به کمک گوشی هوشمند خود انسولین تزریق کنید!

smartphone_youtube_screenshot (2)

در ابتدای ورود گوشی های تلفن همراه به زندگی انسان ها، آن ها در ازای اندازه بسیار بزرگی که داشتند، تنها قابلیت برقراری تماس و ارسال پیام را به ما می دادند.با ورود گوشی های هوشمند به زندگی افراد، آن ها رفته رفته جای خود را در زندگی انسان ها پیدا کرده و تعامل زیادی با زندگی افراد پیدا کردند.
با گذشت زمان و ورود سیستم عامل های قدرتمندتر مانند اندروید، این دنیا رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.رفته رفته اپلیکیشن های کاربردی تری برای گوشی های هوشمند نوشته شد و پا به پای آن سخت افزارهای آن ها نیز به طور چشمگیری قدرتمندتر شدند.
تا جایی که امروزه می توانند پزشک همراه بیماران باشند!

انسولیندر جدیدترین پیشرفت این حوزه، محققان آمریکایی یک سیستم جدید اختراع کردند که به طور خودکار و بدون دردسر با کمک تلفن همراه به درمان دیابت نوع یک کمک کرده و نیاز به سوراخ کردن انگشت و تزریقات دستی انسولین را از بین می‌برد.در واقع در این ابداع ترکیبی از سیستم تلفن هوشمند با یک حسگر کوچک و پمپ پوشیدنی انسولین، می‌تواند بجای پانکراس عمل کرده و با نظارت خودکار بر سطوح قند خون، انسولین مورد نیاز را منتقل کند.
هدف اصلی این اختراع، بی دردسر ساختن مدیریت دیابت نوع یک و تسهیل زندگی روزمه 1.25 میلیون نفر مبتلا به آن است.

گفتنی است حدود شش سال بر روی این پانکراس مصنوعی توسط محققان مرکز فناوری دیابتی در دانشگاه ویرجینیا کار شده است. این سیستم با حسگر قند خون به اندازه یک فلش کار می‌کند که در نقاط مختلف بدن از جمله بازوها، پا یا شکم قابل استفاده است.

نحوه کار این حسگر بدین صورت است که هر پنج دقیقه یک بار سطوح قند خون را خوانده و با اتصال بدون سیم خود نتایج را به یک اپلیکیشن طراحی شده خاص بر روی یک گوشی اندرویدی گزارش می دهد.در قدم بعدی به تحلیل داده‌ها پرداخته می شود و در ادامه و مجددا به صورت بدون سیم یک پمپ انسولین پوشیدنی دقیق را که می‌توان بر روی کمربند یا سایر بخشهای لباس متصل کرد، کنترل می‌کند. این پمپ دارای یک سوزن بسیار کوچک بوده که انسولین را به جریان خون وارد می‌سازد.

منبع : gadgets.ndtv

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : به کمک گوشی هوشمند خود انسولین تزریق کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *