آیا اپل واچ واقعا ضد آب است ؟

اپل واچ

به نظر شما آیا تمامی اپل واچ های تولید شده ی کمپانی اپل ضد آب هستند ؟. خب، پاسخ کوتاه به این موضوع یک نه بزرگ است… اما این موضوع بدان معنا نیست که شما نمی توانید از آن ها در استخر و یا در حال دوش گرفتن و یا در محیط های مرطوب استفاده نمایید. دلیل این پاسخ جدی و گیج کننده در اینجاست که: تقریبا هیچ کالای الکترونیکی در بازار وجود ندارد که کاملا ضد آب باشد. یعنی اگر سازنده ادعا کند که دستگاهش کاملا ضد آب می باشد، یک ادعای خطرناک کرده است.

اپل واچ

اینکه یک دستگاه “مقاوم در برابر آب” باشد، به این معنی است که می توانند در شرایط خاصی در معرض خرابی و از بین رفتن قرار نخواهد گرفت. حتی یک زیردریایی نیز به طور کامل ضد آب نیست!، زیرا در بعضی از عمق ها فشار آب آن را خرد می کند، مگر اینکه فوق العاده پیشرفته باشد. البته شما زیر دریایی خرید نمی کنید، تنها یک ساعت هوشمند است که می تواند کارهای بسیاری را انجام دهد و فقط باید بدانید که تا چه عمقی می تواند تحمل آب را داشته باشد. خبر خوب این است که تمامی دستگاه های اپل که تولید کرده است در برابر آب مقاوم هستند – تولیدات اپل متفاوت هستند.

لازم به ذکر است که تمامی دستگاه های مقاوم در برابر آب تا آخر عمر نمی توانند این قابلیت را داشته باشند، به همین دلیل است که برندها بسیار ناامید هستند تا معامله ای بزرگ در مورد آنچه که با دستگاه های خود در محیط های مرطوب انجام می گردد را نداشته باشند. با گذشت زمان، مهر و موم هایی که از آب محافظت می کنند، ممکن است کاهش یافته و یا آسیب ببینند، که سبب می شود تمامی فرآیند تغییر نماید. در این بخش مواردی مطرح می گردد که کمپانی اپل می گوید شما باید در زمان استفاده از یک ساعت هوشمند باید بر حذر باشید تا مدت های طولانی برای شما ضد آب باقی بماند:

  • افتادن اپل واچ و یا قرار گرفتن در برابر اشیای تیز.
  • اپل واچ خود را در برابر صابون و یا آب صابون قرار ندهید، مثلا در زمان دوش گرفتن و یا حمام کردن.
  • اپل واچ خود را از عطر، حلال ها، مواد شوینده، اسیدها و یا مواد غذایی اسیدی، مواد دافع حشرات، لوسیون، کرم های ضد آفتاب، روغن و یا رنگ مو دور نگاه دارید.
  • اپل واچ خود را در برابر حجم بالای آب بالا قرار ندهید، برای مثال در زمان اسکی روی آب.
  • از اپل واچ خود در محیط هایی نظیر سونا بخار که در معرض بخاز زیاد هستید، قرار ندهید.

دلیل این موارد از بین رفتن مهر و موم و پلمپ دستگاه می باشد: هزینه های بسیاری باید برای برطرف کردن مشکل این مهر و موم ها پرداخت کنید (بخار، مواد خورنده و اسیدی به داخل دستگاه از طریق ترک های کناری وارد می شود).

با ذکر این موارد باید بتوانید تفاوت میان دستگاه های ضد آب و دستگاه هایی که در برابر آب و گرد و غبار مقاوم نیستند را بدانید. این موارد باید رعایت شوند تا بتوانید میان دستگاه های مختلف تفاوت را احساس کنید.

آیا اپل واچ سری 1 ضد آب است؟

اپل واچ

آیا تا به امروز تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل را در زیر دوش تصور کرده اید؟ اکنون شما می دانید که قطعا حمام تیم کوک یکی از دوست داشتنی ترین حمام ها می باشد. به احتمال دوش تیم کوک یکی از گرانبهاترین دوش های دنیا می باشد … ولی قطعا دوش آب گرم تیم کوک نیز دارای آب می باشد!

تصور کنید که در اتاق خواب خود هستید. حوله ی حمام شما نیز از کیفیت بالایی برخوردار است … و راه راه هایی بر روی آن وجود دارد. باید بگوییم که نخستین سری از اپل واچ ضد آب نیست و شاید به نسبت در برابر آب باران مقاومت داشته باشد.کمپانی اپل در خصوص این مدل از اپل واچ خود به سختی اعلام می کند که ضد آب نیست ولی در واقعیت بیش از آن که تصورش را بکنید مقاومت دارد. این موضوع زمانی مطرح شد که در یک تیزر تبلیغاتی مربوط به اپل واچ سری 1 نشان داده شد، تیم کوک در یک حمام همراه با این اپل واچ قرار گرفته است (به همین دلیل در ابتدای مطلب این موضوع را برای شما مطرح نمودیم) و نشان دهنده ی این است که تا حدودی مقاومت دارد.

بیشتر بخوانید  کنترل ماشین شگفت انگیز BMW با ساعت هوشمند

آیا اپل واچ سری 3 ضد آب است؟

اپل واچ

هنوز هم پاسخ ما منفی است. قطعا در بخش اول متن در مورد دستگاه های ضد آب مطالب را مشاهده نموده اید، اما، خبر خوب این است: شما می توانیداپل واچ سری 3 را تا فشار 5 اتمسفری آب همراه خود داشته باشید. 5 اتمسفر استاندارد ضد آبی است که شما در بسیاری از ساعت های هوشمند مشاهده خواهید کرد – این موضوع بدان معنی است که شما تا 50 متر عمق می توانید از این دستگاه استفاده کنید. شما نمی توانید این سری از اپل واچ را برای غواصی استفاده کنید ولی می توانید در محیط هایی نظیر استخر از این ساعت هوشمند استفاده کنید.

چیزی که باید توجه داشته باشید این است که حفاظت از نفوذ آب در این ساعت بالاتر می باشد، بنابراین ساعت اپل واچ سری 3 مقاومتی بیشتری نسبت به سری قبلی دارد – می توانید در زمان شنا کردن و قرارگیری در محل های مرطوب از آن استفاده نمایید. این موضوع بدان معنا نیست که شما می توانید به طور ناگهانی از صابون استفاده کنید و کف هیچ تاثیری بر روی آن ندارد. انتظار نداشته باشید که این ساعت هوشمند در این مورد ضمانت داشته باشد ولی قطعا در زیر باران از کار نخواهد افتاد.

اساسا کاربران اپل واچ سری 3 را در زمان شنا کردن مناسب می دانند. این سری از اپل واچ دارای یک سیستم خنک کننده ی بسیار قدرتمند می باشد که وقتی در محیط های آبی قرار می گیرد برای اینکه صدای اسپیکر وزوز نباشد، به راحتی آن را خشک می کند. قطعا مشاهده ی این فرآیند بسیار جذاب است.

آیا اپل واچ سری 4 ضد آب است؟

اپل واچ

اگر ضد آب نبود جای شک داشت، درست است؟ خوب، اپل واچ سری 4 نیز ضد آب نیست. ما شما را فریب دادیم هیچکدام از اپل واچ ها ضد آب نیستند. اما اپل واچ 4 در برابر آب نسبت به 5 اتمسفر می باشد، مانند اپل واچ سری 3. در این میان کمپانی اپل هیچ گونه محافظت بیشتری در اپل واچ جدید خود نسبت به قبل ارائه نداده است، اما این موضوع فوق العاده می باشد که نسبت به رطوبت مقاوم تر است.

این صفحه نمایش بزرگتر در اپل واچ سری 4 است که باعث می شود که بتوانید نگاهی به دنیای زیر آب نیز بزنید (اگر برنامه ای که از آن استفاده می کنید اجازه می دهد تا این کار را انجام دهید).

اگر اپل واچ شما خیس شد، چه کاری می توانید انجام دهید؟

خب، اگر شما از اپل واچ های سری 2، 3 یا 4 استفاده می کنید، زیبایی Water Lock را خواهید دید. این گجت هوشمند زمانی که سنسورهایش آب تشخیص دهد، گوشی شما را از انجام هر کاری قفل می کند، بنابراین صفحه نمایش آبی رنگ تاچ مزاحم را به عنوان یک لمس تصادفی در نظر نمی گیرد. اگر شروع به تمرین شنا کنید،قفل آب به صورت خودکار فعال می شود، یا تنها می توانید از پایین صفحه، در حالت آماده به کار قرار بگیرید و روی بر آیکون کاهش آب ضربه بزنید.

این قابلیت بسیار مفید است، ولی به عنوان جالب ترین قابلیت نیست. زمانی که آماده هستید تا دوباره بر روی صفحه نمایش ضربه بزنید، شما باید بر روی آیکون چرخ دندانه شکل دیجیتال کلیک کنید، صداهایی مانند پا کردن اسپیکر شنیده می شود. درست است: صدا از بین بردن آب داخل دستگاه است. این موضوع همانند نوعی مبارزه عاملی است که درست در ساعت شما اتفاق می افتد. اپل به طورکلی توصیه می کند که ساعت و نوار را با پارچه ای نرم و بدون نم خشک کنید … اما به احتمال ابعاد کمی از اپل واچ شما بیرون خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا اپل واچ واقعا ضد آب است ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *