آنتی ویروس پادویش

تغییر برنامه های پیش فرض شده در اندروید

تغییر برنامه های پیش فرض شده در اندروید

سیستم عامل اندروید به کاربران خود آزادی های بسیاری داده که یکی از آن ها قابلیت انتخاب برنامه پیش فرض شده برای اجرای لینک ها و فایل های مختلف می باشد. تغییر دادن برنامه پیش فرض در اندروید به کاربران این امکان را میدهد تا زمانی که روی یکی از لینک ها کلیک می کنند، صفحه مورد نظرشان با مرورگر مورد علاقه شان باز شود. تغییر برنامه های پیش فرض شده در اندروید ممکن است در نسخه های مختلف اندروید مختلف باشد اما ما برای شما نحوه انجام اینکار روی نسخه های مارشمالو، نوآ و پای را توضیح داده ایم، در ادامه با زوم تک همراه باشید.

تغییر برنامه پیش فرض اندروید در اندروید نوقا و مارشمالو

در نسخه های سیستم عامل اندروید قبل از مارشمالو برای تغییر برنامه های پیش فرض شده این اجازه را داشتید که با اجرا کردن یکی از نرم افزارها برای اولین بار، آن را به عنوان نرم افزار پیش فرض انتخاب کنید. در آن زمان یکی از مشکلات این بود که برای تغییر دادن آنها باید راه ها و روش های مختلفی را امتحان می کردید. اما با ارائه نسخه های مارشمالو و سپس نوقا، تغییر برنامه های پیش فرض شده در اندروید بسیار راحت تر انجام خواهد شد.

 • در ابتدا وارد تنظیمات و یا همان Settings شوید.
 • گزینه Apps را انتخاب کنید.
 • با باز شدن صفحه Apps از قسمت بالا سمت راست روی آیکون تنظیمات ضربه زده و اگر از اندروید مارشمالو استفاده می کنید، گزینه Default Apps را انتخاب کنید.
 • حال شما در صفحه جدید یک لیست از مواردی را خواهید که برای هرکدام یک نرم افزار پیش فرض انتخاب شده است. روی هر برنامه ای که میخواهید ضربه زده و آن را تغییر دهید.

تغییر برنامه پیش فرض اندروید در اندروید نوقا و مارشمالو

تغییر برنامه های پیش فرض شده در اندروید نسخه Pie با رابط کاربری One UI

تغییر دادن برنامه پیش فرض شده در اندروید پای بسیار ساده و راحت انجام می شود. در ادامه مراحل تغییر برنامه های پیش فرض شده در نسخه پای با رابط کاربری One UI توضیح خواهیم داد :

 • وارد تنظیمات شده و گزینه Apps را انتخاب کنید.
 • سپس از قسمت بالا سمت راست روی منوی سه نقطه ای ضربه بزنید
 • از بین گزینه های این لیست، گزینه Default Apps را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده یکی از مواردی که برنامه پیش فرض آن تغییر کند را انتخاب کنید.
 • حال از بین نرم افزارهای نصب شده، یکی از برنامه ها را به عنوان برنامه پیش فرض انتخاب کنید.
بیشتر بخوانید  چند روش جدید و کاربردی برای کنترل گوشی های اندرویدی مفقود شده!

با انجام اینکار برنامه مورد نظر برای همیشه انتخاب می شود. در صفحه ای که نرم افزارهای پیش فرض شده نشان داده می شوند، گزینه هم با عنوان Set as default وجود دارد. زیر نرم افزارهایی که به عنوان برنامه پیش فرض انتخاب شده باشید، Set as Default نوشته شده. با انتخاب آن میتوانید گزینه Clear Default را زده تا انتخاب پیش فرض حذف شود.

تغییر برنامه های پیش فرض شده در اندروید نسخه Pie با رابط کاربری One UI

تغییر برنامه پیش فرض در نسخه‌ های قدیمی تر اندروید

برای تغییر دادن برنامه پیش فرض شده در نسخه های قدیمی تر اندروید باید روند مشابهی که گفته شد را طی کنید ولی یکی از روش های دیگر استفاده از نرم افزار شخص ثالث Better Open With می باشد. این نرم افزار سالیان سال است که در این زمینه فعالیت کرده و اصلا مهم نیست که سیستم عامل شما بروز است یا قدیمی. با اجرا کردن برنامه Better Open With به راحتی میتوان برنامه های پیش فرض شده اندروید را تغییر داد. کار کردن با این برنامه بسیار راحت است. برای شروع آن را از پلی استور گوگل دانلود کرده و سپس از روش هایی که در بالا گفته شد، Better Open With را به عنوان برنامه پیش فرض تمام موارد انتخاب کنید. سپس نرم افزار را اجرا کنید. در همان صفحه نخست، موارد مختلف به شما نشان داده خواهد شد. تنها کافیست یکی از آن ها را انتخاب کرده و برنامه ای که میخواهید به صورت پیش فرض نشان داده شود را انتخاب کنید. یکی از ویژگی های بسیار خوب این برنامه این بوده که در حین تمام شدن ثانیه شمار میتوانید یکی دیگر از نرم افزارها را انتخاب کنید.

تغییر برنامه پیش فرض در نسخه‌ های قدیمی تر اندروید

حذف برنامه پیش فرض اندروید

شاید بارها به این موضوع برخورد کرده باشید که بخواهید عکسی را تماشا کنید و اندروید در ابتدا از شما برنامه ای که میخواهید عکس با آن اجرا شود را درخواست کند. در این مواقع شما با دو گزینه Once و Always نیز روبرو خواهید شد. با انتخاب گزینه Always و انتخاب یکی از برنامه، این برنامه به صورت پیش فرض برای همیشه انتخاب خواهد شد اما اگر به اشتباه این گزینه را انتخاب کرده و یا به برنامه مورد نظر علاقه ای ندارید، میتوانید برای حذف کردن آن از حالت پیش فرض مراحل زیر را دنبال کنید :

 • وارد تنظیمات گوشی خود شوید
 • گزینه Apps را انتخاب کنید.
 • سپس از لیسن برنامه ها، برنامه ای که نمیخواهید دیگر پیش فرض باشد را پیدا کنید.
 • روی آن ضربه زده و گزینه Set as default را انتخاب پیدا کنید
 • در آخر گزینه Clear Default را بزنید.

حذف برنامه پیش فرض اندروید

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تغییر برنامه های پیش فرض شده در اندروید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *