پادویش

پرداخت الکترونیکی کرایه برای اولین بار در ایران

e-pay

بیابید با یکدیگر صمیمی بوده و رو راست بحث کنیم. تاکنون چندمرتبه بخاطر کرایه تاکسی از کل کل های لفظی تا درگیری های جدی داشته اید؟ موضوع همیشه بر سر مقداری کم و بیش پول نیست، بلکه چالش ها و برخوردها همواره بر سر حق رخ می دهند.
البته این تنها مشکل من و شما نیست! از سال 85 یعنی 10 سال قبل پول خرد در کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی به معضلی جدید تبدیل شد، بطوریکه برای نخستین بار با مصوبه وزارت کشور در سال 86 ، راه‌حل پرداخت الکترونیک در حمل و نقل برای رفع این مشکل الزامی گردید.

این مطالب را از دست ندهید:
راهکارهایی برای کاهش مصرف اینترنت در اندروید
آیا هک شدن ۱۵ میلیون حساب کاربری تلگرام حقیقت دارد؟ / پاسخ تلگرام
تعرفه اینترنت غیرحجمی شرکت مخابرات تغییر کرد

بعد از مدت ها کش و قوس برسر جزئیات این طرح، بالاخره با راه حل پرداخت الکترونیک در حوزه حمل و نقل که توسط یک شرکت دانش بنیان، پرداخت الکترونیک کرایه در شهر مشهد اجرایی شد، بگونه ای که از این پس مسافران در این شهر می توانند بصورت الکترونیک، بدون اهمیت به اینکه چه میزان پول خرد نقد همراه دارند!
شرکت دانش بنیان فناپ با تاکید بر اجرای موفقیت آمیز راه حل پرداخت الکترونیک در شهر افزود: با موفقیت چشمگیر این طرح، پرداخت نقدی کرایه کاملا از ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر حذف شده است.

e-payاز قرار معلوم فناوری یاد شده برای نخستین بار در ایران با کارت‌های هوشمند غیرتماسی از نوع Mifare صورت پذیرفت، اما این نوع از کارت ها به دلیل وجود برخی رخنه های امنیتی از کل بازار جهانی رفته رفته حذف شدند، بطوریکه ا سال 89 کارت‏های هوشمند از نوع DesFire جای خالی آن ها را پر کرده و برای اولین بار در پروژه گسترده شهری در ” من کارت ” مشهد مورد استفاده قرار گرفتند.
صدور 6 میلیون و پانصد هزار کارت از این نوع را به جد می توان نوعی موفقیت در زمینه پرداخت الکترونیک و باب کردن آن عنوان نمود.

از قرار معلوم هدف بعدی پرداخت به شیوه های نوین از جمله استفاده از فناوری NFC موجود در گوشی های هوشمند است تا بدین وسیله تا حذف کارت و به میان آوردن گوشی های هوشمند محبوب و همیشه همراه کاربران به میدان، تحولی عظیم در پرداخت الکترونیک بوجود آورد.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : پرداخت الکترونیکی کرایه برای اولین بار در ایران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *