آنتی ویروس پادویش

سامسونگ مشکل قلم پرچمدار سری نوت خود را حل کرد / Galaxy Note5

galaxy note5

اخیرا اخباری از کره جنوبی به گوشی می رسد که اذعان کننده رفع مشکل جدی قلم Galaxy Note5 در تولیدات جدید این گوشی است و از این پس این مشکل مشاهده نخواهد شد، اما برای کسانی که پیشتر صاحب این مدل هستند، خبر خاصی وجود ندارد و آن ها فقط باید حواس خود را بیشتر جمع کرده تا ویژگی اصلی این گوشی یعنی قلم کاربردی آن را نابود نکنند!
(وارد کردن اشتباه قلم S Pen در گوشی Galaxy Note5 باعث خرابی می شود)

مشکل اینجا بود که اگرچه در حالت کلی و درست قلم گوشی بعد از خروج باید به صورت مستقیم و از نوک وارد جای خود شود، اما به هیچ وجه نمی توان جلوی اشتباه کاربرانی را که مشغله فکری زیادی دارند را از ورود سر و ته قلم گرفت.در سری های قبلی نوت اگر این اتفاق می افتاد، کاربر به راحتی قادر بود تا قلم را خارج کرده و بعد از لبخندی کوتاه به خاطر اشتباه خود، آن را به صورت صحیح وارد جای مخصوصش کند.

samsung galaxy note5اما در نوت5 این قضیه به این راحتی حل نمی شد و بخاطر نحوه طراحی ظریف این گوشی، طبق اخبار کسب شده از کاربران، در اکثر مواقع قلم در جای خود گیر می کرد و خارج کردن آن با زور و فشار اضافی، سنسور تشخصی ورود و خروج قلم را از کار می انداخت
و این یعنی از بین رفتن نیمی از کاربردهای قلم کاربردی این گوشی.

سامسونگ در ابتدا توپ را در زمین کاربران می انداخت و آن ها را به خاطر رعایت نکردن قوانینی که در دفترچه گوشی ذکر شده، مستحق این اتفاق می دانست، اما در ادامه تصمیم به طراحی دوباره محفظه قرار گیری قلم گوشی نوت 5 گرفت تا در صورت ورود وارونه قلم نیز اتفاق خاصی نیفتاده و در محل خود محبوس نشود.
در عکس سمت چپی طراحی جدید صورت گرفته که در مقایسه با عکس سمت راستی، یعنی مدل قبلی، اگرچه تغییر خاصی را نشان نمی دهد، اما در واقع اثبات کننده حرف سامسونگ در مورد دست بردن در نحوه طراحی این گوشی است.

galaxy note5گفتنی است سامسونگ پیشتر تصمیم به ارائه گوشی با هشدار دهنده S-Pen کرده بود که تاثیر زیادی برای کاربران حواس پرت نداشت!

منبع : phonearena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سامسونگ مشکل قلم پرچمدار سری نوت خود را حل کرد / Galaxy Note5

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *