آنتی ویروس پادویش

کوچ میلیون ها کاربر از ترس دزدیده شدن دیتاهایشان از واتساپ به تلگرام!

کوچ میلیون ها کاربر از ترس دزدیده شدن دیتاهایشان از واتساپ به تلگرام!

کوچ میلیون ها کاربر از ترس دزدیده شدن دیتاهایشان از واتساپ به تلگرام! واتساپ با خطر از دست دادن 1 میلیارد از کاربرهایش روبه رو است!

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت خبری Phone Arena، حتما از حواشی به وجود آمده در خصوص پیام رسان واتساپ خبر دارید. در هفته ی پیش بود که واتساپ کاربران اعلام کرد به منظور ادامه دادن استفاه از از این برنامه؛ کاربران بایستی جدیدترین سیاست های حفظ حریم شخصی این شرکت را به اجبار قبول کنند، وگرنه کاربران دیگر مجاز به استفاده از این پیام رسان دیگر نخواهند بود. شاید در وهلله اول به نظر شما پذیرفتن سیاست های حریم شخصی جدید واتساپ عجیب نباشد، ولی موردی که برای بسیاری از کاربران باعث نگرانی شده است این است که واتساپ از کاربران خود می خواهد که اجازه به اشتراک گذاشته شدن دیتاهای شخصی شان را با فیسبوک و دیگر شرکت های ثالث بدهند! البته که این درخواست فیسبوک بیجا و نامعمول است و از ٖآن زمان تا حالا، بسیاری از کاربران و افراد شناخته شده به این اقدام فیسبوک، واکنش جدی ایی از خود نشان دادند.

گرچه این مورد در 3 سال پیش معرفی شد. در آن زمان این تنها یک گزینه برای کاربران بود و واتساپ این قول را داده بود که این گزینه؛ باعق توسعه، بهتر شدن، بهتر فهمیده شدن، بیشتر شخصی سازی شدن، پشتیبانی بهتر و ارائه خدمات بهتر به کاربران از جانب واتساپ خواهد شد. گرچه کابران این حق انتخاب را داشتند که از این آزمایش امتناع کنند.

با وجود این که این آزمایش در 3 سال پیش به طور اختیاری و به خواست خود کاربر صورت می گرفت، اما این سال شاهد اجبار از جانب شرکت مادر واتساپ یعنی  فیسبوک هستیم که اعتراضات بسیاری را علیه این کمپانی موجب شده است. حالا فیسبوک علاوه بر اجبار کردن کاربران برای پذیرفتن این شرط، یک جورایی این طور بهتر است بگوییم که اگر آن ها این شرط را قبول نکنند، فیسبوک دیگر اجازه استفاده کردن از واتساپ را به شما کاربران نخواهد داد. فیسبوک هم چنین به کاربران این اجازه را داده است که فکرهایشان را تا 8 فوریه معادل 20هم بهمن بگیرند؛ همین باعث شده است که بسیاری در همین چند روز نکشیده به فکر کوچ کردن همیشگی از واتساپ بیافتند!

یکی از مشهورترین کسانی که به این اقدام فیسبوک واکنش سریع ایی نشان داد؛ ایلان ماسک بود. ایلان ماسک (Elone Musk) علائه بر ندامت و نقد کردن این اقدام فیسبوک؛ از کاربران به منظور حفظ حریم شخصی شان و همین طور فاش نشده سابقه گفت و گوهای رمزگذاری شخصی شان، از پیام رسان سیگنال ( که در یک روز  میلیون کاربر پیدا کرد) استفاده کنند.

از آن جایی که در ایران پیام رسان تلگرام برای شما چندین سال است که آشنا است، شاید با شنیدین اینکه این پیام رسان چگونه است و چه ویژگی هایی دارد یا اینکه خیلی خیلی کمتر از واتساپ کاربر دارد، چیزی عجیب و غریبی نباشد! با این حال، این پیام رسان ها برای بسیاری از افراد هنوز تازه است و خیلی کاربران زیادی ندارد. با وجود ویژگی های عالی که این پیام رسان، تلگرام تا چندی پیش زیاد کاربران زیادی نداشت، اما این کمپانی به تازگی اعلام کرده است که کاربران فعال این پیام رسان به بیشتر از 500 میلیون کاربر رسیده است که به منظر بسیاری از کارشناسان این اقدام فیسبوک،  نقش مهمی در این امر داشته است. پاول دوروف پیش بینی کرده بود که با این اقئام فیسبوک، کاربران تلگرام در هفته ی اول ماه ژانویه 2021 میلادی به 500 میلیون برسد.

بیشتر بخوانید  9 راهکار برای مشکل زنگ نخوردن تماس های واتس اپ در صورت قفل بودن تلفن

به نظر می رسد که این اقدام فیسبوک، بیشتر از اینکه برای خود این شرکت و واتساپ سود داشته باشد، برای سایر پیام رسان های ثالث هم چون تلگرام و سیگنال شده است. بلافاصله بعد از اینکه واتساپ اعلام کرد که کاربران باید به زودی چنین شرطی را به اجبار کنند، بسیاری از کاربران به یک روز هم نکشیده تصمیم گرفتند از واتساپ کوچ کنند. در گزارشی کارشناسان تلگرام اعلام کرده اند که تنها در چند ساعت؛ به طور دقیق تر کم تر از 72 ساعت پس از اعلام این درخواست از جانب واتساپ 25 میلیون کاربر به این پیام رسان اضافه شده است. با توجه به دورف دروف گزارشی اعلام کرده است که بیشتر کاربران این پیام رسان در حدود 38 درصد از قاره آسیا (اغلب کاربران روسیه و ایران)، 27 درصد از اروپا، 21 درصد از آمریکای لاتین هستند که کاربران جدید از نیز بیشتر کاربران آسیایی تشکیل می دهد.

کوچ میلیون ها کاربر از ترس دزدیده شدن دیتاهایشان از واتساپ به تلگرام! رسیدن به رقم 500 میلیون کاربر برای پیام رسان تگرام در سال 2021 یک رقم استثنایی و باور نکردنی است چراکه در چند مدت پیش، تعداد کاربران این پیام رسان روسی، 100 میلیون هم نبود و حالا شاهد چند برابر شدن تعداد کاربرهایش این بار نه تنها از قاره ی آسیا، بلکه حتی از آمریکای شمالی، زادگاه فیسبوک و واتساپ است. به گفته ی دورف در سال پیش شاهد اضافه شدن 1.5 میلیون کاربر به این پیام رسان بودیم که در زمان مشاله در امسال، این رقم چند برابر شده است. گرچه به نظر مدیرعامل این پیام رسان، تلگرام در گذشته نیز یکی از مهم ترین و اصلی ترین پیام رسان ها  در دنیای تکنولوژی به حساب می آمد، اما امسال تلگرام متفاوت تر از همیشه ظاهر می شود.

 

 

منبع: phonearena

 

بیشتر بخوانید:

ایلون ماسک: بجای فیسبوک، از اپلیکشین پیام رسان سیگنال استفاده کنید

فیس بوک داده های واتس اپ شما را می خواهد

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کوچ میلیون ها کاربر از ترس دزدیده شدن دیتاهایشان از واتساپ به تلگرام!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *