خودروی جدید یاماها حس راندن موتورسیکلت را تداعی خواهد کرد

yamaha Sports Ride

شرکت یاماها، یکی از شرکت های بزرگ و چند ملیتی صنعتی است که مرکز آن در ژاپن قرار دارد.عمده شهرت این شرکت به خاطر تولید ابزار و لوازم موسیقی است اما در کنار این تولیدات، انواع وسایل برقی، دستگاههای ورزشی و موتورسیکلت را تولید میکند. این شرکت در سال 1897 به عنوان شرکت سازنده پیانو و سازهای بادی توسط توراکسو یاهاماها با نام شرکت نیپون گاکی در شیزوکا تأسیس شد. بعد از جنگ دوم جهانی گنیچی کاواکامی بقایای ماشینهای تولیدی شرکت که از حملات متفقین سالم مانده بود را جمع کرد، و با استفاده از صنعت ذوب فلز، تولید موتورسیکلت را آغاز کرد. اولین موتورسیکلت این شرکت YA -1 یا سنجاقک قرمز نام داشت.این موتور 125 سیسی، تک سیلندر، دو زمانه (two-stroke) و شبیه به دوچرخه های خیابانی بود.

یکی از محصولات شگفت انگیز یاماها که از آن به عنوان یک افسانه در بین موتور سیکلت های امروزی یاد می کنند، موتور R1 است که آخرین مدل آن Yamaha YZF R1 2012 نام گذاری شده است.این موتور سیکلت نه تنها رهبر تمامی محصولات یاماها قرار دارد،بلکه در کلاس خود نیز بهترین است که به طور مداوم در رده ی اول مسابقات جهانی می ایستد.اولین سری آن در سال ۱۹۹۸ تولید شد. حجم موتور آن ۹۹۸ سی سی،قدرت موتور ۱۸۲ اسب بخار و حداکثر سرعت آن ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت است.

yamaha-r1-wallpapers-10خودروی اسپرت Sports Ride ساخت یاماها که در نمایشگاه خودروی توکیو مدتی قبل عرضه شد، یکی از شگفتی های این شرکت است.یاماها این بار در چهل و چهارمین نمایشگاه خودروی توکیو دست به کار بزرگی زده و با خودروی اسپرت مفهومی Sports Ride حاضر شده است.مهمترین ویژگی این خودرو در آن است که دو سرنشین آن احساس راندن موتورسیکلت را خواهند داشت. این ادعایی است که توسط یاماها مطرح شده و به نظر می رسد که همین گونه هم باشد.

این محصول جدید بر روی پلت فورم iStream Carbon ساخته شده و جالب اینکه یاماها اطلاعات منفی مشخصی درباره آن منتشر نکرده است اما ابعاد این خودرو نشان می دهد که شباهت زیادی به مزدا Mazda MX-۵ Miata دارد. فاکتور «وزن» چیزی است که این خودرو را از هر محصول مشابه دیگری متمایز می کند.محصول خلاقانه یاماها تنها ۷۵۰ کیلوگرم وزن دارد و این یعنی سرعت و شتاب خیره کننده برای خودرویی که از وزن اندک و ساختار آیرودینامیکی ویژه ای برخوردار است.

yamaha Sports Ride2یدک کشیدن نام «گوردون ماری» مغز متفکر طراحی بسیاری از خودروهای فرمول یک توسط این ماشین به عنوان فرد اصلی در قسمت طراحی محصول جدید یاماها، اعتبار آن را دو چندان کرده است. او حتی ابرخودروی McLaren F۱ را نیز طراحی کرده است.

اگرچه یاماها اطلاعات فنی درباره موتور و بدنه خودروی مفهومی خود منتشر نکرده اما گفته می شود از فناوری فیبر کربنی برای ساخت شاسی آن استفاده شده است.در واقع دو پوسته فیبر کربنی که به یکدیگر فشرده شده اند هسته اصلی لانه زنبوری شاسی این خودرو را تشکیل می دهند و این کاهش قابل توجه مدت زمان ساخت و هزینه های مربوط به آن را سبب شده است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خودروی جدید یاماها حس راندن موتورسیکلت را تداعی خواهد کرد

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *