آنتی ویروس پادویش

تراشه ی A11 در آیفون X با شش هسته ی پردازنده قدرتمند تر؛ قدم بزرگ دیگری از اپل

تراشه ی A11 در آیفون X : خبر لو رفته درباره iOS 11 گلد مستر، همانند هدیه ای بزرگ است که طرفداران اپل انتظار آن را می کشند. متخصصین تکنولوژی تلفن همراه، در شرکت بزرگ اپل، از این اطلاعات به عنوان گنجینه استفاده کرده و نکات و ویژگی های جذاب تری در ارتباط با iOS 11 و مدل گوشی های سال 2017 آیفون منتشر می کنند.

این بیت اطلاعاتی خاص،  با تحت تاثیر قرار دادن تراشه ی  A11 سیستم عامل Apple  در دهمین سالگرد آیفون باعث می شود این شرکت قدرتمند تر از همیشه بدرخشد. بنا به گفته آقای اسمیت، یکی از متخصصین آیفون، اطلاعات iOS 11 نشان داد که تراشه A11 دارای شش هسته پردازنده می باشد. دو هسته به نام Monsoon نام گذاری شده و برای کارهایی که به قدرت زیاد نیاز دارند، مانند بازی و تنظیمات و ریمیکس ویدئو مورد استفاده قرار می گیرد. چهار هسته دیگر به نام Mistral برای کارهای سبک تر مانند ارسال پیام و یا چک کردن ایمیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیوژن A10 که در سال 2016 در آیفون 7 و آیفون 7 پلاس مورد استفاده قرار گرفت، چهار هسته بود. دو هسته برای عملکرد بالا و دو هسته برای افزایش بهره وری گوشی و فعالیت های آن بودند.

A10 X که در نسخه ی رفرش شده آیپد پرو مورد استفاده قرار گرفت دارای سه هسته ی فوق العاده قوی هوریکن و سه هسته زفیر برای تقویت کارایی گوشی بود.

آیفون Xیکی دیگر از ویژگی های اپل A11 که نظر همه را به خود جلب کرده این است که تمام هسته های پردازنده این گوشی قادرند به صورت مستقل عمل کنند به عبارتی دیگر، نرم افزاز می تواند به هر چهار هسته دسترسی داشته باشد و بسته به دستور اجرایی، هر یک را به کار گیرد حتی اگر اجرای این فعالیت به حداکثر قدرت نیاز داشته باشد، می‌ تواند به طور هم زمان هر چهار هسته زا به کار گیرد. اما فیوژن A10 توانایی به کار گیری هسته های قوی یا هسته هایی با قدرت پایین را باهم ندارند و به صورت جداگانه از هر یک در زمان مورد نیاز استفاده می کند.

همه این ها به آن معناست که گوشی های آیفون، به واسطه پردازنده ها و هسته های جدید، بسیار قوی تر از قبل شده اند. علاوه بر این، دسترسی به هر هسته به طور مستقل، گامی بزرگ در کاهش مصرف انرژی گوشی و افزایش طول عمر باتری است. شرکت اپل پیش بینی کرده است نسل بعدی گوشی های آیفون در یک رویداد رسمی در تاریخ 12 آگوست رونمایی شوند. این خبر به صورت اعلامیه ای در شبکه های مجازی و وب سایت اپل اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید  چند دلیل قانع کننده برای برتری آیفون X نسبت به گوشی جدید پیکسل 2 ایکس ال

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تراشه ی A11 در آیفون X با شش هسته ی پردازنده قدرتمند تر؛ قدم بزرگ دیگری از اپل

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *