخاب خودروها برای خرید برای افراد دارد؛ طراحی متفاوت، عملکرد، ویژگی های بی نظیر و زیبایی خارق العاده مواردی هستند که به خوبی در خودروهای اروپایی به چشم می آیند. خودروهایی آمریکا به قدری بزرگ هستند که بعضا برخی از آن ها لقب کشتی را از آن خود کرده اند. خودورهایی اروپایی قدرت مند و زییایی خاصی را دارند که کمتر سازنده خودرویی رقیب آن ها به شمار می آیند و خودروهای ژاپنی همیشه حرف اول را در امنیت، قابل اعتماد بودن و ماندگاری می زنند. خودروهای ژاپنی کم مصرف هستند، کمتر پیش می آید که خراب بشوند و نیاز به تعمیرات رفتن داشته باشند، خرید آن ها برای افراد نیز اغلب محیا است.

محصولات خودروسازان ژاپنی معمولا طرفدران خاص خودشان را اغلب کشورهای دنیا دارند؛ خودروسازان اروپایی هم همین طور، خودروهای آمریکایی نیز طرافدران سرسختی دارند.

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ وقتی شما می خواهید یک خودرو ژاپنی خریداری کنید، احتمالا شما به اطمنیان پذیری و امنیت اهمیت بسیاری می دهید. وقتی هم می خواهید قدرت و عملکرد بی نظیر را تجربه کنید، بی شک بهترین انتخاب برای شما، بهترین های اروپایی خواهند بود. اگر می خواهید احساس قلدری و قوی بودن داشته باشید، چه بهتر از خودروهای آمریکایی ؟ صحبت هایی طولانی ایی که معمولا در خصوص بهترین کمپانی خودروسازی کدام است یا اینکه بهترین خودرو در دنیا کدام است، همیشه وجود داشته است و هیچ گاه به نتیجه یکتایی نمی رسد، چراکه اینکه کدامین بهتر است، همیشه بستگی به نطر تک تک خود افراد دارد. پس برای انتخاب کدام یک از خودروهای ژاپنی، آمریکایی یا اروپایی را باید انتخاب کنید، بهتر است به الویت و علاقه مندی های خود نگاه کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: گران‌ترین ماشین‌های سوپر لوکس دنیا در سال 2020 را می‌شناسید؟ به همراه مشخصات

چقدر از این مطلب خوشتان آمد ؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

نظرات در مورد : مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ تفاوت و شباهت‌ها، کدام بهتر است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *