پادویش

ثبت نام تاکسی فرسوده (آموزش ثبت نام) بروزرسانی

ثبت نام تاکسی فرسوده ( آموزش ثبت نام)

ثبت نام تاکسی فرسوده ( آموزش ثبت نام) : اولین گام برای اینکه بتوانید ثبت نام تاکسی فرسوده را انجام بدهید باید مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و بعد از آن به وب سایت ثبت نام تاکسی فرسوده مراجعه نمایید.مراحل را بصورت زیر ادامه دهید.

فرادرس

مدارک لازم برای ثبت نام تاکسی فرسوده

 • اصل پروانه بهره برداری یا اصل پروانه فعالیت (کارنامه، کارت شهری،پروانه تاکسیرانی)
 • اصل کارت خودرو
 • اصل برگ سبز خودرو
 • اصل کارت سوخت خودرو
 • اصل کارت ملی

باید در زمان وارد کردن اطلاعات دقت کافی را داشته باشید چون پس از وارد کردن امکان ویرایش برای شما وجود ندارد.

1)کارت ملی شما برای احراز هویت و بررسی مشخصات ثبت احوال است 2)دیگر مدارک نیاز است که اسکن شوند و بعد از آن در سایت بارگزاری گردند 3)لازم است که هر دو روی کارت خودرو را اسکن نمایید.

زمانی که اسکن مدارک به صورت صحیحی انجام شد باید به epishkhan.ir مراجعه کنید و روی ایکون مربوطه کلیک نمایید. سپس گزینه ی شروع را کلیک کرده و نوع ثبت نام را مشخص نمایید.

در این قسمت سه گزینه را مشاهده می کنید که شامل ثبت نام مالک حقیقی ، ثبت نام مالک حقوقی، پرونده های من می باشد.

آموزش ثبت نام و مدارک لازم

با انتخاب ثبت نام مالک حقیقی شما به مرحله ی بعدی وارد می شوید ( باید گزینه ی شروع را کلیک نمایید تا به مرحله های ثبت نام وارد شوید).

استعلام هویت مالک و تاکسی

پس از اینکه فیلدهای مورد نظر را به دقت پر کردید باید بر روی گزینه استعلام هویت مالک و تاکسی کلیک نمایید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید باید کد ملی مالک بدون فاصله، تاریخ تولد مالک، سیستم، ثیپ و… را به دقت پر کنید.

استعلام هویت مالک و تاکسی

 • کد ملی مالک باید بدون خطر تیره وارد شود
 • تاریخ تولد مالک بدون ممیز وارد گردد
 • شماره پلاک
 • سیستم خودرو که باید نوع خودرو تعیین شود
 • تیپ خودرو
 • تعداد سیلندر
 • مدل که حتما باید به صورت 4 رقمی وارد شود
 • شماره شاسی
 • شماره موتور
 • VIN خودرو
 • استان فعالیت
 • شهر فعالیت

در مرحله ی بعدی باید نام و نام خانوادگی متقاضی که نشان داده می شود با کارت ملی مطابقت داشته باشد و بعد نسبت به تکمیل بقیه فیلدها و بارگزاری مدارک متقاضی اقدام شود.

استعلام هویت مالک و تاکسی و تکمیل فیلدها

 • نام و نام خانوادگی که از ثبت احوال فراخوانی می شود و باید با اطلاعات کارت ملی مطابقت داده شود.
 • شماره تلفن همراه که نتایج برای متقاضی به واسطه پیامک ارسال می شود. حتما باید به صورت درستی شماره تلفن وارد گردد.
 • شماره تلفن منزل که باید با پیش شماره و بدون فاصله وارد گردد.
 • کدپستی را به صورت کامل(10 رقم) وارد نمایید.
 • شماره کارت سوخت: وارد کردن این فیلد اختیاری می باشد

اولویت های متقاضی: خودرو مورد تقاضای پژو و سمند بوده که متقاضی می تواند اعلام نماید.

 • به صورت اولویت بندی به واسطه متقاضی بانک های پارسیان- ملت – تجارت تعیین می گردند.
 • این موضوع را دقت کنید بعد از اینکه بررسی های نهایی صورت گرفت ، این امکان وجود دارد که نوع خودرو و بانک انتخاب شده تغییر پیدا کنند.

تصویر پروانه فعالیت

تصویر پروانه فعالیت (کارت شهری یا کارنامه) میتواند به سه شکل زیر باشد:

تصویر پروانه فعالیت 

نکته) اگر تصویر به صورت اشکال سمت راست باشند باید هر دو صفحه را اسکن و بارگزاری کرد.

پروانه بهره برداری نیز به شکل زیر می باشد:

پروانه بهره برداری

پس از اینکه از صحت اطلاعات مطمئن شده اید باید بر روی گزینه ی نهایی کلیک نمایید.

توجه داشته باشید که بعد از تایید نهایی مبلغی که به عنوان سهم دفتر نبوده از حساب دفتر کسر میگردد و اطلاعات را نمی توان ویرایش کرد.

نکته های سامانه خودروی فرسوده

 1. کارت خودرو یک طرف اسکن می شود و باید در یک صفحه ارسال شود
 2. عدد یک برای تعداد دیفرانسیل وارد گردد
 3. پروانه ی فعالیت که از متقاضی گرفته می شود ، تاریخ اعتبار داشته است.
 4. اگر که پروانه فعالیت برای تمدید یا تعویض به تاکسیرانی ارسال شده باشد باید رسید دریافت شده را به جای پروانه فعالیت جایگزین کرد.
 5. در صورتی که شخصی وکالتنامه از سمت مالک خودرو دارد و برای ثبت نام در طرح نوسازی تاکسیرانی فرسوده به دفترهای پیشخوان خدمات دولت مراجعه کرده ،باید تصویر وکالتنامه در قسمت مربوطه سامانه آپلود گردد
 6. برای ثبت نام متقاضیانی که وکالتنامه معتبر داشته اند باید اطلاعات به نام وکیل در اگر وکالت کاری باشد به نام مالک ثبت شود

متقاضی باید به کجا مراجعه کند؟

متقاضیان باید مدارک لازم را داشته باشند و سپس به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کنند که لیست آن ها روی پورتال اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور موجود می باشد.

نکته) قیمت خودروها با توجه به قیمت روز خودرو در سایت ایران خودرو مشخص می گردد.

بسیاری از متقاضیان سوال می کنند که آیا این امکان وجود دارد که پس از ثبت نام در طرح نوسازی تاکسی های فرسوده بعد از ثبت نام در طرح می توانند انصراف بدهند یا نه؟ تنها در صورتی که متقاضی در مرحله های پیش از واریز وجه باشد می تواند از طرح انصراف بدهد چون پس از اینکه واریز وجه صورت گرفت این امکان محیا نیست که از طرح انصراف بدهد.

متقاضی باید به کجا مراجعه کند؟

ساعت مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت

اگر قصد دارید برای ثبت نام در طرح نوسازی تاکسیهای فرسوده به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید میتوان از ساعت 8 صبح الی 17 برای ثبت نام اقدام کنید که البته گاهی این زمان تا ساعت 22 نیز قابل تمدید بوده است.

سوال) اگر که سند خودرو و برگ سبز به اسم یک شخص و پروانه فعالیت / بهره برداری به اسم شخص دیگری باشد ، دفترهای پیشخوان خدمات دولت جهت ثبت نام ، کارت ملی مالک یا راننده کمکی را دریافت نمایند؟ ثبت نام صرفا باید به اسم مالک خودرو انجام شود و کارت ملی مالک خودرو دریافت گردد.

کاربران عزیز اگر می خواهید تمامی مطالب گفته شده در این پست را همراه با سوال و جواب های متعدد دریافت کنید کافی است بر روی لینک زیر کلیک کرده و فایل پی دی اف را دانلود نمایید. شما می توانید حتی در گوشی های خود نیز این فایل (PDF) را مطالعه نمایید.

دانلود : راهنماي_تاكسي_فرسوده (فایل پی دی اف راهنمای ثبت نام)


بروزرسانی 1401/10/20: 

نوسازی تاکسی های فرسوده مدل ۱۳۹۰ به پایین از انتهای آذر 1401 آغاز شد

رانندگان تاکسی محترم می توانند با در دست داشتن مدارک زیر به واحد نوسازی تاکسیرانی شهرداری مراجعه نمایند و از خدمات نوسازی تاکسی های فرسوده استفاده نمایند.

مدارک لازم جهت تعویض تاکسی فرسوده:
ایجاد صفحه شخصی در سامانه فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir و گرفتن پرینت از همان صفحه
اصل و کپی برگ سبز
اصل و کپی پروانه تاکسیرانی
اصل و کپی کارت شهری
در صورت خرید به صورت وکالتی اصل و کپی وکالت

 

2.3/5 - (3 امتیاز)

نظرات در مورد : ثبت نام تاکسی فرسوده (آموزش ثبت نام) بروزرسانی

28 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. باسلام و احترام فراوان خدمت ریاست محترم شهرداری محترم تهران و همچنین ریاست محترم سازمان تاکسیرانی تهران بزرگ و ریاست محترم شورای شهر اسلامی تهران جناب آقای دکتر چمران عزیز و جناب آقای مهندس زاکانی شهردار محترم تهران و یاری دهنده رانندگان تاکسی ضمن عرض احترام و تشکر و قدردانی از زحمات آقایان عاجزانه تقاضای کمک و رسیدگی در خصوص نوسازی تاکسی های فرسوده دارم ، راننده تاکسی فرسوده هستم بدلیل فرسودگی و تعمیرات فراوان و تعویض سرسیلندر حداقل ۱۰ بار در آخر. موتور ش سوخت و متوقف شد و بیکار شدم در سال ۹۹ برای نوسازی ثبت نام کردم شهریور ۱۳۹۹ ۳ سال از ثبت نام میگذرد متاهل و مستاجرم و صاحبخانه حکم تخلیه گرفته ۲۰ سابقه در ناوگان تاکسیرانی خدمت کردم با صداقت حالا نگذارید در انظار و‌عموم مردم سرافکنده باشم نگذارید شأن رانندگان تاکسی در فامیل و دوست و دوشمن لگدمال شود اززمان متوقف شدن سمندوپژو ۱۱ ماه میگذرد و دست آخر اعلام کردن بصورت نقدی نوسازی داریم بازهم تبعیض اینجوری میخواهید آلودگی هوا از بین بره ، زمان از دست. رفته چقدر قرض کنم چقدر ازاین اون پول دستی بگیرم اگر در این پرید کوتاه زمانی اتفاق در خصوص نوسازی و دادن تسهیلات صورت نگیرد من و خانواده ام از بین خواهیم رفت لذا در آخر تقاضای مساعدت و کمک دارم

 2. سلام بنده عضوی ازقشرزحمت کش وباغیرت تاکسی رانی هستم که باتمام کمیهاوکاستیهاوگرانی لاستیک وروغن ولنت وغیره که همش مصرفی میباشندبازدرسطح جامعه خدمت رسانی میکنندواکثراازسوی مسعولین وتعدادی از مردم موردکم لطفی قرارمیگیرندبنده 5سال هست که بعدازپدرم مشغول به رانندگی درشهرباتاکسی ت پلاک هستم باسن 36سال سن ومتاهل ودارای یک فرزندسه ماهه بااین شغل امرارمعاش مینمایم ولی بدلیل فرسوده بودتاکسی من که پیکان مدل 82هستش ودیگه جای سالمی براش باقی نمونده هرچی کارمیکنم خرج خودش میشه ویه روزی گنجشگ نصیب منوخونوادم میشه که بااین شرایط گرانی وتورم زیرخط فقرهستیم باسیلی صورت خودموسرم نگه داشتم الان مدت سه سال هستش جهت تعویض تاکسی خودبه هرجایی که فکرش بشه چنگ انداختم ولی هیچ وهیچ حال دراین جامعه بااین سطح توقعات وتورم وگرانی چطورزندگی کنیم خداخودش میدونه ازمسعولین تقاظادارم التماس میکنم اگراین دلنوشت منومیخونن یه فکری به حال مابکنن لااقل بتونیم یه زندگی درحدمعمول داشته باشیم اخه سمندروچطوربه قیمت 300تومن بخریم ازکجابیاریم تمام سایتها بسته هستن فکری بحال مابکنن ماازکسی گدایی نمیکنیم فقط میگیم یه خودرویی که یارانه بهش تعلق بگیره باقیمت پایین تربه مابدن ماهم قسطشوپرداخت کنیم باتشکر

 3. باعرض سلام راننده تاکسی فرسوده متوقف هستم بعلت فرسودگی و تعمیرات فراوان و تعویض پی در پی سرسیلندر وسایر متعلقات ودرنهایت سوختن موتور متوقف شد تاکسی پژو ۴۰۵ مدل ۱۳۸۷ و خطی است و دارای ۱۵ سال عمر است در سال ۱۳۹۹ ثبت نام کردم یعنی شهریور ۱۳۹۹ ، تنها درآمدم و زندگانی ام از کاربا تاکسی میگذرد لذا باتوجه باینکه متاهل هستم و مستاجرم در شرایط خیلی خیلی بدی بسر می برم در اینجا از تمامی مسئولان محترم سازمانها و نهادها عاجزانه تقاضای کمک دارم ، لذا قسم اتان میدهم به حضرت فاطمه زهرا س مرا از این وضعیت نجات دهید با نزدیک شدن به ایام الله بهمن و پیروزی انقلاب
  با توجه به نزدیکی به سالگرد پیروزی انقلاب و برکت ۲۲ بهمن به اینجانب در خصوص تعویض وتسریع در نوسازی تاکسی ام کمک نمایید و در این ایام الله بمن و خانواده‌ام کمک نمایید تا بتوانم علاوه بر خدمتگزاری به مردم در سایه امنیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای خانواده ام امرار معاش کنم
  دراخر دست یاری بسوی اتان گشودم .
  باتشکر راننده تاکسی فرسوده

 4. سلام به همه ی قشر زحمتکش و همکاران عزیز
  بنده عضو کوچکی هستم که دلم از این مسئولین گرفته ما درس خواندیم خدمت رفتیم ولی فکر نمی کردم راننده تاکسی بشم متنفر بودم چون شغل پدرم بود طی سال های گذشته تاکسی اینترنتی بعد هم کورنا ضربه شدیدی به زندگی ما زد ولی افسوس که مدیران تاکسی رانی فقط حقوق بگیرن من از طرف شما می گویم حق این خانواده ها به گردن شماست زیرا شما از طرف ما مسئول پیگیری بودید من یکی قول می دهم روز حساب از شما بابت حقی که پایمال کردید پیش خدای بالای سر شکایت کنم ما تنها شغلی هستی که اکثریت ملت راحت با خودرو شخصی از حق و حقوق مارا پایمال می کنند و ما در این راستا کاری نمی تونیم بکنیم ببینید که طی پنج سال گذشته کدام قشر جامعه این همه آسیب دیده هر روز لوازم با قیمت جدید ولی نرخنامه سالی یک بار درود بر شرف نداشته شما امیدوارم وقتی که برای ما نگذاشتید برای خودتان ن خانواده محترمتان در بیمارستان در راه درمان باشید که خداوند جواب شما رو مطمئن باشید خواهد داد این را تاریخ ثابت کرده است حق پایمال نخواهد شد و روز حسابی در کار است آن شالله .درود به همه همکاران امیدوارم خداوند گره گشا مشکلات ما باشد،آمین

 5. باسلام وخسته نباشید همزمان با شروع کرونا تاکسی ام بعلت فرسودگی موتور و غیره پس از حداقل ۱۰‌بار تعمیر و تعویض سرسیلندر و هزینه های هنگفت متوقف شد متاهل دارای فرزند و اجاره نشین و مستاجر هستم و صاحبخانه حکم تخلیه گرفته بیکاری و تورم زیر فشار شدید روحی خودم و خانواده ام هستیم ثبت نام تاکسی کردم سال ۹۹ و کدرهگیری در شهریور سال ۹۹ گرفتم ، لذا بعلت عدم نوسازی و سایر داستانها رسیدم به اردیبهشت ۱۴۰۱ که در اینجا جا دارد از برخی کارمندان تاکسیرانی تشکر کنم لذا مبلغ ۸۸ میلیون تومان واریز کردم بانک کارآفرین ، درهمین زمان پژو و سمند متوقف شد و قرار شد صبر کنم تا تاکسی جدید سورن معرفی شود که بعد ۸ ماه این سدان مجوز استاندارد گرفته و هم اکنون منتظر گرفتن مجوز شماره گذاری است لذا عاجزانه از تمام مسئولان محترم سازمانها و نهادها تقاضا میکنم کمک کنید از سازمان محترم شهرداری تهران و ریاست محترم شماره گذاری تقاضای کمک دارم دیگر حتی توان خرید نان هم ندارم نگذارید ابرویمان برود تورابخدا قسم اتان میدهم کمکم کنید .باتشکر

 6. لطفا ماشین های فرسوده بردارید و جاش ماشین صفر بدین یا اجازه بدین خودمون با ماشین مدل بالا عوضشون کنیم و تاکسی فرسوده الانمو اسقاط کنیم تا پلاکمون را به اون مدل بزنیم
  لطفا زودتر فکری کنید
  من الان 7 ماهه بخاطر فرسودگی تاکسیم بیکارم

 7. دوستان عزیز روزی که این شغل رانندگی را از ناچاری انتخاب نمودید ابتدا باید تحقیق میکردید اولا رانندگی در ایران شغل نیست شغل آن هست که به راحتی نتواند شخص دیگری در آن وارد شود نه اینکه هر کسی با ماشین خودش بعد از سر کار اولش شروع به مسافر کشی کند در ضمن تاکسیرانی خیلی خودرو به اشخاص دو شغله داده نمونه اشخاصی که محل کارشان در طرح هست تاکسی بهشون دادن که مشکل رفت وآمدشون تا محل کاراصلیشون راحت باشه نظارت تاکسیرانی برروی اون اشخاص نیست

 8. سلام ماشین های ایرانی واقعا خیلی خیلی خوبه برای تعمیرگاه‌های خوش انصاف. کلا پول توش هست.الان ماشینم خواب سنگینی رفته بیزحمت اینو کی بیدار میکنید

 9. من منتظر م از تاکسی رانی برای واریز پول اس ام اس باید چقدر صبر کنم لطفا جواب بدین

 10. من منتظرم از تاکسی رانی مسج بیاد برای تعویض تاکسی ماشینم قابل حرکت نیست الان داخل پارکینگه خودم خوابید ه من نزدیک به دو ساله نام نویسی کردم ولی پول واریز نکردم من باید چه کار بکنیم لطفا کمکم کنید احتیاج دارم متشکرم

 11. من منتظرم از تاکسی رانی مسج بیاد برای تعویض تاکسی ماشینم قابل حرکت نیست الان داخل پارکینگه خودم خوابید ه

 12. کجا هستن این مسعولینی ک میخاستن از قشرهای ضعیف جامعه حمایت کنند؟پس کو؟ایا میدونن ی تاکسی دار ب چه بدبختی باید پول دربیاره با

 13. اخه این چ وضعشه من الان چندماهه ماشینم تصادف کردم.چون تعویضی هسش صرف نمیکنه دیگه درستش کنم.الان چندماهه بی وسیله هسم.ی تاکسی دار شغل دیگه ای نداره.با این گرونی.

 14. ایا مالک تاکسی که پروانه نداشته باشد میتواند شخص دیگزی که پروانه داشته باشد بعنوان راننده معرفی نماید واز تسهیلات تاکسی فرسوده یا خرید نقدی جایگزین استفاده نماید؟

 15. سلام ماشین من موتور سوزونده و دیگر غیر قابل حرکت است و کارت خودرو را گم کرده‌ام لطفاً راهنمایی فرمایید چگونه در طرح اسقاط ثبت نام کنم

 16. سلام بنده کارت خودرو را گم کرده‌ام و خودرو نیز غیر قابل حرکت است لطفاً راهنمایی کنید

 17. سلام من یک ساله نام نویسی کردم برای تعویض تاکسی ماشینم قابل حرکت نیست الان داخل پارکینگ خوابیده هر دفعه مراجعه میکنم میگن خبری نیست

 18. سلام مسؤلان محترم تاکسی رانی یک ساله برای تعویض تاکسی ماشینم قابل حرکت نیست نام نویسی کردم هر دفعه مراجعه میکنم میگن خبری نیست شما خبر دارین چه بلای بر سر من اومده یک ساله بیکارم زنم سکته مغزی کرده دستم خالیه نمی دانم چه کار بکنیم لطفا کمکم کنید احتیاج دارم متشکرم زینالی

 19. سلام من الان یک ساله ماشین من فرسوده است زمین گیر شده یک ساله نام نویسی کردم هر دفعه مراجعه کردم نتیجه نیافتم لطفا کمکم کنید احتیاج دارم متشکرم زینالی

 20. سلام یکساله برای تعویض تاکسی ماشینم قابل حرکت نیست الان یک ساله داخل پارکینگ خوابیده هر دو روز درمیان مراجعه میکنم هیچ جواب به من نمیدن کلا تاکسی رانی نابود شده یه مترسک علوی مفت خور تو آن سازمان نشستن حقوق مفت میگیرن

 21. سلام، از مرداد پول به حساب صندوق امید واریز کردم، سی تومنی دو ماهه قرض کردم ، هنوز هیچ خبری نیست، امروز هشتم دی ماهه، صندوق میگه اگر سایت باز بشه باید ۲۵ میلیون دیگه واریز کنید ، اگر هم نمی‌خواهید شماره شبا بدید پولتون رو یک روزه مسترد کنیم! عدالت و ظلم ، دین و بی دینی کجاست؟ ما مسلمونیم؟؟؟

 22. سلام من در تاریخ 6آذر پول واریز کردم سایت بسته شده باید چیکار کنیم افرادی مثل من زیاده راهنمایی کنید لطفا

 23. چرا سایت بستس. پدر تاکسیرانان رو در آوردیدن بابا با این اوضاع احوال باید کجا بریم هر جا میریم میگن سایت بستس

 24. با سلام چرا می گویند تحویل تاکسی به قیمت روز است به این نکته توجه نمی کنند که دوماه پس از واریز پول پیش فاکتور را باید بدهند در نتیجه قیمت تاکسی همان مبلغ دوماه پس از واریز پول است لطفا رحم کنید به این قشر ضعیف

 25. سلام چرا پیش فاکتور تاکسی را صادر نمی کنند فقط زورشان به این قشر فقیر می رسد؟تعهد شان برای تحویل پیش فاکتور دوماهه است . چرا پیش فروش یکساله شخصی ها و فروش فوق العاده را سر همان موعد و با قیمت همان زمان می دهند اما برای تاکسی هر وقت دلشان می خواهد پیش فاکتور صادر می کنند . لطفا رسیدگی کنید و رحم داشته باشید

 26. لطفابه فکر رانندگان تاکسی که پول برای تعویض تاکسی فرسوده واریز کردند باشید . چرا در فروش فوق العاده خودرو سازان قیمت قطعی است و افزایشی ندارد ولی برای تعویض تاکسی که یک نوع فروش فوق العاده است و همه پول پرداخت می شود ما بقی هم وام است باز افزایش می دهند ؟ با این اوضاع بد رانندگان و گرانی و درآمد کم لطفا انصاف داشته باشید و در مورد تاکسی ها که (خودروی عمومی) نیز می باشد مانند فروش فوق العاده خودروهای سواری عمل کنید و مبلغ پرداختی و وام را افزایش ندهید