پادویش

نحوه اشتراک گذاری رمز عبور Wi-Fi میان گوشی های آیفون

رمز عبور Wi-Fi

iOS دارای یک قابلیت داخلی است که به شما امکان می دهد تا سریعا گذرواژه های Wi-Fi را میان دستگاه های اپلی به اشتراک بگذارید و همچنین آن ها را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید. با استفاده از Wi-Fi، بلوتوث، کاربری که دارای Apple ID می باشد می تواند رمز عبور Wi-Fi را میان یکدیگر به اشراک بگذارند.

اشتراک گذاری گذرواژه Wi-Fi شما می تواند یک تلاشی بیهوده باشد. اگر شما دارای یک رمز عبور پیچیده Wi-Fi که متشکل از حروف، اعداد و کاراکتر های خاص می باشد، هستید، می تواند سبب گردد که افراد برای پیدا کردن این رمز عبور شما با مشکل روبرو شوند. اما پس از انتشار iOS 11، اشتراک گذاری رمز عبور Wi-Fi میان آیفون ها و آیپدها همانند خوردن یک کیک شده است! هرچند، لازم به ذکر است پیش از این که بتوانید این کار را انجام دهید، لازم است که سه پارامتر را بررسی کنید.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که هر دو گوشی دارای Wi-Fi و بلوتوث هستند. شما می توانید این موضوع را از طریق مسیر Settings > Wi-Fi and Settings > Bluetooth مورد بررسی قرار دهید. در این شرایط تنها لازم است که این قابلیت ها را روشن نمایید.

رمز عبور Wi-Fi

ثانیا، اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه Apple ID های یکدیگر را در بخش “email” در مخاطبین دارند – این کار در غیر این صورت انجام نخواهد شد! به عنوان یک یادداشت باید بگوییم، این روش در این شرایط نیز کار می کند که اگر هر دو دستگاه از یک Apple ID یکسان استفاده نمایند.

رمز عبور Wi-Fi

در نهایت، یکی از دستگاه ها را به Wi-Fi متصل کنید.

در دستگاهی که به Wi-Fi متصل نیست، به مسیر Settings > Wi-Fi بروید.

رمز عبور Wi-Fi

اکنون بر روی نام شبکه ای که می خواهید به آن متصل شوید، ضربه بزنید که در این شرایط سریعا رمز عبور خود را دریافت خواهید کرد.

رمز عبور Wi-Fi

دستگاه iOS دیگر را باز کنید و اتصال آن را به دستگاهی که متصل نموده اید، متوقف نمایید. دستگاهی که قبلا وصل شده است، سریعا پیامی مبنی بر درخواست رمز عبور Wi-Fi را دریافت خواهد کرد. گزینه ی “Share Password” را فشار دهید که در این حالت دقیقا مانند دستگاه متصل شده به وای فای به Wi-Fi متصل خواهد شد.

رمز عبور Wi-Fi

خودشه! فیلد مربوط به رمز در دستگاه دوم رمز عبور را به صورت خودکار وارد خواهد کرد و اتصال نیز برقرار خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه اشتراک گذاری رمز عبور Wi-Fi میان گوشی های آیفون

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *