پادویش

برای دوران نقاهت بینی خوردن چه چیزی موثر است؟

برای دوران نقاهت بینی خوردن چه چیزی موثر است؟

برای دوران نقاهت بینی خوردن چه چیزی موثر است؟ بعد از اینکه عمل بینی شما به اتمام رسید و به اتاق ریکاوری انتقال داده شدید ممکن است از شما بخواهند تا از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. پس از گذشت یک ساعت این اجازه به شما داده می شود تا کم کم خوردن را شروع کنید که البته با مقدار کمی آب می باشد. پس از آن میتوانید آب میوه های غیر اسیدی و یک کیک نرم را میل نمایید. افرادی که بینی شان را عمل می کنند این سوال را در ذهن شان خواهند داشت که بهترین رژیم پس از عمل بینی چیست یا چه چیزهای میتوانند به بهبود کمک کنند؟ برای بدست آوردن پاسخ این سوالها زوم تک را همراهی نمایید.

بعد از عمل بینی چه غذاهای  را بخوریم ؟

تغذیه بعد از عمل بینیممکن است جراح توصیه های در خصوص مصرف غذاهای شفابخش به شما داشته باشد. چرا که مصرف برخی از غذاها میتواند منجر به کاهش میزان عوارض ناشی از عمل بینی شود و البته ریسک های پس از عمل را نیز کم نماید و کمک کند تا شرایط بدنی شما هر چه سریع تر بهبود داشته باشد.

برخی از افراد می گویند پس از عمل بینی و زمانی که به منزل می آیند بسیار گرسنه هستند و میخواهند یک غذای مفید را مصرف کنند. غذاهای برای شما مناسب است که تا حدودی مزه مطلوب و ملایمی داشته باشند.

از رایج ترین و بهترین غذاها می توان به سوپ جوی ولرم و ماست اشاره کرد که پس از جراحی عمل بینی به بیماران توصیه میشوند. در صورتی که شما پس از عمل جراحی با حالت تهوع روبرو شدید ممکن است اصلا تمایلی به میل کردن غذا نداشته باشید و تمایل داشته باشید تا آب و آبیموه و مایعاتی از این قبیل را مصرف کنید. رژیم های غذایی که بیشتر شامل غذاهای مایع و نرم می شوند را برای چند روزی دنبال کنید تا هنگامی که حال شما بهتر گردد و بتوانید غذاهای بیشتری را در برنامه ی غذایی تان جای بدهید.

بهترین رژیم غذایی در روز جراحی بینی

در این خصوص باید چندین نکته را به صورت جدی به خاطر بسپارید که شامل موارد زیر می باشد:

 1. از خوردن غذاهای تند و فلفل به صورت جدی خودداری نمایید
 2. اصلا غذاهای سفت نخورید و غذاهای نرم را جایگزین کنید مثل سوپ ها و میتوانید از سیب زمینی آب پز نیز استفاده کنید
 3. از خوردن غذاهای که در هضم شان ممکن است مشکلاتی رخ بدهد دوری کنید مثل شیر
 4. مصرف فیبر را فراموش نکنید چون سبب می شود تا مکانیزم بدن شما به حالت نرمال تبدیل شود.
 5. از غذاهای سفت که جویدن آن ها برایتان مشکل است دوری کنید
 6. در روز جراحی بهتر است از میوه های مثل پرتقال به دلیل اسیدی بودنشان دوری کنید چون تحریک معده را میتوانند به همراه داشته باشند. انتخاب های مناسب برای این روز میتواند آب آناناس، هلو و انبه باشد.

بیشتر بخوانید : رژیم کانادایی چیست؟ بهترین راه برای لاغری سریع !


نکته مهم: برای نوشیدن از نی استفاده نکنید چون نیروی را که صرف مکیدن می کنید میتواند به بینی شما فشارهای را وارد کند. از روز دوم به بعد شما محدودیت های کمتری را خواهید داشت البته پس از روز دوم نیز نباید موادی سفتی مثل کباب ، ته دیگ و گز را مصرف کنید.

بهترین رژیم غذایی در روز جراحی بینی

شما تا یک هفته اصلا نباید غذاهای تند و فلفل را در لیست برنامه ی غذایتان داشته باشید و برای دو هفته نیز از گاز زدن ساندویچ خودداری نمایید.

بهترین میوه بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی بهترین میوه آناناس است که رفع تورم و کبودی ناشی از رینوپلاستی را به همراه می آورد. تا جایی که برایتان مقدور است پس از عمل جراحی از آب میوه های طبیعی استفاده کنید. بیمار بهتر است از خوردن نوشیدنی های گرم و داغ دوری کند.

 • بیمار بهتر است از چربی های مثل روغن آوکادو و زیتون استفاده نماید چون سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و منجر به تامین انرژی بدن می شود.
 • تا چند هفته اصلا نباید قهوه میل کنید چون میتواند افزایش تورم را به همراه بیاورد.
 • حتما رژیم های غذایی مناسب را استفاده کنید و خودتان را از همه ی غذاها محروم نکنید که لاغر شوید. چون برخی از افراد این موقعیت را بهترین زمان برای کاهش وزن میدانند بدون اینکه توجه کند باید نیروی لازم بدنشان را در این مدت تامین نمایند تا هر چه سریع تر بهبود یابند.
 • قبل از جراحی عمل بینی و بدن از آن مصرف پروتیئن ها را فراموش نکنید چون سبب می شود بافت بینی سریع تر بهبود داشته باشد.
 • از مواد غذایی که ادویه زیادی داشته اند اصلا استفاده نکنید چون میتواند حساسیت را برای شما به وجود بیاورند.
 • از مواد غذایی که خیلی شیرین هستند نیز استفاده نکنید چون ممکن است شما جوش بزنید که اصلا در چنین شرایطی برایتان خوشایند نیست.

اگر موارد فوق را رعایت کنید قطعا بهترین شرایط و نتیجه را پس از جراحی بینی خود مشاهده می کنید.

بهترین میوه بعد از عمل جراحی بینی

10 نکته مهم بعد از جراحی بینی

پس از اینکه بینی تان را عمل کردید حتما باید این 10 نهی را در نظر داشته باشید. دوران نقاهت بینی از اهمیت ویژه ی برخوردار است و ترمیم بینی و استخوانهای آن تا شش هفته ممکن است به طول بیانجامد پس ضروری می باشد که در این مدت شما از فعالیتهای که میتوانند به بینی تان آسیب بزنند خودداری کنید:

 1. نباید فعالیت های شدید بدنی را انجام بدهید
 2. فین نکنید. ترجیحا بهتر است شما از راه دهان نفس کنید.
 3. دوش نگیرید. پس از اینکه بینی تان را عمل کردید برای 7 تا 10 روز از پانسمان ویژه ی استفاده می شود که باید در این مدت پانسمان خشک بماند.
 4. لخته خون درون بینی را خارج نکنید
 5. سیگار، قلیان یا الکل را مصرف نکنید.
 6. از مصرف غذاهای که نیاز به فشار و قدرت برای جویدن دارند استفاده نکنید. ادامس را کنار بگذارید
 7. تی شرت نپوشید
 8. در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 9. اصلا نباید بینی تان را با دیگران مقایسه کنید. هر فردی با خصوصیتان منحصر به فردی متولد می شود و اصلا درست نیست که بینی تان را با دیگران مقایسه کنید.
 10. پس از عمل بینی تان نباید از پیگیری های ضروری غافل شوید.

باید و نباید ها بعد از عمل بینی

 

بیشتر بخوانید :
4/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : برای دوران نقاهت بینی خوردن چه چیزی موثر است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *