پادویش

راه های محافظت از کامپیوتر در دنیای اینترنت

راه های محافظت از کامپیوتر در دنیای اینترنت

راه های محافظت از کامپیوتر در دنیای اینترنت : اطلاعات شما ، کیف پول شما ، هویت شما در گوشه کنار تاریک دنیای اینترنت یکی از مشکلات اغلب کاربران اینترنتی است ، امروز سعی خواهیم کرد روش هایی رو برای جلوگیری از خطرات موجود در دنیای اینترنت رو برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

راه های محافظت از کامپیوتر در دنیای اینترنت

نصب نرم افزار های امنیتی

استفاده از نرم افزار های امنیتی یکی از بهترین روش های جلوگیری از خطرات وبسایت های آلوده به بدافزار و هکر ها در دنیای اینترنت است. می تونید در مقاله برترین آنتی ویروس های ۲۰۱۳ با برخی از نرم افزار های امنیتی آشنا شوید. اگر شما نمیتوانید از نرم افزار های امنیتی پولی استفاده کنید یا نمی خواهید به یک نرم افزار آنتی ویروس پولی نصب کنید می توانید از نرم افزار های امنیتی رایگان استفاده نمایید.

راه های محافظت از کامپیوتر در دنیای اینترنت

 ویروس ها و تروجان ها

ویروس های و تروجان ها از دیگر بد افزار هایی هستند که در دنیای اینترنت شما را تهدید می کند. ویروس ها و تروجان ها معمولا از طریق پیوست ایمیل ها و برخی از وبسایت هایی که نرم افزار های تجاری و پولی را بصورت رایگان ارائه می نمایند به کامپیوتر شما وارد می گردند. برای جلوگیری از این موارد شما باید از دانلود نرم افزار ها و فایل ها از وبسایت های ناشناس و بی نام و نشان خودداری نمایید. همچنین سعی کنید از دانلود پیوست ایمیل هایی که از مبدا ناشناس برای شما ارسال شده است خودداری نمایید.

ایمیل هایی را که از فرستنده های ناشناس ارسال شده و شما تا کنون هیچ تجربه ای از دریافت ایمیل ها از فرد مورد نظر رو نداشتید اینگونه ایمیل ها رو باز نکنید .

phishing-facenook

برخی از وبسایت ها برای ورود یا ثبت نام از شما درخواست میکنند نام کاربری و پسورد ایمیل ها از جمله یاهو یا جیمیل رو وارد کنید ، سعی کنید از اینگونه روش ها برای ثبت نام و یا ورود به سایت ها خودداری کنید . مخصوصا وبسایت های ناشناس!

گاهی اوقات مرورگر ها از وارد شدن به این وبسایت ها شما را منع می کنند ، و از ورود شما به این وبسایت ها جلوگیری می نماید. حتما به پیام های که مرورگر ها به شما می دهند توجه کنید و بدون دانستن دلیل پیام ها از موارد مطرح شده نگذرید.

بیشتر بخوانید  مدیر Spotify راجع به قوانین جدید امنیت حریم خصوصی این برنامه عذرخواهی کرد

بروز کردن نرم افزار های ناشناس در کامپیوتر

گاهی اوقات برخی نرم افزار های ناشناس در کامپیوتر درخواست بروزرسانی میکنند ، گاهی اوقات بدافزار های موجود در کامپیوتر شما بدون اینکه شما از محتوای نرم افزار مورد نظر آگاهی داشته باشید بدافزار های موجود در کامپیوتر با اجازه شما شروع به آپدیت شدن می کنند ، پس همیشه توجه کنید از پیام های آپدیت نرم افزار های ناشناس در کامپیوتر جدا خودداری نمایید چون احتمال دارد این نرم افزار ناشناس یک بدافراز در کامپیوتر شما باشد.

استفاده از نرم افزار Sandboxie

sandboxie-running

اگر از مرور های اینترنتی تان مطمئن نیستید ، ما نرم افزاری رو برای شما معرفی خواهیم کرد که قادر است مرور های اینترنتی شما را ایمن نماید. این نرم افزار با نام جعبه شنی یا Sandbox توسط یک لایه حفاظتی از  نفوذ بد افزارها یا اسکریپت های مخرب به کل سیستم جلوگیری می کند در حقیقت این نرم افزار محیط اینترنتی شما را از بد افزار های اینترنتی ایزوله می نماید .

به طور مثال ممکن است  به Keygen نرم افزاری مشکوک باشیم توسط اجرا در محیط Sandboxie با ضریب اطمینان بالا  میتوانیم از تغییرات مخرب در سیستم جلو گیری نماییم همچنین در مورد اتصال  به بسیاری از سایتها در صورتی که توسط پوشش امنیتی Sandboxie صورت گیرد تغییرات مخرب در  سیستم ، محدود به همان محیط جعبه شنی خودمان میگردد .

اگر شما دوست دارید در کوچه های تاریک دنیای اینترنت با هکر ها و بدافزار ها روبرو نشوید بخش امنیت زوم تک رو دنبال کنید هر از چند گاهی مطالبی در مورد امنیت در سایت زوم تک منتشر می شود.

با ما باشید!

منبع: PC World

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راه های محافظت از کامپیوتر در دنیای اینترنت

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *