استفاده از تقویم در نوار وظیفه ویندوز 10

استفاده از تقویم در نوار وظیفه ویندوز 10

ویندوز 10 یک برنامه تقویم داخلی دارد، اما نیازی به استفاده از آن نیست. می توانید رویدادهای تقویم را با استفاده از تقویم در نوار وظیفه ویندوز 10 مشاهده و ایجاد کنید. همچنین می توانید حساب هایی مانند تقویم گوگل یا تقویم iCloud را پیوند داده و تقویم های خود را بصورت آنلاین با یک کلیک بر روی نوار وظیفه مشاهده کنید. برای استفاده از این تقویم فقط روی ساعت در سمت راست نوار وظیفه خود کلیک کنید تا پنجره تقویم را مشاهده کنید. اگر هیچ رویدادی را مشاهده نمی کنید، در پایین روی “Show Agenda” کلیک کنید تا نمایان شوند. اگر نمی خواهید رویدادها را ببینید، روی “Hide Agenda” برای مشاهده یک صفحه ساعت ساده کلیک کنید. هر رویدادی که به برنامه تقویم اضافه کنید در آن ظاهر می شود و هر رویدادی که از نوار وظیفه اضافه کنید در برنامه تقویم ظاهر می شود. با این حال، شما می توانید از توابع اصلی تقویم درست از نوار وظیفه بدون باز کردن برنامه استفاده کنید.

استفاده از تقویم در نوار وظیفه ویندوز 10

نحوه استفاده از تقویم در نوار وظیفه ویندوز 10

نحوه افزودن رویدادها به تقویم

برای افزودن سریع یک رویداد به تقویم، پنجره تقویم را باز کنید و تاریخ مورد نظر را برای افزودن این رویداد انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک رویداد را در تاریخ 10 ماه آینده اضافه کنید، روی آن تاریخ در تقویم کلیک کنید. می توانید از فلش سمت راست برای انتخاب کردن ماه استفاده کنید تا بین ماه های مختلف حرکت کنید. با انتخاب تاریخ مورد نظر خود، روی کادر “Add an event or reminder” کلیک کنید و شروع به تایپ کنید.

توجه : این گزینه در به روزرسانی نوامبر 2019 ویندوز 10 جدید است، همچنین با عنوان Windows 10 1909 یا 19H2 شناخته می شود. اگر کادر “Add an event or reminder” را مشاهده نکردید، هنوز این بروزرسانی را نصب نکرده اید.

ویندوز به محض انجام این بروز رسانی، گزینه های بیشتری به شما می دهد. می توانید یک زمان خاص برای این رویداد تعیین کنید یا مکانی را که در آن رویداد برگزار می شود وارد کنید. اگر چندین تقویم دارید، می توانید روی کادر سمت راست نام ورودی تقویم کلیک کرده و یک تقویم برای این رویداد انتخاب کنید. در اینجا رویدادهای تقویم های مختلف با رنگ های مختلف در پنل برجسته می شوند. هنگام انجام کار روی “Save Details” کلیک کنید. برای گزینه های بیشتر، روی “More Details” کلیک کنید و ویندوز، برنامه تقویم را با رابط “Add Event” باز می کند.

بیشتر بخوانید  زمان عرضه ویندوز 10 برای ایکس باکس وان اعلام شد

نحوه افزودن رویدادها به تقویم

نحوه مشاهده و ویرایش رویدادهای تقویم

برای مشاهده یک رویداد تقویم، فقط صفحه ساعت را باز کنید. در ادامه لیستی از وقایع را در تقویم خود مشاهده خواهید کرد. با کلیک کردن روی آن تاریخ در تقویم می توانید وقایع را در یک تاریخ متفاوت مشاهده کنید. برای ویرایش یا حذف یک رویداد پ، روی آن کلیک کنید و ویندوز 10 برنامه تقویم را با جزئیات رویداد باز کنید.

نحوه مشاهده و ویرایش رویدادهای تقویم

نحوه ایجاد یک تقویم یا ادغام کردن یک اکانت آنلاین

این بسیار مفید است می توانید بدون باز کردن برنامه دیگری، رویدادهای تقویم را با چند کلیک ایجاد و مشاهده کنید. اما برای ادغام یک تقویم آنلاین، افزودن تقویم های دیگر یا ویرایش تقویم ها، باید برنامه تقویم را باز کنید. با کلیک روی رویدادی که ایجاد کرده اید یا با کلیک روی “More Details” در حین ایجاد یک رویداد، برنامه باز خواهد شد. اما ، همچنین می توانید منوی Start  ویندوز 10 را باز کنید، “Calendar” را جستجو کنید و میانبر برنامه تقویم را باز کنید. این تقویم با پس زمینه آبی و نماد تقویم سفید رنگ است.

گزینه “Add calendars” در اینجا به شما امکان می دهد تقویم هایی برای تعطیلات، تیم های ورزشی و برنامه های تلویزیونی اضافه کنید. برای افزودن یکی از تقویم های خود مراحل زیر را دنبال کنید :

روی نماد “Setting” چرخ دنده در پایین نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

پانل تنظیمات برنامه تقویم را باز کنید.

روی “Manage Accounts” در نوار کناری که در سمت راست قرار دارد کلیک کنید.

بر روی “Add Account” در لیست Accounts کلیک کنید، لیستی از اکانت هایی که می توانید اضافه کنید را مشاهده خواهید کرد. تقویم ویندوز 10 از Google ،Apple iCloud ،Microsoft Outlook.com ،Microsoft Exchange و Yahoo! پشتیبانی می کند.

نحوه ایجاد یک تقویم یا ادغام کردن یک اکانت آنلاین

منبع : howtogeek.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : استفاده از تقویم در نوار وظیفه ویندوز 10

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *