گزارشی از پانزدهمین دوره نمایشگاه تلکام 2014

تلکام

تلکام نمایشگاهی است که هر ساله در ایران برگزار میشود و هدف آن معرفی دستاوردهای جدید علمی اغلب برای شرکت ها و کسب و کارها میباشد . پانزدهمین دوره ی این نمایشگاه ها با حضور 68 شرکت خارحی و حدود 210 شرکت داخلی از چهاردهم تا هفدهم مهرماه در محا دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد .

وزیر ارتباطات در روز افتتاحیه این نمایشگاه صحبت های جالبی را ارائه نمود مثلا در مورد وایبر که ایشان گفت ما هیچ گونه کندی بر روی وایبر اعمال نکرده ایم , ایشان عرض کردند ما شرکتهای اینترنتی را مجاب به دادن تخفیف 20 درصدی کردیم و اگر کسی شکایتی از این شرکت ها داشته باشد میتواند با شماره گیری شماره ی 195 شکایت خود را اعلام کند .

در تلکام امسال 12 سالن اختصاص داده شده بود که 6 سالن از این ها مختص به اپراتورها بود و بحث سر این بود که تمام ارگانهای دولتی سیستم عاملشان را باید به لینوکس تغییر بدهند ! در این دوره بحث سر آی. پی مدیا نیز داغ بود , آی . پی مدیا سرویسی است که به کاربران Adsl این اجازه را میدهد که بدون مصرف حجم و داده بتوانند تلویزیون ایران را مشاهده نمایند , خدمات بانکی نیز در برخی از غرفه ها با سرویس USSD تلفن همراه خدمات مختلفی را ارائه دادند . 

در سالن دیگری برخی شرکت ها ادعا داشتند میخواهند بزرگترین مجموعه از اپلیکیشن های ایرانی و غیر ایرانی را برای کاربران اندرویدی به ارمغان بیاورند . در میان بعضی شرکت کنندگان ایرانیان نت به عنوان اپراتور چهارم کشور قابل توجه بود که میخواست اینترنت 20 مگابایت بر ثانیه ارائه دهد , این شرکت از سال 90 مجوز دارد ولی هنوز خدمات خود را رائه نداده است . نخستین شبکه ی اجتماعی هنرمندان ایران با نام "شبکه ی ستاره ها" نیز در گوشه ای از نمایشگاه جلب توجه میکرد که اخبار هنرمندان را به نمایش میگذارد و همچنین مردم میتوانند به طور مستقیم با هنرمند ارتباط برقرار کنند .

ایرانسل نیز مثل هر سال چیز جدیدی برای گفتن داشت که مهمترین آن ها نسل سوم و چهارم اینترنت پر سرعت تلفن همراه بود , همچنین انواع مودم های جیبی و قابل حمل اینترنت , فروشگاه بازی های موبایل و چند سرویس دیگر نیز معرفی شدند اما این رایتل بود که بر عکس پارسال و پیارسال چیز جدیدی برای گفتن نداشت و غرفه ی آنها دیگر همانند گذشته شلوغ و پرسرو صدا نبود .

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  جی ال ایکس رو بسوی موفقیت

نظرات در مورد : گزارشی از پانزدهمین دوره نمایشگاه تلکام 2014

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *