انشا در مورد فداکاری : در مورد فداکاری سوال طرح کنید و جواب آنرا بنویسید

انشا در مورد فداکاری

انشا در مورد فداکاری : در مورد فداکاری سوال طرح کنید و جواب آنرا بنویسید : فداکاری در ساده ترین تعریف یعنی امری که نشان دهنده از خودگذشتگی باشد. حتما داستان دهقان فداکار را می دانید. نمونه ی از فداکاری که تا سالیان سال در ذهن ها باقی می ماند و برای ما این فداکاری تحسین بر انگیز است.

انشاء در مورد فداکاری

فداکاری را می توان یک کار خوب دانست. کاری که می تواند منجر به کمک کردن به دیگران یا نجات آن ها شود. همیشه فداکاری به معنی کارهای بزرگ و دور از ذهن نیست گاهی یک بخشیدن ساده می تواند فداکاری ما را نشان بدهد. شاید در روز با ادم های فداکار زیادی روبرو شویم و ساده از کنار آن ها رد شویم.

پدران اما ساده ترین نمونه های فداکاری هستند. قطعا آن ها به عنوان فداکارترین شخص در زندگی همه ی ما مطرح می شوند. هر پدری از خود به نوعی خودگذشتگی و فداکاری را نشان میدهد. البته فداکاری به شیوه های مختلفی در بین مردم وجود دارد.

از اصلی ترین مسائل در زندگی هر کدام از ما، فداکاری و خودگذشتگی است و شخصی که فداکار باشد یک برتری و جایگاه بالاتری را نسبت به دیگران خواهد داشت. وجود فداکاری در زندگی ما سبب بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی می گردد و شاید بتوان برای هرکاری نیاز است که فداکاری های انجام شود.

کافی ست نگاهی به شغل آتش نشان ها داشته باشید. آن ها از فداکارترین ادم ها هستند و حتی در انجام وظیفه هایشان فداکاری های زیادی می کنند و گاهی از جان شان نیز می گذرند فقط به خاطر اینکه دیگران را نجات بدهند. هیچ قیمتی را نمی توان برای فداکاری تعیین کرد.

از دیگر فداکاری های بارزی که در کشور ما وجود داشته است شهیدهای بزرگ و بلند مرتبه مان است؛آن ها که برای نجات جان مردم شان و برای دفاع از میهن خود جانشان را از دست دادند. آیا می توان گفت به سادگی از کنار این نوع فداکاریها رد شد؟

نوع دیگری از فداکاری پدر یا مادرها هستند که تمامی طول عمرشان را با کار کردن سپری می کنند تا بتوانند شرایطی را فراهم کنند تا فرزندانشان در رفاه و آسایش سر کنند . آن ها تمامی تلاش شان را برای موفقیت فرزندان می کنند و شرایطی را به وجود می آورند تا فرزندانشان در بهترین مدارس و دانشگاه ها درس بخوانند و کمبودی از نظر امکانات نداشته باشند.

بیشتر بخوانید  انشا در مورد تعطیلات تابستان را چگونه گذراندید برای دانش آموزان

ما هم باید فداکاری و گذشت را به خوبی در زندگی خودمان ایجاد کنیم و جز اصلی ترین کارهایمان قرار بدهیم. همیشه می توانید با فداکاری های که انجام می دهید به عنوان یک الگوی نمونه در ذهن افراد دیگر در زندگی باشید.

ایثار و فداکاری

به این داستان دقت کنید: شبی چند نفر از جوان مردان و درویشان نزد بوالحسن انطاکی جمع شده بودند. او فقط 2 یا 3 نان داشت که برای 5 مرد بسیار کم بود ولی او همه ی نان ها را پاره کرد و چراغها را نیز خاموش نمود و بر سر سفره نشستند تا نان بخورند. هر نفر از مهمانها دهانش را می جنبانید تا دیگری فکر کند که نان خورده است. زمانی که سفره را جمع کردند نانها دست نخورده باقی مانده بود و همه برای ایثار به دیگران غذایی نخورده بودند.

سوال و جواب(فداکاری)

  • فداکاری چیست؟ فداکاری به این معنی است که انسان ها چیزهای را که به آن نیاز دارند به دیگران ببخشند یا کاری را انجام دهند که برای دیگران سود داشته باشد یا حتی می توان گفت کاری که سبب نجات دیگران شود.
  • یک نمونه فداکاری را ذکر کنید؟ دهقان فداکار مردی بود که با وجود سرما پیراهن خود را درآورد و آتش زد و به مقابل قطار رفت تا قطار به کوه ریزش کرده برخورد نکند و جان افراد زیادی را نجات داد.
  • چند نمونه فرد فداکار را بگویید؟ پدر – مادر – آتش نشان ها – پلیس ها
  • آیا تا به حال شما فداکاری را کرده اید؟ بله . لباسی گرم از خودم را به دوستی داده ام که توانایی خرید لباس را نداشته است.
4.1/5 - (1114 امتیاز)

نظرات در مورد : انشا در مورد فداکاری : در مورد فداکاری سوال طرح کنید و جواب آنرا بنویسید

10 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *