گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10

1اسکرین شات در ویندوز 10

دلایل خوب مختلفی وجود دارند که که چرا شما تمایل به گرفتن عکس از صفحه نمایش ویندوز(گرفتن اسکرین شات) دارید.

.گرفتن اسکرین شات برای نشان دادن سریع رخداد های دسکتاپ شما به یک شخص،یا ثبت سریع لحظه ای از ویدیویی که تمایل به اشتراک آن با دیگران دارید مفید و کاربردیست.استفاده از تنظیمات موجود در سیستم عامل ویندوز10 راحت است، اما این تنظیمات کاملا مشخص و واضح نیستند.

اکنون به سه نمونه نمونه از تنظیمات مربوط به اسکرین شات که با دکمه های کیبورد مرتبط بوده و علاوه بر این سیستم عامل در سیستم عامل های پیشین ویندوز نیز بیشترین کاربرد را داشته اند میپردازیم.

علاوه بر این برنامه هایی جانبی برای افرادی که به کاربرد مفید تری در اسکرین شات نیازمندند را معرفی خواهیم کرد.

 

1.روش رویت صفحه نمایش

اساس قدیمی گرفتن اسکرین شات همچنان در سیستم عامل ویندوز 10 پابرجاست.

کافیست دکمه ی PrtScn کیبورد خود را فشار داده و سپس تمام صفحه نمایش شما (یا چند صفحه موجود در تنظیمات مربوط به باز کردن چند صفحه به طور همزمان)در بخش یادداشت سیستم عامل شما کپی خواهد شد.در این بخش شما میتوانید تصویر مد نظر را در نرم افزار Paint ،GIMP ،Irfan View،Photoshop یا هرگونه نرم افزار نمایش دهنده تصویر که به شما امکان نمایش تصویر کپی شده را میدهد را الحاق کنید.

 

2.استفاده از دکمه ی ویندوز + دکمه ی PrtScn

نسخه ی به روز رسانی شده ی PrtScn ابتدا در سیستم عامل ویندوز8 به صورت

PrtScn+دکمه ی ویندوز موجود بوده است.

دو دکمه ی ذکر شده را همزمان فشار داده سپس صفحه نمایش(صفحه نمایش های) شما برای چند ثانیه ،مانند شاتر یک دوربین عکاسی که شروع به باز و بسته شدن هنگام عکاس میکند، شروع به چشمک زدن میکند.

File explorer کامپیوتر خود رارا باز کنید

اسکرین شات گرفته شده ی شما در مسیر pictures>Screen shots  در انتظار شما خواهد بود.

3.چاپ صفحه نمایش فعلی

اگر شما تنها نیاز به گرفتن اسکرین شات از نرم افزار فعلی،مانند Chrome ،Word ،Excel ،یا Power point دارید کافیست دو دکمه ی Alt  و PrtScrn را همزمان فشار دهید.

این فرایند صفحه نمایش نرم افزاری که در حال استفاده است را در بخش یادداشت(Clipbord) سیستم عامل کپی و رویت میکند.

همانند استفاده از کلید PrtScn ، شما میتوانید عکس(اسکرین شات) مد نظر را در نرم افزار مربوط به عکس و تصویر یا سایر نرم افزار های مشابه ( مانند نرم افزار Gmail ) الحاق و تصحیح کنید.

 

استفاده از ابزار قیچی (snipping tool) سیستم عامل ویندوز

ابزار قیچی (snipping tool ) تعبیه شدع در سیستم عامل ویندوزبه شما امکان برش یک بخش از صفحه نمایش،علامت گذاری پس از برش،ذخیره کردن عکس،و سپس به اشتراک گذاشتن عکس مد نظر را میدهد.

 

برای شروع،ابتدا کلید Start را فشار داده و snip را تایپ کنید،سپس بر بروی عبارت

Snipping Tool کلیک کنید.

در ادامه،بر روی عبارت New drop-down  کلیک کرده و سپس شکل مد نظر ابزار قیچی خود را انتخاب کنید.

پس از کم نور شدن صفحه نمایش شما(نگران نباشید) شما متوجه خواهید شد که ابزار قیچی (Snipping Tool  ) شما اماده است.اگر چنان چه شما اماده ی برش نمیباشید تنها کافیست بر روی دکمه ی Cancel  کلیک کنید و سپس اماده ی انجام این فرایند شوید.

فرایند برش به کمک ابزار قیچی (Snipping) مشتکل است از  کلیک کردن و کشیدن تصویر(که با خطوط قرمز محدود شده است) به ناحیه ای که میخواهید تصویر مد نظر ثبت شود.هنگامی که شما کلید موس خود را رها میکنید،ناحیه ی برش خورده  توسط ابزار Snipping Tool در پنجره ی مربوط به این ابزار نمایان میشود.

در این بخش شما میتوانید تصویر(اسکرین شات)برش خورده ی  مد نظرتان را (به صورت فرمت های GIF،HTML،PNG و یا JPEG ) در بخش یادداشت(Clipboard) سیستم عامل خود کپی کنید،آن را ایمیل کنید و یا با استفاده از ابزار Pen  یا highlighter بر روی آن یادداشت خود را بنویسید.

ابزاری کوچیک اماکاربردی.امتحان کنید!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *