مایکروسافت همچنان برای خرید تیک تاک با رئیس جمهور آمریکا مذاکره می‌کند!

مایکروسافت همچنان مصمم برای خرید تیک تاک

مایکروسافت همچنان برای خرید تیک تاک با ترامپ مذاکره می‌کند. درحالیکه ترامپ، از تصمیم خود برای فیلتر کردن تیک تاک به دلیل هشدار امنیتی گفت.

در گزارشی، مایکروسافت از مذاکره یکی از مدیران ارشد خود، ساتیا نادلا (Satya Nadella) با رئیس جمهور ایالات متحده خبر داده بود. برای چندین هفته، سیاست مدار‌های آمریکا ادعای در خطر بودن امنیت ملی آمریکا و درز اطلاعات خصوصی کابران توسط اپلیکیشن چینی “تیک تک” را دارند. اپلیکیشن “تیک تاک” توسط استارت‌‌آپ ByteDance در چین هدایت می‌شود.

در صورت واگذاری تیک تاک، مایکروسافت متعهد به ارتقا امنیت تیک تاک خواهد بود. واگذاری اپلیکشین تیک تاک منبع درآمدزایی بسیار خوبی برای خزانه داری آمریکا نیز می‌شود. حین گفت‌و‌گو با ترامپ، مایکروسافت از مذاکره با ByteDance برای خرید تیک تاک تا هفته‌های آتی خبر داد.

در پنج‌شنبه شب گذشته، ترامپ از اعمال هرگونه فشار اقتصادی برای فیلتر شدن تیک تاک در آمریکا خبر داد، گرچه یکی از مدیران تیک تاک در بخش آمریکا، از مصمم بودن تیک تاک برای حضور در آمریکا گفت. قبل‌تر، مایکروسافت مذاکراتی با ByteDance برای خرید تیک تاک داشته بود، که به دلیل سخنان ترامپ، مذاکرات به تعویق افتاد.

 

تیک تاک

تیک تاک چیست

تیک تاک اپلیکیشن اشتراک ویدیو است که بسیار از کابران را جوانان تشکیل می دهند. کاربران تیک تاک در مدتی کوتاه به بیش از یک میلیارد رسیدند که رقمی باورنکردنی است. تیک تاک تنها اپلیکیشنی است که در مدتی کوتاه توانست به این رقم کاربر برسد. همانند یوتیوب، بسیاری از کاربرها، فالوئر های میلیونی دارند که می‌تواند منبع درآمدی برای آنها نیز باشد.

حضور اشخاص مهم در این اپلیکیشن, محبوبیت تیک تاک را بیشتر از پیش کرده است.

ویدیو‌های به اشتراگ گداشته حداکثر 15 ثانیه هستند. ویدیو‌هایی برای لب خوانی با آهنگ یا ویدیو‌هایی با محتوا سرگرم کننده!

 

چرا مایکروسافت همچنان برای خرید تیک تاک مصمم است؟

از محبوبیت تیک تاک گفتیم که سودی بسیاری هم برای مدیران و هم برای کابران داشته است!

اما دلیل محبوبیت تیک تاک برای مایکروسافت علاوه بر سود حاصل از آن، می‌تواند  تضمین امنیت دیتا کاربران آمریکایی باشد که در این روز ها اخبار بسیاری را به خود جلب کرده است. در صورت واگذاری تیک تاک به مایکروسافت، از برنامه‌ی ارتقا و توسعه امنیت این اپلیکیشن تیک تاک خبر داد.  طبق گزارش‌ها، مایکروسافت تا اواخر سپتامبر مذاکرات با ByteDance برای خرید تیک تاک را به اتمام می‌رساند.  ByteDance واکنشی نسبت به گفته‌های مایکروسافت نشان نداده است، اما در سایت Toutiao، وبسایت مختص به خود، از هدفش برای جهانی شدن کمپانی خود خبر داد. ByteDance از مشکلات فعلی در مسیر جهانی شدن خود گفت که تنش‌های سیاسی را عامل اصلی مشکلات می‌داند.

بیشتر بخوانید  مایکروسافت نرم افزار OneDrive را با صندوق شخصی برای کاربران اندروید و IOS امن تر کرده

ByteDance، از مصمم بودن تیک تاک برای جهانی شدن و سرمایه گذاری در بازار‌های دنیا از جمله “چین” گفت. ByteDance، از قانون‌های رسمی کشورها برای حفظ منافع خود استفاده می‌کند. طبق اهداف بلند مدت تیک تاک، فقط در سال حاضر حدود 1000 نیروی کار جدید به تیم تیک تاک در بخش آمریکا اضافه شده‌اند. سخنگوی بخش آمریکای تیک تاک، حمایت مالی از توسعه دهندگان تیک تاک را مژده داد.

طبق گزارش Wedbush Securities analyst Daniel Ives، ارزش تیک تاک در حدود 50 میلیارد دلار تخمین زده شده است که می‌تواند سود بسیاری برای مایکروسافت در صورت واگذاری داشته باشد. در صورت فیلتر شدن تیک تاک، ارزش تیک تاک به شدت کاهش پیدا می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: چطور رد پایتان را در گوگل پاک کنید

 

تنفر ترامپ از TikTok

تنفر ترامپ از تیک تاک بیشتر از هشدار‌های امنیتی از سوی سیاست مدار‌های آمریکایی است!

هند در طی تنش‌های مرزی خود با چین بر سر مالکیت قسمتی از مرز هند-چین, تصمیم برای فیلتر تیک تاک گرفت. که تصمیمی سیاسی  فرا منطقه‌ایی بر یک اپلیکیشن محبوب در هند به شمار می‌رفت. حال با توجه به تنش های سیاسی و اقتصادی بین چین و آمریکا، توجه ترامب به حضور اقتصادی چین در آمریکا بیشتر شده است.

ByteDance، از نبود دیتای هیچ یک از کاربران آمریکایی در چین و عدم افشای اطلاعات خصوصی کابران به دولت چین گزارش می‌دهد.

بسیاری از بی اهمیت بودن ادعاها علیه تیک تاک گفته‌اند، چینی بودن این شرکت خود سندی بر گناه کار بودن این شرکت است!

در گذشته نیز، امنیت دیتا کاربران آمریکایی تیک تاک مورد انتقاد گرفته بود، که در جواب، ByteDance از ذخیره سازی دیتای کابران آمریکایی تیک تاک در سرورهای آمریکا و بکاپ گرفتن در سرورهای سنگاپور خبر داد. برخی سیاست مدارهای آمریکا، تیک تاک را به جمع آوری اطلاعات از کاربران و در افشا اطلاعات مخرمانه کاربران به چین متهم می‌کنند. در حالیکه مدیر تیک تاک کیون مایر (kevin M.Mayer) در توئیتی از سیاسی نبودن و عدم افشا اطلاعات کاربران به مقام‌های دولتی نوشت. او تیک تاک را تنها اپلیکیشنی سرگرم کننده برای همه مردم می‌داند.

حال با تصمیم ترامپ برای فیلتر تیک تاک، برای فهمیدن پاسخ پرسش؛ آیا مایکروسافت همچنان تیک تاک را می‌خواهد یا نه، باید منتظر بمانیم!

منبع: CNN

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مایکروسافت همچنان برای خرید تیک تاک با رئیس جمهور آمریکا مذاکره می‌کند!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *