زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 توسط اپل؛ به همراه دیگر محصولات اپل

زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 توسط اپل

زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 توسط اپل، به احتمال خیلی زیاد در اواخر 2020 باشد! در این مراسم آیفون 12، اپل واچ سری 6 و … معرفی می‌شوند.

کمپانی اپل معمولا از محصولا جدید خود در فصل پاییز در مراسمی رسمی رونمایی می‌کند. معمولا این مراسم در یک روز و در یک مکان مشخص اتفاق می‌افتاد. و اننظارات طبق معمول، همیشه از کمپانی اپل و محصولات جدید اپل در بالاترین حد ممکن است؛ فرقی هم نمی‌کند متعلق به طرفدار همیشگی اپل باشد یا منتقد سرسخت اپل! دلیلی هم برا آن وجود دارد؛ آیفون جدید به تنهایی باعث شگفتی و هیجان شده و هنوز هم می‌شود. معمولا در این نوع مراسم‌ها که توسط اپل برگزار می‌شود، محصولات جدید دیگری توسط اپل رونمایی و معرفی می‌شود. برای مثال، انتظار می‌رود اپل از از اپل واچ سری 6، که جدیدترین اپل واچ‌اش را در کنار آیفون 12 معرفی کند.

این سال ممکن است در مقایسه با سال‌های قبل، کمی تفاوت را شاهد هستیم. بعضی از شایعه‌ها و گزارش‌ها حاکی از آن است که مراسم رونمایی ممکن است کمی به تاخیر انداخته شود. در این حالی است، که برخی دیگر از شایعه‌ها زمان مراسم رونمایی توسط اپل را همان دانسته‌اند، اما حدس می‌زند که کمپانی اپل عرضه محصولان جدید خود؛ بخصوص آیفون 12 را با کمی تاخیر در تعطیلات کریسمس عرضه کند. برخی دیگر از شایعات، احتمال عرصه و رونمایی را در ماه اکتبر دانسته‌اند!

در کنار جدیدترین آیفون 12، ما مخصولات دیگری را انتظار داریمکه معروفی بشود که در این مطلب، ما نگاهی بر آن‌ها خواهیم داشت! با ما در زوم تک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: دلایل برتری آیفون بر گوشی‌های اندرویدی

 

زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 توسط اپل کی خواهد بود؟

کمپانی اپل معمولا مراسم رونمایی از آیفون جدید را در میانه‌ی ماه سپتامبر برگزار می‌کند، که آن زمان هم خیلی نزدیک است. به نظر بسیاری حتی ممکن است که زمان مراسم رونمایی زودتر اتفاق بیافتاد؛ شاید هم به خاطر شرایط کرونایی، مراسم بصورت آنلاین و زنده اجرا شود. کمپانی اپل ممکن است در هر زمان، حتی در دقیقه 9، زمان مراسم رونمایی از محصولات جدید خود را به عقب می‌اندازد!

سری آیفون 11 در 10 سپتامبر سال پیش، آیفون XS در 12 سپتامبر، آیفون X در 14 سپتامبر در مراسم رونمایی آیفون توسط اپل معروفی شدند. بعضی‌ها زمان مراسم آیفون جدید 12 را یا 7/8 یا در صورت عقب افتادن نهایت 14/15 سپتامبر خواهد بود.

شبهه‌ایی در این سال “2020” وجود دارد. اپل در گزارشی در مورد انتظارها برای زمان به فروش رسیدن آیفون جدید 12؛ آن زمان را در اواخر سال حاضر میلادی بر شمارد. در یک تماس صورت گرفت گرفته با یکی از رئیس‌های کمپانی اپل؛” از فروش آیفون 11 در سپتامبر سال پیش خبر داد بود که این زمان برای امسال به تاخیر خواهد”، خبر داد. پس طبق شایعه‌ها، پندمیک تاثیر به سزایی در زمان عرضه و به فروش رفن آیفون 12 خواهد داشت، اما پرسش مهم‌تر این است که آیا شرایط کرونایی تاثیری در زمان مراسم رونمایی هم خواهد داشت یا خیر؟ به تعطیلی افتادن فعالیت یا حتی توقف چند هفته‌ایی آن‌ها باعث شد که در خط تولید انبوه آیفون خدشه‌ایی وارد شود، پس به احتمال زیاد، نباید انتظار داشت آیفون در زمان همیشگی به بازارجهانی عرضه شود!

با این حال، هر 2 حالت از کمپانی اپل ممکن است! فقط باید منتظر بمانیم و ببنیم چه اتفاق خواهد افتاد.

 

چه محصولاتی قرار است توسط اپل معرفی شوند؟

Iphone 12 گوشی جدید اپل

  • iPhone 12

اگر بسیاری کمپانی اپل را با گوشی‌های هوشمند آیفون‌اش می‌شناسند؛ تعجب نکنید! معمولا دلیل اصلی این مراسم، در وهله‌ی اول، رونمایی از جدیدترین آیفون‌ها است. از زمانی که کمپانی اپل، آیفون X را معرفی کرد، هم‌چون روز‌های اول، نوآوری و طراحی خلاقانه زیادی را به دنیا نشان داد. هنوز هم انتظارها از هر آیفون جدیدی بالا است، بقدری که کمپانی اپل به هواداران خود قول طراحی‌ جدیدتری را در آیفون 12 داده است، گرچه ممکن است آن طور که مردم آن را می‌خواهند، آن قدر هم متفاوت نباشد! با این حال طبق گفته کمپانی باید انتظار طراحی جدیدی را نسبت به قدیمی‌ترهای آیفون در آیفون 12 شاهد باشیم.

به احتمال خیلی زیاد، هم‌چون لبه‌های آیفون 4 و 5، لبه‌های کناری آیفون 12 نیز، شبیه به آن‌ها است و قسمت ناچ بار به کوچک‌ترین حد ممکن است برسد تا نمایشگر تمام صفحه را بپوشاند.

می‌خواهید بیشتر در مورد مشخصات و قیمت احتمالی آیفون 12 بدانید؟ آیفون 12 اپل و هرچیزی که باید در مورد ویژگی آیفون جدید اپل بدانید!

به گفته‌ی بسیاری مهم‌ترین تغییر احتمالی در آیفون12، در مشخصات کلیدی این گوشی آمریکایی خواهد بود. در این گوشی طبق معمول، باید تراشه‌ی قدرتمندی دیگر به کار برده شود که احتمالا قدرتمندترین تراشه حاضر در عرضه گوشی‌های هوشمند خواهد بود! اما همه‌ی تغییرات در آیفون 12 به تراشه خلاصه نمی‌شود، شایعه‌های بسیاری در مورد دروبین 4 گانه و اضافه شدن تکنولوژی فوق پیشرفته  Lidar در نسل جدید آیفون هم وجود دارد!

آیفون ساخت کجاست ؟!

بعد از کشمکش‌های بسیاری بین کمپانی اپل و کوآلکوم بر سر توافق نیامدن، به احتمال خیلی زیاد، تمامی مدل‌های آیفون 12 به پشتیبانی از نسل جدید اینترنت پرسرعت 5G مجهز خواهند شد. بعضی از شایعه‌ها، از عرضه 4 مدل برای آیفون 12 داده‌اند: آیفون 12 (استاندارد)، آیفون 12 مکس، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس.

در مقایسه با سری آیفون 12، اضافه شدن مدل Max را به خانواده آیفون 12 شاهد هستیم. هم‌چنین برخی از شایعه‌ها از عرضه شدن نسخه‌ی آیفون 12 استاندارد و مکس با پشتیبانی از LTE داده‌اند که خبر خوبی برا کسانی است که نمی‌خواهند خرید بسیاری گرانی داشته باشند.

برخی از شایعه‌ها از عرضه شدن تنها 2 مدل با نمایشگر 120hz خبر داده‌اند، که به احتمال خیلی زیاد، آن 2 گوشی آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس خواهند بود که جس خیلی خوبی در استفاده از تاچ و روان‌تر بودن نمایشگر به کاربر می‌دهند. در مورد مشخصات بکار رفته در هر 4 مدل آیفون 1 باید بگوییم همگی از پرچم دار خواهند بود، پس مشکلی حین بازی کردن گیم مورد علاقه خود نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید  اپل استور Gear Up برای ویژن پرو راه اندازی می شود

در مورد قسمت Bezel (قسمت حاشیه نمایشگر)، احتمال خیلی زیاد تمامی مدل‌های آیفون 12 با کم‌ترین حاشیه ممکن و یکسانی به بازار عرضه خواهند شد.

 

  • Apple Watch Series 6

در کنار رونمایی از آیفون 12 جدید توسط کمپانی اپل، ما احتمالا شاهد رونمایی از اپل واچ جدیدی باشیم. این اپل واچ جدید، از زمان باز طراحی اپل واچ رس 4، این سومین اپل واچ اپل خواهد بود، احتمالا هم نباید انتظار طراحی جدیدی را در این اپل واچ جدید  اپل داشته باشید! شاید تنها تفاوت اصلی اپل واچف بهبود عملکرد و به روزتر کردن مشخصات بکار برده باشد!

کمپانی اپل ممکن است در اپل واچ سری 6 جدید، برخی از جدیدتری ویژگی‌ها هم‌چون ویژگی ترکینگ فیتنس یا برخی از دیگر ورزش‌های دیگر اضافه کند. مهم‌ترین شایعه‌ایی که تا بحال ارزش گفتن و شنیدن را در مورد اپل واچ سری 6 را دارد، درصد بالای اضافه شدن تکنولوژی محاسبه اکسیژن خون است! گرچه هر چه می‌گذرد، اطلاعات بیشتری در مورد این ساعت هوشمند منتشر پیدا می‌کند، اما چیز خوب یا … تابحال در مورد جدیدترین اپل واچ جدید شاهد نبودیم!

به احتمال خیلی زیاد، اپل واچ سری 6 در 2 سایز موجود خواهد بود. لازم به ذکر است که احتمالا کمپانی اپل، تنها از اپل واچ جدید خود در مراسم رونمایی ساده رونمایی کند و فروش آن را در وبسایت خود میسر کند!

 

iPad Entry Level

  • New-Entry iPad

محصول دیگر احتمالی آیپد جدید است؛ گرچه اگر کمی عقب‌تر به سال 2020 برگردیم، آیپد پرو در این سال معرفی شد، اما کار کمپانی اپل هنوز با دستگاهای هوشمند نمایشگر بزرگ خود در این سال به پایان نرسیده است. طبق گفته‌ی آنالیزگر اپل مینگ چی کو “Ming-Chi Kuo”،  آیپد استاندارد 10.2 اینچی ممکن است کمی بزرگ‌تر شود و به 10.8 برسد.

متاسفانه، در مورد این تبلت دوست داشتنی جدید کمپانی اپل باید بگوییم که دکمه‌ی هوم و حاشیه‌های زیاد نمایشگر خود را هم‌چنان نگه خواهد داشت! با این حال با وجود قیمتی که دارد، از قوی‌ترین و به روزترین مشخصات بهره می‌گیرد، که شاید بتوان موارد قدیمی این تبلت را با وجود عملکرد خوبش به فراموشی سپرد.

به احتمال خیلی زیاد، آیپد استاندارد جدید اپل به تراشه‌ی A12 مجهز شده است که قوی‌ترین تراشه کمپانی اپل نیست، اما در مقایسه با تراشه‌ی A10 بکار برده شده در آخرین نسل تبلت‌های استاندارد Entry-Level کمی پیشرفت را شاهد خواهیم بود. هنوز قیمت احتمالی پیش بینی شده این تبلت مشخص نشده است، اما مینگ چی کو از ثابت نگه داشته شدن قیمت جدیدترین نسل تبلت‌های Entry-Level در مقایسه با آخرین نسل قبل‌تر، خبر داد.

بعضی از شایعه‌ها از معروفی ساده شدن جدیدترین نسل تبلت‌های استاندارد اپل به همراه اپل واچ سری 6 جدید در کنفرانس خبری مختصر خبر داد‌ه‌اند، که در این صورت، پس از رونمایی مختصر، بلافاصله در وبسیایت اپل برای پیش فروش یا فروش رسمی قرار خواهند گرفت.

 

airpods2020,

  • AirPods Studio

یکی از دلایل اخیر برای محبوب شدن هر چه بیشتر آیفون اپل، رونمایی و عرضه اپل ایرپاد که قابلیت حذف نویزهای مزاحم و اضافی را داشت؛ محبوبیت زیادی به آیفون بخشید! از کمپانی اپل انتظار می‌رود که از ارپادهای جدید خود در این همراه با آیفون 12 رونمایی کند. به احتمال خیلی زیاد، تفاوتی را در قیمت این محصول دوست داشتنی اپل مشاهده نخواهیم کرد و قیمت آن در همان 350 دلار آمریکا باقی خواهد ماند. از ایرپاد جدید به عنوان جدی‌ترین رقیب‌های هدفون بوس (Bose) Headphones 700 و هدفون سونی WH-1000XM4 به شمار می‌رود.

سازگاری این محصوص جدید اپل، مطمعنا، با دستگاهای هوشمند اپل خیلی بهتر است، با این سرعت و دقت جفت شدن این محصول اپل با دیگر دستگاهای هوشمند نیز تحسین برانگیز است!

مقایسه آیفون 11 پرومکس با سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا و سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا

برخی از شایعات از احتمال عرضه شدن اپل ایرپاد جدید همراه با/ با Neckband و/یا Earcups خبر می‌دهند. در صورت وجود Neckband، امکان توقف یا پخش قبلی/بعدی آهنگ بصورت دستی با فشار دادن دکمه میسر خواهد شد؛ علاوه بر آن در صورت درآوردن آن از گوش‌تان، بصورت خودکار پخش آهنگ، متوقف خواهد شد. آن‌ها حتی ممکن است که EarCups های تعویض پذیری ارائه بدهند که همراه با هدبند (Headband) عرضه می‌شود که می‌تواند برای کسانی به ورزش کردن هم‌زمان با آهنگ گوش کردن علاقه دارند، کاربردی باشد. در این صورت، برای کمپانی اپل، فروشگاه اکسسوری ثالثی به وجود می‌آید که می‌تواند برای اپل درآمدزایی بیشتر کسب کند.

 

زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 توسط اپل

  • HomePod Mini

حتی هوم پاد هم در سال 2020 جدیدتر می‌شود. گرچه نسخه‌ی قبلی هوم پاد هنوز هم از کیفیت خیلی خوبی برخوردار است و طراحی جالبی دارد که در کنار بعضی از ویژگی‌ها منحصر به فرد این محصول دوست داشتنی اپل را خواستنی‌تر کرده است، اما در حقیقت، اپل برای رقابت در بازار اسپیکرها، باید یک محصول ارزان‌تر و کوچک‌تر به بازار عرضه کند.

به احتمال خیلی زیاد، هوم پاد مینی جدید، از دستیار هوشمند سیری پشتیبانی می‌کند و کیفیت خوب صدایی به اندازه‌ی هوم پاد فعلی نخواهد داشت، اما هم‌چنان از محصول جدید اپل انتظار زیادی که بهترین کیفیت صدا را از خود برای لذت بردن هر چه بیشتر از موسیقی گوش کردن داشته باشد! متاسفانه در بحث قیمت، هوم پاد مینی با رقیب‌هایی هم‌چون  گوگل نست مینی و آمازون اکو دات رقابتی نیست، اما هم‌چنان باید ارزان‌تر از هم پاد باشد. قیمت هم پاد فعلی اپل 350 دلار است.

در این پاییز انتظار مشاهده‌ی چیز خاصی را اپل نداریم. بعضی‌ها نیز از بهبود عملکرد و مشخصات اپل TV فعلی گفته‌اند و برخی از احتمال بالای ( طبق گفته‌ی خود اپل) عرضه مک جدید با سیلکون اپل جدید خبر داده‌اند. احتمال عرضه شدن مک جدید در زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 خیلی کم است و برخی از رونمایی از محصول مک جدید اپل در مراسم سخت افزاری که در اکتبر امسال توسط اپل برگزار ممکن است بشود گفته‌اند. تنها چیزی که ما می دانیم ممکن این است که کمی دیگر باید منتظر بمانیم…

منبع: Digitaltrends

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : زمان مراسم رونمایی از آیفون 12 توسط اپل؛ به همراه دیگر محصولات اپل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *