پادویش

ساخت باریک ترین برج جهان در انگلیس

ساخت باریک ترین برج جهان در انگلیس

دهه گذشته اوج رقابت شرکت های گوناگون در سراسر دنیا در ساخت بناهای منحصربفرد بوده است.یکی از ویژگی هایی که بر روی آن تمرکز زیادی شده، ارتفاع بناهای مذکور است، به طوری که برخی از کشورها برای عقب نماندن از این رقابت و بدون در نظر گرفتن کاربری واقعی و تنها برای قرار دادن اسم خود در لیست کشورهای برتر، به ساخت برج های بسیار مرتفع اقدام نموده اند.

حال آنطور که مشخص است برخی از این شاخه از رقابت خسته شده و به سوی برتری در سایر ویژگی ها متمایل شده اند، از این رو شرکت بریتیش ” ایرویز i۳۶۰ ” در برایتون انگلیس موفق به ساخت باریکترین برج جهان شده است.
علاوه بر آن این برج همچنین به عنوان بلندترین برج دیده بانی در دنیا نیز به شمار می رود که می تواند تا شعاع ۴۲ کیلومتر را به طور کامل پوشش دهد.
گفتنی است این بنا ارتفاعی به اندازه ۱۶۰.۴۶۹ متر و قطری به طول آن ۳.۹ متر دارد.

شاید با ذکر ارقام یاد شده در مورد ظرفیت برج به تردید افتاده اید، اما باید بدانید که این برج باریک می تواند ۲۰۰ نفر را در خود جای دهد و افراد به قسمت بالا، پایین و میانی آن بروند.

ویژگی اصلی و منحصربفرد این سازه نسبت طول به عرض در آن است که به طرز قابل توجهی بیشتر از سایر بناهای بلند است. در ساخت این برج، محاسباتی خاص از سوی مهندسین بکار گرفته شده است و تا اواسط سال جاری میلادی افتتاح می شود.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  بر فراز ابرها / دومین آسمان خراش بلند جهان در چین ساخته شد

نظرات در مورد : ساخت باریک ترین برج جهان در انگلیس

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *