افزایش خیره کننده سرعت اینترنت در آمریکا ، 10 گیگابایت !!

در شرایطی که دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت با سرعت فوق العاده پایین خود نیز اخیرا با اختلال مواجه شده است، شنیدن این خبر بی شک همچون تیری در قلب کاربران ایرانی خواهد بود، کاربرانی که بخش مهمی از زندگی خود را پای بارگذاری شدن صفحات اینترنت سپری کرده اند!

37826692_m-702x3ت36مشکل سرعت پایین اینترنت دغدغه و چالشی اساسی برای کاربران حساب می شود، به طوری که این مشکل اخیرا به معضلی جدی برای نویسنده تبدیل شده  که صبر و حوصله وی را تمام کرده است!!!

uبrlاین در حالی است که  شهر «چاتانوگا» در ایالت تنسی امریکا، اولین شهری است که به سرعت اینترنت ۱۰ گیگابایت در ثانیه دست خواهد یافت، سرعتی مافوق تصور برای دسترسی به اینترنت، لااقل برای کاربران ایرانی!
شهر چاتانوگا Chattanooga ، چهارمین شهر بزرگ ایالت تنسی امریکا است که به سرعتی هزار برابر بیشتر از میانگین سرعت کاربران در امریکا دست خواهد یافت. شورای انرژی الکتریکی چاتانوگا EPB، شرکتی است که این سرعت را برای کاربرانش به ارمغان خواهد آورد.
Harold DePriest مدیرعامل شرکت EPB در رابطه با این پروژه گفت: « ما بسیار خوشحالیم که توانسته ایم اولین شهر در جهان باشیم که چنین سرعت اینترنتی را در اختیار کاربرانمان قرار می دهیم. سرعتی که حتی گوگل نیز از آن عقب مانده است.»
وی در ادامه اعلام کرد: « این پهنای باند وسیع شاید برای کاربران خانگی که مصارف ساده و روزانه دارند، قابل استفاده نباشد ولی می توانند از پهنای باند کمتری برخوردار شوند. اما این پهنای باند برای شرکت ها، اداره ها یا سازمان هایی که نیاز به دانلود و همینطور بارگذاری مطالب دارند بسیار مفید است.»

چندی پیش گوگل از پروژه ای با نام «گوگل فایبر» رونمایی و از آن با عنوان پروژه اینترنت فوق سریع در امریکا یاد کرده بود که از سرعتی در حدود ۱ گیگابایت بر ثانیه برخوردار بود. اما اکنون خبر جدیدی منتشر شده که نشان می دهد، سرعت اینترنت در امریکا به ۱۰ گیگابایت در ثانیه خواهد رسید.

استفاده از خدمات اینترنتی این شرکت چندان ارزان نیست و کاربران با پرداخت ۲۹۹ دلار می توانند از حق عضویت ماهانه این شرکت استفاده کنند. این مبلغی است که مطمئنا کاربران ایرانی حاضر به پرداخت 100 برابر آن در ازای دریافت سرعتی معادل یک صدم آن خواهند بود!!
نظر شما در این باره چیست؟

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : مهر

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : افزایش خیره کننده سرعت اینترنت در آمریکا ، 10 گیگابایت !!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *