آیا هک شدن 15 میلیون حساب کاربری تلگرام حقیقت دارد؟ / پاسخ تلگرام

قرار دادن عکس در متن تلگرام

آموزش تلگرام  :‌قرار داشتن تلگرام بر سکوی اول وسایل و شیوه های ارتباطی در ایران بر کسی پوشیده نیست! اگرچه غالب کاربران در دنیا از اپلیکیشن های پیامرسانی همچون فیس بوک مسنجر و مخصوصا واتساپ استفاده می کنند، اما کاربران ایرانی طی یک سال گذشته روی بسیار بهتری نسبت به این پیامرسان نشان داده اند.

از همان روزهای ابتدایی محبوبیت این شبکه اجتماعی، مشخصا با نوشتن ” تلگرام ” در سومین و یا چهارمین عنوان پرجستجو، عبارت ” هک تلگرام ” به چشم می خورد 🙁
به هرحال افرادی پیدا می شوند که به دلایل مختلف دوست دارند تا به حساب های کاربری سایرین دستیابی پیدا کنند.
این مطالب را از دست ندهید:
چگونه از هک شدن تلگرام جلوگیری کنیم؟
آموزش استفاده از تلگرام تحت وب / داشتن چند تلگرام به صورت همزمان
آموزش تلگرام / چگونگی ویرایش پیام در تلگرام پس از ارسال

هک شدن برخی حساب های کاربری، بصورت انفرادی، با افزایش میزان استفاده از این پیامرسان هرازگاهی اتفاق می افتاد، تا اینکه مدتی قبل خبری مبنی بر هک شدن حساب 15 میلیون کاربر تلگرام توسط هکری ایرانی و قرار گرفتن اطلاعات آن ها در اختیار وی منتشر شد که همگان را در شوکی عمیق فرو برد!

چندی پیش جمعی از هکرهای ایرانی ادعا کردند که با یک حمله قوی به سرورهای تلگرام، توانستند تا 15 میلیون اکانت ایرانی را هک کرده و شماره تلفن آنها را شناسایی کنند. این در حالی است که پس از گذشت چند ساعت از انتشار این خبر توسط رویترز مدیران تلگرام واکنشی فنی نشان دادند.

آنچه که هکرهای ایرانی ادعای آن را کرده اند، در واقع سیستم ارسال پیامک به منظور شناسایی کاربری است که به تازگی قصد ورود به این شبکه مجازی را داشته و به این منظور باید شماره تماس خود را وارد کند.سپس کاربر با لاگین کردن به سرور تلگرام ارتباط امن خود را اغاز می‌کند.
حال از قرار معلوم هکرهای ایرانی تلاش کرده اند تا به سیستم یاد شده دسترسی پیدا کرده و در ادامه با ارسال درخواست کد جدید، سرور تلگرام را وادار به ارسال کد کرده و بدین ترتیب در سال جاری بتوانند به‌مرور اطلاعات 15 میلیون حساب کاربری بپردازند!

بیشتر بخوانید  چگونه از هک شدن تلگرام جلوگیری کنیم؟

حال کدها به‌جای رسیدن به‌دست کاربر، در کسری از ثانیه تغییر مسیر داده و به‌دست هکرها افتاده و در ادامه ارتباط جدید برای لاگین برقرارشده است.سخنگوی تلگرام اعلام کرده که تلگرام سیستم تعریف پسورد روی اکانت را تعریف کرده‌ است تا بدین وسیله حساب کاربری افراد هک نشده و امنیت مطئنی برای آن ها برقرار شود.
وی مدعی شده در صورت فعال نمودن لاگین دو مرحله ای و قرار دادن پسوردی قوی، هرگز چنین اتفاقی برای یک کاربر رخ نخواهد داد.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا هک شدن 15 میلیون حساب کاربری تلگرام حقیقت دارد؟ / پاسخ تلگرام

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *