راهنمای پرداخت عوارض اتوبان و آزاد راه ها با اپلیکیشن کیپاد

اپلیکیشن کیپاد

معرفی اپلیکیشن کیپاد | دنیای امروزه به سمتی پیش می رود که کاربران بتوانند با استفاده از اینترنت و گوشی های هوشمند خود به راحتی با سایر افراد ارتباط برقرار نمابند و به نوعی جایگزین بسیاری از خدمات دولتی نیز شده است که توانایی انجام بسیاری از امور روزانه ی افراد را دارا می باشد. اکنون تصمیم داریم تا یکی از دغدغه هایی که افراد در مسافرت های جاده ای خود دارند را شرح دهیم تا یتوانید به راحتی با استفاده از اینترنت و فضای مجازی با استفاده از گوشی هوشمند خود قادر به انجام آن باشید.

قطعا برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید از عوارضی های اتوبان و آزادراه ها عبور کنید و چشمتان به تابلو پرداخت الکترونیکی خورده باشد. قطعا این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که چگونه می توانید عوارض بین جاده ای را به صورت آنلاین پرداخت نمایید؟! پاسخ این سوال شما را در این بخش خواهیم داد؛ در ادامه با زوم تک همراه باشید.

رابط کاربری کیپاد

کیپاد با یک رابط کاربری بسیار ساده با طرح مترو ارائه شده است ، طراحی باعث القای حس خوب در کاربر می شود ، استفاده از این اپلیکیشن به دلیل سادگی اش بسیار راحت است. با توجه به اینکه این اپلیکیشن متعلق به بانک پاسارگاد است ، رنگ سازمانی این بانک در کلیه بخش های کیپاد قابل مشاهده است. تمامی دسته بندی ها در طرح مترو صفحه اول این اپلیکیشن در دسترس است.از نظر طراحی این اپلیکیشن به چند قسمت تقسیم شده است و بدین ترتیب کاربر به صورت جدا قادر است عملیات و یا گزارشهای خود را ببیند.

 

تاریخچه و قابلیت های اپلیکیشن کیپاد

اپلیکیشن کیپاد به عنوان کیف پول همراه بانک پاسارگاد می باشد که با همت بانک پاسارگاد و با همکاری شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد طراحی شده و نسخه جدید آن به منظور توسعه راه‌ کارهای پرداخت الکترونیک با استفاده از تلفن‌ همراه هوشمند ارائه گردیده است. از ابتدای سال جاری عملا شیوه ی آنلاین، اصلی‌ ترین روش پرداخت عوارض آزادراهی در آزادراه‌ ‏های مجهز به پرداخت الکترونیکی عوارض می باشد. همانطور که شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز اعلام نموده است، به زودی تمامی باجه‌ های دریافت پول نقد از ابتدا و انتهای آزادراه‌ های کشور برچیده خواهند شد و پرداخت عوارض تنها به صورت الکترونیکی امکان‌ پذیر خواهد شد.

کیپاد پرداخت عوارض اتوبان

با حذف شیوه سنتی پرداخت عوارض آزادراه‌ ها در آزادراه های تهران – ساوه، تهران – قم، کرج به قزوین و قزوین به زنجان، دیگر امکان پرداخت عوارض به شکل نقدی و با استفاده از باجه‌ های دریافت پول وجود نخواهد داشت و طراحان اپلیکیشن کیپاد بر اساس نیازهای موجود در این بخش ارائه سرویس پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه را به اپلیکیشن خود اضافه کرده اند. نصب این اپلیکیشن به راحتی و با مراجعه به سایت کیپاد به آدرس kipaad.ir امکان‌ پذیر می باشد. این اپلیکیشن هم اکنون برای گوشی‏ های اندرویدی و iOS عرضه گردیده است که می توانید هم اکنون بر اساس سیستم عامل گوشی خود آن را دانلود و نصب نمایید.

نحوه فعال سازی اپلیکسن کیپاد

پس از مراجعه به سایت کیپاد : kipaad.ir و دانلود و نصب این اپلیکیشن، کاربران باید شماره تماس خود را وارد نمایند تا به عنوان کاربر رسمی این اپلیکیشن در فضایی امن شناخته شوند. (یک پیامک حاوی کد 6 رقمی برای شما ارسال می گردد تا شماره تماس شما در این اپلیکیشن مورد تایید قرار بگیرد و شما با وارد نمودن این کد شش رقمی وارد صفحه اصلی اپلیکیشن خواهید شد). پس از فعال شدن کیپاد کاربر باید در قسمت پایینی منو بر روی گزینه ی «پروفایل» ضربه بزند تا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نماید.

کیپاد پرداخت عوارض اتوبان

اطلاعات لازم در این اپلیکیشن شامل نام مستعار، نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و شماره شبا بانکی می باشد که پس از وارد کردن این اطلاعات، یک پیامک برای کاربر ارسال خواهد شد که نشان می دهد اطلاعات وارد شده ثبت گردیده و مورد تایید قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید  امکان پرداخت الکترونیک کرایه در 15 هزار تاکسی تهران تا آخر سال

کیف پول کیپاد خود را شارژ کنید

در صفحه ی نخست این اپلیکیشن میزان شارژ کیف پول کیپاد شما نمایش داده می شود که اگر بخواهید میزان شارژ خود را افزایش دهید به صفحه ی واریز اینترنتی شاپرک انتقال خواهید یافت و در این بخش به رمز دوم و CVV2 کارت بانکی خود احتیاج دارید و مبلغ موردنظر نیز باید ضریبی از 10000 ریال باشد.

کیپاد پرداخت عوارض اتوبان

توجه: موضوعی که در این بخش لازم به ذکر است، این است که اگر شما به مبلغ شارژ شده در کیف پول خود بعد ها احتیاج داشته باشید می توانید به راحتی آن را به حساب بانکی خود انتقال دهید. (به همین دلیل در بخش تکمیل اطلاعات شخصی از شما شماره شبا حساب بانکی درخواست می گردد)

پرداخت عوارض آزادراهی (آنی رو) کیپاد

در صورتی که به صفحه ی اصلی این اپلیکیشن نگاهی بیندازید، خواهید دید که یک گزینه با عنوان پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی قابل دسترس می باشد. شما به منظور استفاده از این ویژگی کیف پول کیپاد باید ابتدا شماره پلاک خودرویی را که می خواهید از عوارضی با آن عبور کنید در بخش عوارض آزادراهی (آنی‌رو) وارد نمایید. (لازم به ذکر است که وارد کردن پلاک خودرو در این بخش هیچ محدودیتی ندارد و می توانید چندین پلاک را در این اپلیکیشن ثبت نمایید)

کیپاد پرداخت عوارض اتوبان

در دفعات بعدی تنها لازم است تا شماره پلاک خودرویی که قرار است در بزرگراه مورد نظر تردد نماید، انتخاب گردد.  مرحله ی بعدی انتخاب آزادراه موردنظر و گذرگاه پرداخت عوارضی که قرار است خودرو از آن عبور کند، می باشد. پس از اینکه مسیر موردنظر خود را تعیین کردید و مورد تایید قرار گرفت، می توانید این مبلغ را از طریق کیف پول شخصی و یا اعتبار هدیه ی اولیه که برای شما در نظر گرفته است، پرداخت نمایید.

جمع بندی

اپلیکیشن کیپاد به عنوان یک نرم افزا پرداخت آنلاین عملکرد خوبی دارد ولی هنوز قابلیتهای بسیاری مثل کارت به کارت را در خدمات خود ندارد که در صورتی این قابلیتها به این برنامه اضافه شود می تواند سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرد. ولی با تمام کاستی هایی که دارد با توجه به رابط کاربری خوب و ساده ای که دارد توانسته تا اعتماد کاربران زیادی را به دست آورده تا آنها اکثر عملیاتهای مالی و تراکنشهای خود را با استفاده از کیپاد انجام دهند.
برای دانلود رایگان نرم افزار موبایل کیپاد از کافه بازار می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.کیپاد در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار نسخه نصب شده دارد.

این اپلیکیشن به عنوان یک ابزار پرداخت آنلاین علکرد مناسبی را داراست ولی قابلیت کارت بکارت در نسخه های جدید این اپلیکیشن بتازگی اضافه شده است که کاربردی بودن این اپلیکیشن را بیش از بیش افزایش داده است ، حدود 23 بانک در لیست امکان کارت بکارت کیپاد قرار دارد . رابط کاربری زیبا و آسان از اصلی ترین قابلیت های اپلیکیشن کیپاد می باشد که بهره مندی از این اپلیکیشن را برای کاربران لذت بخش نموده است. این روزها بر اساس دشواری پرداخت عوارض به روش سنتی و تلاش مجموعه بانک پاسارگاد و شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد به منظوذ ارائه ی تجربیات لذت‏ بخش در زمینه ی پرداخت‏ های الکترونیک، انتظار داریم تا این اپلیکیشن با استقبال خوبی از سوی کاربران همراه گردد. این اپلیکیشن هم اکنون بیش از 200 هزار کاربر فعال را داراست.

 

دانلود از کافه بازار

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: زوم تک

2.8/5 - (5 امتیاز)

نظرات در مورد : راهنمای پرداخت عوارض اتوبان و آزاد راه ها با اپلیکیشن کیپاد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *