آیفون 12 اپل و هرچیزی که باید در مورد ویژگی آیفون جدید اپل بدانید!

آیفون

آیفون 12 اپل، نسبت به محصولات پیشین اپل متفاوت بوده و طبق آنچه که از اپل انتظار می‌رود باید در ماه سپتامبر میلادی رونمایی شود.

چرا سپتامبر؟ محصولات جدید آیفون معمولا در ماه سپتامبر توسط اپل رونمایی می‌شوند. این روزها، با توجه به شرایط کرونایی، زمان رونمایی آیفون 12, ممکن است دچار تغییراتی شود. طی تماس هایی با اپل، این شرکت از عرضه گوشی‌های پرچمدار جدید خود, چند هفته پس از رونمایی از آن گفت، گرچه این زمان ممکن است به تاخیر بیفتد.

عرضه آیفون 12 چگونه خواهد بود؟ آیفون 12 در 4 مدل عرضه می‌شود؛ آیفون 12، آیفون 12 مکس، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرومکس!

عرضه آیفون 12 همانند آیفون 11 خواهد بود، گرچه سری آیفون 11 مدل مکس را نداشت. انتظار می‌رود سایز نسخه‌ی استاندارد آیفون 12 با آیفون مکس یکی باشد اما برخی از ویژگی‌‌های آیفون 12 مکس را نداشته باشد.

برخی از گزارش‌ها، حاکی از نسل 5G بودن جدیدترین پرچمدار اپل است، که می‌تواند بزرگترین تغییر گوشی‌های آیفون از سال 2017 باشد.

شایعات، آیفون 12 را یکی از بهترین‌های تاریخ آیفون معرفی می‌کند. اطلاعات و مشخصات دقیق آیفون 12 هنوز اعلام نشده، اما شایعات عرضه آیفون 12 با سیستم عامل iOS 14 را خبر می‌دهند. برخی از ویژگی‌های جدید iOS 14 به تازگی در اینترنت نشر پیدا کرده است که iOS 14 را بسیار جذاب‌تر از آپدیت‌های قبلی نشان می‌دهد.

هر آنچه که شما در درباره‌ی قیمت, مشخصات و …. آیفون 12 می‌خواهید بدانید، برای شما تهیه شده است!

گوشی جدید اپل
زمان عرضه آیفون 12

زمان رونمایی و عرضه آیفون هنوز مشخص نیست. هیج مقام ارشد یا خبر رسمی، زمان رونمایی آیفون 12 را اعلام نکرده‌است. ما هنوز از رونمایی شرکت اپل از آیفون 12 تا انتهای 2020 مطمعن هستیم. یک فرد از عرضه آیفون 12 در 8 ماه سپتامبر 2020 میلادی گفت.

پیش‌تر از ماه سپتامبر به عنوان ماه عرضه شدن آیفون 12 نام بردیم، با درنظر گرفتن چند سال اخیر, عرضه آیفون 12 معمولا در هفته دوم سپتامبر، روز سه‌شنبه صورت می‌گرفت. حال رونمایی آیفون 12 در 8 سپتامبر منظقی به نظر می‌رسد.

در سال های اخیر، عرضه آیفون به بازار معمولا 10 روز پس از رونمایی، در روز 18 یا 25 سپتامبر بود. اما پیش‌بینی روز دقیق عرضه آیفون 12 هنوز ممکن نیست.

به دلیل همه گیری کرونا، ما از عرضه شدن هم‌زمان آیفون 12 در مقایسه با آیفون های پیشین در ماه سپتامبر هنوز مطمعن نیستیم.

خبر‌های رسیده از چین, حاکی از عدم عرضه آیفون 12 تا سپتامبر و موکول عرضه آیفون 12 به بعد از آن زمان است. ممکن است نسخه 5G تا ماه نوامبر نیز عرضه نشود.

هم چنین جان پروسور (Jon Prosser)، فردی که عرضه آیفون 12 را تا سپتامبر پیش‌بینی کرده بود، از مبهم بودن عرضه شدن یا فقط رونمایی شدن آیفون در سپتامبر، به دلیل همه گیری کرونا گفت.

قیمت آیفون 12

گزارش‌ها از دقیق‌تر بودن قیمت‌های پیش‌بینی شده مدل‌های آیفون 12، در مقایسه با زمان عرضه آن‌ها، خبر می‌دهد.

طبق گفته‌های Jon Prosser و برخی منابع موثق دیگر، قیمت‌های پیش‌بینی شده مدل‌های آیفون 12 را برای شما تهیه کرده‌ایم.

در برخی از گزارش‌ها، از عرضه آیفون 12 استاندارد و آیفون 12 مکس با نسخه‌ی 4G ، علاوه بر نسخه 5G نیز گفته‌اند.

قیمت احتمالی

برخی منابع از افزایش قیمت مدل‌های آیفون 12، خبر می‌دهند. برای مثال ممکن است قیمت پایه آیفون 12 استاندارد از 749 دلار شروع شود. گزارش‌هایی حاکی از توسعه کیفیت قطعات آیفون 12 هستند, که گزارش‌هایی برای اثبات صحت احتمال افزایش قیمت آیفون 12 به شمار می‎‌روند.

 

بیشتر بخوانید: اپل این هفته آی مک با پردازنده اینتل معرفی می کند

 

ظاهر آیفون 12 اپل چگونه خواهد بود؟

گزارش‌ها ظاهر جدید آیفون 12 را خبر می‌دهند. هنوز آیفون 5 و 4 را بخاطر دارید؟ گزارش‌ها، نسل جدیدی از آیفون با ظاهری متفاوت و جذاب نسبت به آیفون های قبلی را خبر می‌دهند. طرح آیفون 12 احتمالا از برخی از ویژگی های ظاهری آیفون 4 و 5 الهام گرفته می‌شود. و طبق برخی از منابع موثق، امکان مورد استفاده قرار گرفتن بعضی از عناصر ظاهری iPad Pro در طراحی آیفون 12 نیز وجود دارد.

سایز‌ مدل‌های آیفون 12 چطور خواهد بود؟ طبق آخرین خبر‌ها، احتمالا آیفون در 4 مدل با سایز‌های زیر عرضه شود:

 

  • iPhone 12 with a 5.4-inch display
  • iPhone 12 Max with a 6.1-inch display
  • iPhone 12 Pro with a 6.1-inch display
  • iPhone 12 Pro Max with a 6.7-inch display
بیشتر بخوانید  نحوه ضبط تماس های تلفنی در گوشی های آیفون و اندروید

 

در صورت درست بودن اطلاعات فوق، برای اولین بار, در مقایسه با آیفون 11 پیشین، مدل مکس خواهیم داشت! احتمالا آیفون 12 مکس از مشخصات پردازنده‌ایی آیفون 12 استاندارد استفاده می‌کند! اما اگر به دنبال آیفونی با اندازه‌ی کوچک نسبت به آیفون 12 پرومکس هستید, آیفون 12 مکس گزینه‌ی خوبی برای شما حتما خواهد بود.

به گفته بسیاری، اپل برنامه‌ایی برای بزرگ‌تر کردن سایز مدل آیفون 12 استاندارد خود را ندارد. پس ممکن است آیفون 12 استاندارد کوچک‌‌تر شود. بهرحال، در صورت تشابه سایز آیفون 12 استاندارد و آیفون 12 مکس، شما در حقیقت 3 گزینه برای انتخاب سایز گوشی خود خواهید داشت!

9to5Mac، از شواهدی موثق خبر داد که آیفون 12 استاندارد 5.4 اینیجی، از ویژگی جالب Display Zoom در نسخه iOS 14  بتا استفاده می‌کند. ویژگی جالبی که امکان تغییر و کوچک‌تر کردن نمایشگر را به کاربر می‌دهد. برای مثال، نمایشگر 6.5 اینچی آیفون 11 پرو مکس به نمایشگر 5.8 اینچی توسط کاربر تبدیل می‌شود.

 

آیفون 12 اپل

بدنه آیفون 12 و مشخصات ظاهری آن

طبق گزارش‌ها، آیفون 12 از قاب پهن‌تر فلزی نسبت به سری آیفون 11 بهره می‌گیرد. همچنان انتظار می‌رود جنس بدنه پشتی آیفون 12 با شیشه پوشش داده شود. گرچه درباره‌ی لبه‌‌های آیفون 12 انتظار می‌رود که نسبت به مدل‌های منحنی پیشین، کمی مربعی‌تر باشد.  لبه‌های آیفون 12، ممکن است شبیه به لبه‌های آیفون 5 و آیفون 4 باشد!

Jon Prosser، از به کار رفتن آلمینیوم در آیفون 12 استاندارد و آیفون 12 مکس و احتمالا استفاده از فولاد ضد خوردگی در آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرمکس خبر داد.

برخی منابع که با بلومبرگ گفت‌وگو کرده‌اند, ادعای یکسانی دارند و از به کار رفتن عناصر ظاهری iPad Pro در آیفون 12 نیز خبر می‌دهند. در ادامه از داشتن لبه‌های منحنی وار و ضدخوردگی در آیفون 12 پرو مکس و آیفون 12 پرو و نمایشگر پهن گفته‌اند.

قسمت ناچ بار در بالای نمایشگر آیفون را به‌ خوبی می‌شناسیم! که همراه با تکنولوژی فیس آیدی (Face ID Technology)، از شایعات ترند شده در سال 2019 بودند! حال گزارش‌هایی، حاکی از باقی ماندن ناچ بار در نسل جدید گوشی های آیفون است، اما ممکن است ناچ فضای کمتری را در آیفون 12 به خود اختصاص دهد!

 

ناچ بار آیفون

ناچ بار ایفون (iPhone  Notch bar)

برخی شایعات و گزارش‌ها, حاکی از حذف ناچ بار در یک مدل آیفون 12 است. برخی آن مدل را آیفون 12 پرومکس می‌دانند. در صورت حدف اپل دوربینی برای تداوم تکنولوژی Face ID در قسمت پایینی نمایشگر پرومکس خود تعبیه می‌کند، که باعث گران‌تر شدن آیفون 12 پرومکس می‌شود! گرچه امکان  حذف ناچ بار در هر یک از مدل های آیفون 12 نیز وجود دارد!

گزارش‌ها از کم‌تر بودن قطر همگی مدل‌های ‌آیفون 12 نسبت به سری گوشی‌های آیفون 11 را خبر می‌دهند. احتمالا قطر آیفون 12 پرومکس در مقایسه با مدل آیفون 11 پرومکس (8.1mm)، تنها 7.4mm باشد!

کم‌تر قطر آیفون 12 اساندارد در مقایسه با آیفون SE جدید نیز بسیار محتمل است.

برخی از حذف تکنولوژی Face ID توسط اپل و به کارگیری دوباره‌ی تاچ اسکرین در آیفون 12 گفته‌اند.

احتمالا آیفون 12 همانند سری آیفون 11، ضدآب و ضد گرد‌وغبار است. گرچه آیفون 12 درصورت تماس با مقدار مشخصی آب دوام می‌آورد, احتملا کاملا ضد آب نیست!

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های گوشی آیفون در سال 2020

 

رنگ‌های آیفون 12
تنوع رنگ

درباره‌ی رنگ‌های آیفون 12 ما شایعات بسیاری را شنیده‌ایم. از حذف رنگ سبز لجنی در سری آیفون 12 تا جایگزینی سبز لجنی با رنگ آبی تیره ارتشی!

به دلیل فروش بیش از حد انتظارات رنگ سبز لجنی در سری آیفون 11 پرو و آیفون 11پرومکس، برخی از ماندن رنگ سبز لجنی و افزوده شدن رنگ آبی لجنی در مدل‌ پرومکس و پرو آیفون 12 گفته‌اند!

آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس، در رنگ‌های خاکستری تیره، گلد، نقره‌ایی و سبز لجنی عرضه شدند، که احتمالا این رنگ ها در آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرومکس دیده می‌شوند.

نسخه آیفون 11 استاندارد در رنگ‌های سفید، سیاه، قرمز، سبز و بنفش عرضه شدند. انتظار می‌رود برای مدل استاندارد آیفون 12 نیز همین طیف رنگ‌ها را داشته باشیم.

منیع : TechRadar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیفون 12 اپل و هرچیزی که باید در مورد ویژگی آیفون جدید اپل بدانید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *