ضرر بزرگ مالی اپل در صورت حذف شدن ویچت در چین!

ضرر بزرگ مالی اپل

در صورت فرمان اجرایی ترامپ برای حذف برنامه‌های چینی از اپ استور، انتظار می‌رود فروش محصولات اپل به کم‌ترین مقدار در چین برسد.در حقیقت گوشی‌هایی که برنامه‌های چینی همچون ویچت را در چین پوشش ندهند، طرفدار خیلی کمی دارند. چندی پیش دونالد ترامپ در مصاحبه‌ایی از تصمیم خود برای مسدود سازی فعالیت برنامه‌های چینی همچون ویچت و تیک تاک در آمریکا گفت. در صورت تصویب فرمان اجرایی دونالد ترامپ، شرکت‌های آمریکایی باید فعالیت خود را با این برنامه‌ها قطع کنند، این بدین معنا است که اپل باید ضمن قطع همکاری با ویچت، ویچت را اپ استور خود حذف کند!

بیشتر بخوانید: مایکروسافت همچنان برای خرید تیک تاک با رئیس جمهور آمریکا مذاکره می‌کند!

 

ضرر مالی بزرگ اپل چه مقدار پیش بینی شده است؟

طبق پیش بینی‌های گزارش‌های صورت گرفته، احتمالا فروش محصولات اپل در صورت حدف ویچت در چین 30 درصد کاهش پیدا می‌کند! پیش بینی این رقم بخاطر آن است که ویچت تنها یک پیام رسان محبوب در چین نیست، بلکه برای پرداخت ، خرید، خواندن خبر و حتی به عنوان سوشال مدیا از آن استفاده می‌شود.

ویچت یکی از برنامه‌های مهم و کاربردی در چین است و عدم پشتیبانی از ویچت به معنای از دست رفتن محبوبیت آیفون در چین است. پیش بینی شده است که تنها در صورت حدف شدن  ویچت از اپ استور آمریکا، فروش محصولات آیفون 6 درصد کاهش یابد. در صورت تصویب فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا، اپل باید در طی 45 روز برنامه‌های چینی همچون ویچت را از اپ استور‌ در سراسر دنیا خود حذف کند، گرچه بسیاری معتقدند که فرمان اجرایی ترامپ برای مسدود سازی برنامه‌هایی چینی به سرانجام نخواهد رسید. مسدود سازی برنامه‌های چینی موجب خسارتی بر درآمد خزانه داری آمریکا نیز می‌شود!

هفته‌ی پیش مایک پمپئو مشاور روئیس جمهور آمریکا، برنامه‌ی چینی را متهم به دزدی اطلاعات خصوصی کاربران آمریکایی و در اختیار گذاشتن آن به حزب کمونیست چین کرد، اتهامی که چین و مدیران شرکت‌های چینی هموار آن را رد کرده‌ و بی اساس خوانده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: تعدیل قوانین سخت‌گیرانه آمریکا نسبت به هوآوی، شروع همکاری در بخش مخابرات

 

مسدودی سازی ویچت توسط هند

هند بخاطر اختلاف و تنش‌های اخیر مرزی خود با چین، برنامه‌های تیک تاک و ویچت را مسدود کرد که بعد از مسدود سازی فعالیت 2 شرکت دیگر چینی نیز خبر داد.

بیشتر بخوانید  سوپرمارکت آنلاین اسنپ مارکت ؛ خریدی امن و آسان در کمترین زمان ممکن!

بایدو سرچ  (Baidu search) و وایبو (Waibu)، برنامه‌های چینی هستند که به تازگی توسط دولت هند مسدود شده‌اند. بایدو سرچ معادل چینی گوگل است که در چین معروف است و وایبو به عنوان توئیتر چینی شناخته می‌شود.

حدف برنامه‌های چینی از اپ استور ممکن است باعث دردسر اپل شود، زیرا اپل در بسیاری از موارد وابسته به چینی‌ها بوده است. در سال‌های اخیر تلاش‌هایی برای کاهش وابستگی اپل به چینی‌ها صورت گرفته و برخی قدم‌ها نیز برای انتقال قسمتی از خط تولید اپل به هند انجام شده است. اپل در صورت مسدود کردن برنامه‌های چینی با خطری جدی در فروش و محبوبیت آیفون در چین مواجه است که گمان می‌رود اپل مذاکرتی با رئیس جمهور آمریکا در این مورد برای حفظ منابع آمریکا و اپل در چین داشته است.

 

منبع: gadgetsnow

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ضرر بزرگ مالی اپل در صورت حذف شدن ویچت در چین!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *