بریتانیا نیز همانند آمریکا، هوآوی را متهم به همکاری با دولت کمونیست چین کرد!

بریتانیا نیز همانند آمریکا، هوآوی را متهم به همکاری با دولت چین کرد!

بریتانیا نیز همانند آمریکا، هوآوی را متهم به همکاری با دولت کمونیست چین کرد! شاید حتی بزودی فعالیت هوآوی در بریتانیا برای همیشه متوقف شود!

دولت بریتانیا در گزارشی، حضور  کمپانی چینی هوآوی را در این کشور محکوم کرد و از وجود شواهد های بسیاری در باب همکاری کمپانی هوآوی برای پیشبرد اهداف حزب کمونیست چین خبر داد.

در آن طرف بلافاصله پس از اعلام این گزارش در بریتانیا، کمپانی هوآوی هر گونه پیشبرد اهداف سیاسی حزب کمونیست چین توسط این کمپانی در بریتانیا را رد کرد و آن را ادعایی پوچ،  توخالی و فاقد هر گونه ارزش و پشوانه ی منطقی دانست. مسئول سخنران کمپانی چینی هوآوی هم چنین در صحبت هایی که با BBC داشت، تاکید کرد که کاربران هوآوی حقیقت این ادعا ها را می دانند و آن ها می دانند که در 20 سال فعالیت کمپانی هوآوی در بریتانیا؛ چقدر این کمپانی به کشور و مردم بریتانیا در بهبود و توسعه تکنولوژی کمک کرده است.

براساس یافته های کمیته دفاعی مجلس  برتانیا، کمپانی هوآوی توسط دولت کمونیست چین تأمین مالی می شود که به این کمپانی این اطمینان را می دهد حتی با وجود تحریم های سرسختانه آمریکا علیه چین و کمپانی هاث چینی به خصوص کمپانی هوآوی، خللی در فروش محصولات این کمپانی صورت نگیرد. گاها این کمپانی چینی با وجود تحریم ها، محصولات هوشمند خود را با قیمت های نسبتا پایین تر از رقیب هایش به فروش می رساند. یک شخص که نخواست اسمش فاش بشود از نفوذ و فعالیت پیوسته کمپانی چینی هوآوی در انواع کارهای اطلاعاتی ، امنیتی و  تجاری – سیاسی خبر داده است.

اگر دعواهای سیاسی بین آمریکا و چین را دنیال کرده بودید، حتما می دانید که رئیس جمهور آمریکا تعرفه های محصولات چینی را بیشتر از پیش کرد و بر برخی از کمپانی های آمریکایی هم چون هوآوی، … تحریم های یک جانبه شدیدی را وضع کرد؛ به گونه ایی که این کمپانی ها اجازه فعالیت در آمریکا و با برخی از کمپانی های آمریکایی را دیگر ندارند. حالا بعد از گذشت مدتی کمیته بررسی شواهد دولت بریتانیا، پس از بررسی شواهد به این نتیجه رسیدند که  کمپانی هوآوی با وجود رد ادعا پنهان کاری ، با دولت و حزب کمونیست چین در ارتباط است و برای پیشبرد اهداف آن ها به آن ها کمک می کند.

 

 

بیشتر بخوانید: مایکروسافت همچنان برای خرید تیک تاک با رئیس جمهور آمریکا مذاکره می‌کند!

 

 

در حال حاضر با توجه به گزارش ها و نتایج به دست آمده، دولت بریتانیا، کمپانی های این کشور را از همکاری با کمپانی هوآوی برای تجارت محصولات 5G ممنوع کرده است و اگر تجارتی به منظور نصب زیر ساخت های تکنولوژی 5G در بریتانیا صورت گرفته است، دولت بریتانیا تا سال 2027 به منظور جایگزینی به آن کمپانی ها فرصت داده است.

بیشتر بخوانید  گوشی هوشمند Honor Magic 2 رونمایی شد

برخی از تحلیل گران به دولت بریتانیا این هشدار را داده اند که در صورت جایگزینی یا حذف هوآوی (قطع کردن فعالیت هوآوی در بریتانیا همانند سیاستی که آمریکا علیه  چین وضع کرد) در بریتانیا، نتایج این سیاست بی تدبیرانه گریبان گیر صنعت و اقتصاد بریتانیا خواهد شد. در عوض به دولت بریتانیا پیشنهاد شده است که با کمپانی های داخلی یا کمپانی های متحد همکاری بیشتری داشته باشد.

هوآوی و آمریکا!

پس از اینکه فعالیت کمپانی چینی هوآوی در آمریکا متوقف شد؛ هوآوی نه تنها از فروش محصولات خود در آمریکا منع شد، بلکه حتی دیگر نتوانست با کمپانی های تولید کننده قطعات آمریکایی فعالیت و مبادله تجاری کند. کمپانی هایی چینی ایی همچون هوآوی، ZTE، … از فعالیت در آمریکا منع شده اند. حالا، آمریکا سعی می کند که هر گونه ردپای به جا مانده از زمان فعالیت این کمپانی در آمریکا؛ بخصوص گوشی های هوشمند فعال هوآوی را از آمریکا خارج کنند.

جدیدترین سیاست آمریکا برای کم تر کردن هر چه ممکن فعالیت کمپانی های چینی بخصوص کمپانی هوآوی، دستور آمریکا به هم پیمانانش برای عدم مبادله با کمپانی های چینی بخصوص هوآوی است. برای مثال، ممکن است تبادل و تجارت قطعات کاربردی همچون نمایشگر و … بین کمپانی کره ایی سامسونگ و کمپانی چینی به دلیل خواست دولت آمریکا متوقف یا به حد قابل توجه ایی کاهش پیدا کند.

دولت آمریکا این دستور را به کشورهای هم پیمان از جمله کره، ژاپن، ایتالیا، آلمان و … صادر کرده است و این اولین بار نیست که کمپانی هوآوی در بینابین تنش های سیاسی  چند کشور قرار می گیرد و ضرر می کند. علاوه بر دولت آمریکا، دولت کشور استرلیا نیز تحریم های جدیدی را علیه کمپانی چینی هوآوی چند ماه پیش وضع کرد؛ در حالیکه قرار بود کمپانی هوآوی زیرساخت های مورد نیاز تکنولوژی 5G را در استرالیا فراهم کند!

یکی از گزارش های صورت گرفته در FBI، حاکی از آن است که مدیر اصلی و بنیان گذار کمپانی چینی هوآوی « Ren Zhengfei» یک افسر سابق نظامی در ارتش خلق چین بود که احتمال سرقت اطلاعات کاربران هوآوی را افزایش می دهد؛ ممکن است هوآوی اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران خود را در اختیار دولت کمونیست چین بگذارد.

 

 

منبع: GsmArena

زمان انتشار: امروز

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بریتانیا نیز همانند آمریکا، هوآوی را متهم به همکاری با دولت کمونیست چین کرد!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *