پادویش

چتر نامرئی که با باتری کار می کند!

air-umbrella

چتر نامرئی که با باتری کار می کند! : تیمی از طراحان چینی در شرف عملی کردن یک ایده ی جذاب به نام چتر هوایی هستند. این یک چتر است که با نیروی فشار هوا کار می کند و اساس کار آن منحرف کردن قطرات باران است.

طرز کار چتر بدین صورت است که هوا را با فشار از یک سیلندر دایره ای خارج می کند و با تشکیل لایه ای نامرئی مانع از عبور باران می شود. مزیت بزرگ این چتر همین است که پوسته ای برای باز بسته شدن ندارد که بعدا نیازی به خشک کردن آن باشد.

air-umbrella

این مخترعان تا کنون بسیار بیشتر از آنچه خواسته بودند بیعانه دریافت کرده اند. – حدود 17 هزار دلار توسط کسانی که مشتاقند چتر خود را با یک وسیله با تکنولوژی بالاتر جایگزین کنند پرداخت شده است در حالیکه هدف فقط 10 هزار دلار بوده است. 9 روز تا شروع پروژه باقی است اما با توجه به اینکه هدف بسیار سریعتر تحقق یافته است انتظار می رود این اختراع نیز هر چه زودتر به واقعیت بپیوندد.    

3 مدل چتر هوایی تولید خواهد شد : کوچکترین مدل با 500 گرم وزن که ظاهرا برای خانم ها طراحی شده 30 سانتی متر طول و باتری 15 دقیقه ای دارد. همچنین چتر دیگر که 800 گرمی است 50 سانتی متر طول و 30 دقیقه باتری خواهد داشت.اندازه های هر دو نوع اول ثابت است اما نوع سوم چتری با طول متغیر بین 50 تا 80 سانتی متر است که 850 گرم وزن و 30 دقیقه باتری دارد. عرض همه ی مدل ها در پایه 34 میلی متر است.  

اگر شما هم خیلی هیجان زده شده اید متاسفانه باید بگویم که اولین چتر هوایی در سپتامبر 2015 تولید خواهد شد. کسانی که بیعانه پرداخت کرده اند آن را در دسامبر 2015 تحویل خواهند گرفت. واضح است که ما باید حالا حالا ها منتظر باشیم تا بتوانیم یکی از این چترها برای خودمان داشته باشیم!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چتر نامرئی که با باتری کار می کند!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *