نحوه راه اندازی و همگام سازی اپل واچ

اپل واچ

اساسا افراد زمانی که یک ابزار و گجت جدیدی را خریداری می نمایند، در نظر دارند تا سریعا آن را از جعبه ی خود دربیاورند و استفاده نمایند. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم تا نحوه ی راه اندازی و همگام سازی اپل واچ با آیفون را برای شما به طور کامل شرح بدهیم. مطالبی که در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد شرح خواهیم داد شامل روش های مختلف راه اندازی ساعت هوشمند اپل واچ و نحوه ی شروع به کار آن می باشد. این فرآیند نسبتا ساده است ولی پیش از انجام آن باید یک سری نکات را مدنظر قرار داد تا تجربه ی همگام سازی این گجت کاربردی را پیدا کرد.

این بخش در مورد نحوه ی راه اندازی اپل واچ 2، اپل واچ 3 و اپل واچ 4 صحبت خواهیم کرد، زیرا نحوه راه اندازی هر سه دستگاه یکسان می باشد.

قبل از راه اندازی اپل واچ

پیش از آنکه وسوسه شوید و اپل واچ را دور مچ خود ببندید، آن را تکان دهید و دو دندانه ی کوچک را در کنار رول بار آن قرار بدهید. این دکمه ها به عنوان کلیدهای فیزیکی اپل واچ هستند ، آن ها را فشار داده و نگه دارید تا بندهای اپل واچ را بتوانید در بیاورید. در جعبه ی این دستگاه اگر به خوبی نگاه کنید یک بند دیگر را نیز می توانید مشاهده کنید (یکی کوتاه و دیگری بلند). هر دو بند را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما کارایی دارد. اکنون اپل واچ خود را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. این موضوع سبب می شود تا همگام سازی خودکار با آیفون شما راحت تر صورت پذیرد. ( سعی کنید تا از همگام سازی دستی خودداری کنید.)

کلید جانبی را فشار دهید تا صفحه نمایش ساعت روشن شود و آماده ی همگام سازی گردد، سپس بر روی اپلیکیشن Apple Watch در آیفون خود کلیک کنید. احتمال دارد از شما بخواهد تا دوربین اصلی آیفون خود را بر روی یک تصویر یا انیمیشن نمایش داده شده بر روی اپل واچ قرار بدهید. (مشابه تصویر زیر)

اپل واچ

در طول راه اندازی اپل واچ از شما درخواست خواهد شد تا مشخص کنید اپل واچ را بر روی کدام دست خود می بندید. این کار هیچ تاثیری بر صفحه نمایش و نوع نمایش آن ندارد و در صورت لزوم باید به صورت جداگانه آن را تنظیم کنید. این کار تنها به اپل واچ اعلام می دارد تا در زمان حرکت مچ به چه جهت باید ساعت را برای شما نمایان گرداند. در صورتی که نمی دانید بر روی کدام مچ خود باید ببندید، اصلا جای نگرانی نیست، زیرا بعدا می توانید با استفاده از اپلیکیشن اپل واچ تمامی این موارد را تنظیم کنید.

به منظور تامین امنیت اپل واچ خود حتما در زمان راه اندازی یک رمز عبور برای این آن تعیین کنید. اپل واچ با استفاده تاز سنسورهای موجود در خود می تواند زمان احتیاج به استفاده و استفاده نکردن از آن را تشخیص دهد و صفحه نمایش خود را به منظور باز کردن قفل، صفحه نمایش را باز کند. در یک بخش از شما درخواست خواهد شد، آیا می خواهید قفل اپل واچ شما نیز همزمان با باز شدن قفل صفحه نمایش باز شود یا خیر؟ که شما باید در این بخش بر اساس سلیقه ی خود پاسخ دهید.

رمز عبور پیش فرض این گجت یک عدد چهار رقمی تعیین شده است ولی شما می توانید تعداد آن را به 10 کاراکتر تغییر دهید. استفاده از یک رمز عبور 10 رقمی کار سبب می شود تا امنیت اپل واچ شما افزایش یابد ولی باید حتما آن را به خاطر بسپارید.

افزایش میزان امنیت

شما می توانید حد مشخصی برای ورود رمز عبور در اپل واچ تعیین کنید تا در صورتی که به عنوان مثال 10 بار بیشتر رمز عبور به صورت نادرست وارد شد تمامی اطلاعات موجود بر روی آن حذف شود. (مسیر Watch > Passcode را دنبال کنید)

بازگشت به بخش تنظیمات: زمانی که از شما پرسش می شود که چه زمانی تمامی اپلیکیشن های اپل واچ را نصب کرده اید، ما تصور می کنیم که به نصب سریعتر آن ها کمک خواهد کرد اما باید بگوییم که این اپلیکیشسن ها تنها سبب می شوند تا صفحه نمایش اپل واچ شلوغ تر شود. در صورتی که اپل واچ شما از سری گجت هایی است که دارای قابلیت اتصال به شبکه ی LTE می باشد، از شما درخواست خواهد شد تا اطلاعات اپراتور سرویس دهنده ی خود را وارد نمایید. این بخش در تنظیمات اپلیکیشن اپل واچ شما نیز وجود دارد و می توانید بعدا این بخش را تغییر دهید.

اپل واچ

در نهایت اپل واچ شما آیفونتان همگام سازی خواهد شد و شما می توانید پس از پایان این فرآیند به راحتی از اپل واچ خود استفاده کنید. شما می توانید بر روی صفحه نمایش خود ضربه بزنید و رمز عبورتان را وارد نمایید. هم اکنون وقتی که دست خود را تکان می دهید، صفحه نمایش اپل واچ روشن خواهد شد.

راه اندازی صفحه اصلی

در اپلیکیشن اپل واچ بر روی آیفونتان باید به منظور پیدا کردن دو سری از اپلیکیشن ها به پایین اسکرول نمایید. نخستین بخش شامل اپلیکیشن ها اختصاصی خود کمپانی اپل می باشد، بخش بعدی مربوط به اپلیکیشن هایی است که توسط سایر توسعه دهندگان ارائه گردیده است. تمامی نرم افزارهای شخص ثالث نیز همراه با نرم افزارهای اختصاصی آیفون در یک لیست قرار دارند. بر روی یکی از نرم افزارهای شخص ثالث ضربه بزنید و سپس گزینه ی Show On Apple Watch را روشن کنید تا ساعت خود را در آن تعریف نمایید.

برخی از اپلیکیشن ها نیز دارای قابلیت مرور اجمالی هستند که این قابلیت زمانی اجرا می شود که انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به بالا بکشید. شما می توانید برای این حرکت 20 نوع فعالیت تعریف نمایید. نرم افزارها به طور مستقیم از صفحه ی اصلی اپل واچ شما حذف می شوند و یا شکل و شمایل آن ها تغییر می یابد. اکنون آیکون اپلیکیشن را لمس کرده و نگه دارید تا تمامی آیکون ها به حالت لرزان در بیایند. در این حالت اپلیکیشن را بگیرید و آن را به یک محل جدید انتقال بدهید.

بیشتر بخوانید  ساعت هوشمند Pebble در بروز رسانی جدید نوتیفیکشن Android wear را پشتیبانی می کند

اپل واچ

به منظور حذف یک نرم افزار شخص ثالت سریعا بر روی آن ضربه بزنید و سپس گزینه ی Delete app را انتخاب نمایید. مرتب سازی اپلیکیشن های آیفون بسیار ساده است . طرتحی آیکون های بر روی ترکیب اپلیکیشن های آیفون کلیک کنید و آیکون اپلیکیشن را به اطراف بکشید تا بتوانید آن را دوباره تغییر دهید. شکل و شمایل جدید پس از گذشت یک ثانیه تغییر می یابد. زمانی که این فرآیند به اتمام رسید، بر روی گزینه ی My Watch در بالا سمت چپ کلیک کنید.

کدام یک از تنظیمات را می خواهید تغییر دهید؟

اپل واچ یک گجت بسیار پیچیده تر از آن است که حتی تصورش را هم بکنید. دارای گزینه های مختلفی در بخش های متفاوت می باشد. نخستین مطلبی که باید بدانید این است که دو بخش متفاوت برای پیکربندی تنظیمات وجود دارد، در صفحه اصلی اپل واچ، یک آیکون تنظیمات مشاهده می گردد که شامل تمامی تنظیمات اساسی این دستگاه می باشد. اپلیکیشن اپل واچ در آیفون شما زمانی که بر روی تب My Watch کلیک می کنید، بهترین گزینه برای آغاز اعمال تنظیمات می باشد.

سفارشی کردن اعلان ها

بر روی گزینه ی Custom در اعلان اپلیکیشن ها بر روی ساعت خود کلیک کنید. سه گزینه برای شما در دسترس خواهد بود: گزینه ی Show alerts، که بیان می دارد آیا اعلان ها را به صورت بصری برای شما نمایان کند یا نه؟، گزینه ی Sound switch صداهای قابل شنیدن از اپل واچ را تعیین می نماید و همچنین گزینه ی Haptic بیان می دارد که آیا در زمان حرکت دست یک ویبره ی ضعیف بر روی دست شما احساس خواهد شد یا خیر؟

اپل واچ

اساسا بسیاری از اپلیکیشن ها دارای اعلان های بسیار پیچیده ای هستند. به عنوان مثال، گزینه ی Activity شرایط های کنترل متفاوتی برای یادآورهای مختلف ارائه می نماید که می توانید هدف های مختلف خود را تغییر دهید در طولانی مدت نیز برای این حالت تعریف نمایید.

از محدودیت ها رها شوید

در صورتی که شما یک اعلان را در اپل واچ خود ار دست بدهید، می توانید آن را در بالای صفحه نمایش در بخش نوتیفیکیشن ها مشاهده کنید. حتی می توانید نوتیفیکیشن های اپل واچ خود را نیز ببندید.

افزایش امنیت اپل واچ

در شرایطی که صفحه نمایش اپل واچ کوچک می باشد و به نوعی خصوصی می باشد، احتمال دارد که تصمیم داشته باشید، آن را به طور کامل ببندید تا محتوایی از آن مشاهده نکنید. اکنون بدین منظور می توانید امنیت نونیفیکیشن های خود را نیز تغییر دهید و نوع هشدار و فردی که مشاهده می کند را نیز تعیین کنید. حتی اگر بر روی گزینه ی هشدار کلیک کنید، تنها می توانید جزئیات کاملی از آن ها مشاهده کنید.

برورسانی اپل واچ

پیش از اینکه مراحل اصلی بروزرسانی اپل واچ (Apple Watch) را آغاز نمایید، باید به نکات زیر توجه نمایید و پیش نیازهایی که نام می‌ بریم برقرار گردند:

 • سیستم عامل آیفون یا آیپدی که اپل واچ (Apple Watch) شما با آن همگام شده است باید بروز شده باشد. به منظور بررسی آپدیت بودن یا نبودن سیستم عامل آیفون خود باید وارد مسیر Settings و سپس general و در نهایت Software Update شوید. به طور کلی برای آپدیت سیستم عامل iOS در آیفون و آیپد های اپل می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید.
 • با استفاده از باتری اپل واچ (Apple Watch) به منظور نصب کردن آپدیت باید حداقل 50 درصد شارژ داشته باشید. توصیه می‌ کنیم تا قبل از آغازبروزرسانی اپل واچ (Apple Watch) باتری دستگاه را به طور کامل شارژ کنید.
 • آیفونی که به اپل واچ (Apple Watch) وصل است باید به یک شبکه اینترنت پرسرعت و خود برای دانلود آپدیت وصل باشد.
 • فاصله میان اپل واچ (Apple Watch) و آیفونی که به آن متصل است نباید بیش از اندازه باشد و برای بروزرسانی کردن اپل واچ (Apple Watch) حتما دو گجت مذکور را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید.

اگر شرایط بالا برقرار است، می‌ توانید با طی کردن مراحل زیر نسبت به بروزرسانی سیستم عامل اپل واچ (Apple Watch) اقدام نمایید:

 • اپل واچ (Apple Watch) را برای اطمینان بر روی شارژر قرار دهید.
 • اپلیکیشن Apple Watch را در آیفون یا آیپدتان اجرا کنید.
 • به بخش My Watch بروید.
 • گزینه General را انتخاب کنید.
 • گزینه Software Update را انتخاب نمایید.
 • آپدیت موجود را دانلود کنید. ممکن است در این مرحله از شما درخواست شود تا رمز عبورتان را وارد کنید.
 • منتظر باشید تا فرآیند دانلود و نصب آپدیت به پایان برسد. در نظر داشته باشید که این پروسه ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت به طول بیانجامد، بنابراین صبور باشید و به هیچ عنوان در زمان بروزرسانی کردن اپل واچ (Apple Watch) آن را فورس ریستارت نکنید.

در نتیجه به همین راحتی قادر به آپدیت کردن اپل واچ (Apple Watch) یا بروز رسانی سیستم عامل آن خواهید بود.

بروزرسانی اتوماتیک اپلیکیشن ها

به خاطر داشته باشید که به منظور صرفه جویی در زمان خود پس از نصب اپلیکیشن های مختلف در ابتدا به مسیر General > Automatic Downloads و بر روی گزینه ی Automatically Download Apps کلیک نمایید.

بررسی کارایی

اپل واچ شما به احتمال تنها دارای 8 گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی می باشد که احتمال دارد سریعا پر شود زیرا تنها 5.9 گیگابایت آن برای شما در دسترس باشد. شما از این طریق می توانید فضای ذخیره سازی را در مسیر General > Usage مشاهده نمایید.

 

بیشتر بخوانید

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه راه اندازی و همگام سازی اپل واچ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *