پادویش

مسابقه آنلاین Q : مسابقه بدید ، یاد بگیرید ، جایزه هم ببرید!

مسابقه آنلاین Q : مسابقه بدید ، یاد بگیرید ، جایزه هم ببرید!

Q یک مسابقه آنلاین دونفره با محوریت آموزش بر بستر سرگرمى است و شرکت کنندگان می توانند اطلاعات فردی خود را در زمینه ها و موضوعات مختلف با رقبا و دوستان خود به چالش بکشند و سطح معلومات خود را محک بزنند.

فرادرس

امروزه با رشد ضریب نفوذ اینترنت و گسترش استفاده از گوشی های هوشمند ،استفاده از بازی های موبایلی افزایش یافته و فرصت خوبی برای آموزش در این بستر فراهم شده است.

کیو  یک بازی ایرانی جذاب می باشد که آموزش و سرگرمی را به صورت هنرمندانه ای با هم ادغام کرده است.  نمونه خارجی آن بازی QuizUp  است .تفاوت عمده آن با بازی Q در این است که این بازی به خوبی  توسط تیم خلاق و نوآور خود با توجه به مخاطب ایرانی، بومی سازی شده است و دارای طبقه بندی های گسترده و متنوع می باشد. از جذابیت های این بازی نسبت به سایر نمونه های آن، به انتخاب موضوعات خلاقانه و توجه به گروه های سنی مختلف با تخصص های متفاوت مانند دهه شصتی ها ،کامپیوتر بازها ، ماشین بازها ،آشپزی ، ادبیات ،هنر، علوم ،تکنولوژی ،شیمی ، مشاهیر و … است.

مسابقه بر اساس سنجش دو عنصر اصلى در آموزش مى باشد:

1) مهارت و دانش

2) سرعت در پاسخگویى

مسابقه آنلاین Q : مسابقه بدید ، یاد بگیرید ، جایزه هم ببرید!از بین موضوعات متعدد ابتدا موضوعى را که کاربر مى خواهد در آن به رقابت بپردازد انتخاب و سپس در دو حالت مى تواند مسابقه را شروع کند:

حالت اول: مسابقه با دوستان خود

حالت دوم: مسابقه با رقیب آنلاین که موضوع انتخابى آن شخص با کاربر یکى مى باشد این رقیب اتفاقى، شخصى است از هرجای دنیا که آنلاین بوده و موضوع مشابه با کاربر را انتخاب نموده است، این انتخاب بر اساس الگوریتمى هوشمند صورت مى گیرد که در آن سعى مى گردد یک رقیبِ هم تراز، از نظر سطح دانش و سوابق قبلى وى انتخاب شود.

روند امتیاز دهى در کیو  بر اساس سرعت عمل و حضور ذهن هرچه بیشتر کاربران مى باشد. به شکلى که هر پاسخ درست، امتیازى را براى کاربر همراه دارد و نیز سرعت در پاسخ دهى نسبت به رقیب، امتیاز بیشترى را نصیب وى مى کند.یک ویژگى که هیجان رقابت و درصد یادگیرى را بالاتر مى برد امکان برگزارى جام در یک موضوع خاص با تعداد نفرات 32،16،8،4 می باشد. جام به گونه اى مى باشد که کاربران، یک به یک در جام فعال و متناسب با موضوع مورد علاقه ثبت نام مى کنند، پس از تکمیل شدن ظرفیت جام از لحاظ تعداد نفرات،کلیه اعضا توسطQ   قرعه کشى شده و کاربران را دو به دو با یکدیگر به مسابقه دعوت مى کند، این دعوت را کاربر از بخش اعلانات و یا بخش بازى های من مى تواند پیگیرى نماید.

مسابقه آنلاین Q : مسابقه بدید ، یاد بگیرید ، جایزه هم ببرید! کیو به راحتى این امکان را در اختیار کاربر قرار مى دهد که بداند در موضوعى خاص و در شهر یا کشور چه جایگاهى نسبت به دوستان یا کل کاربران دارد.

در فاز تحلیل Q و بخش موضوعات، بیش از 115 موضوع به همراه 70000 سوال توسط تیم تولید محتوا، طراحى ، بررسى و راستى آزمایی گردیده اند.

این سوالات به نسبت درجه سختى دسته بندى شده و متناسب با سابقه ى بازى فرد مورد نظر و با بهره گیرى از هوش مصنوعى به کار رفته در Q، به نسبت هر بازی برای کاربر انتخاب می گردند.

این اپلیکیشن به عنوان اپلیکیشن برگزیده وزرات ارشاد در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللى کتاب ، بخش رسانه هاى دیجیتال با استقبال شایان بازدید کنندگان محترم روبرو شد، به طورى که موفق به اخذ بیش از سى هزار کاربر، تنها در مدت سه هفته بعد از رونمایی شد.

همین استقبال گسترده و روند رو به رشد آن، باعث شد که توسعه دهندگان آن جوایز ویژه ای مانند    BMW  به  ارزش 3 میلیارد ریال ،بیش از یک میلیارد ریال شارژ اعتباری همراه اول ،سکه بهار آزادی و … را برای کاربران جدیدی که برنامه Q  را نصب می کنند ، در نظر بگیرند که به صورت هفتگی بین این شرکت کنندگان قرعه کشی می شود.

هم اکنون می توانید با ارسال عدد 1 به 30706  یا از طریق لینک مستقیم  www.appq.ir/download مسابقه کیو را دریافت نمایید.

4.3/5 - (18 امتیاز)

نظرات در مورد : مسابقه آنلاین Q : مسابقه بدید ، یاد بگیرید ، جایزه هم ببرید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *