آنتی ویروس پادویش

یک میلیارد دستگاه اندرویدی مشکل امنیتی دارند

یک میلیارد دستگاه اندرویدی مشکل امنیتی دارند

سیستم عامل اندروید از لحاظ امنیت در این چند نسخه ی آخر بسیار ضعیف کار کرده و همین موضوع باعث شد تا هکر ها به حفره های موجود در دل این سیستم عامل نفوض کنند . به تازگی مشکلی در این سیستم یافت شده که نزدیک به یک میلیارد ابزار اندرویدی را در معرض خطر امنیتی قرار داده است.

اینبار در اندروید یک نقطه ی آسیب پذیر جدید یافت شده که Stagefright  نام گرفته است. این مشکل امنیتی از سرویس MMS در اندروید سر منشا گرفته که از طریق ارسال اطلاعات با MMS  میتوان کد های مخربی را روی این پلتفرم اجرا نمود.

اما این حفره ی امنیتی ابتدا در ما جولای کشف شد و در راستای رفع این مشکل گوگل اقداماتی را انجام داد و در همان زمان گوگل مجبور شد تا ساختار امنیتی سیستم عاملش را دستخوش تغییراتی کند.

پس از آنکه گوگل اقدامات مربوطه را انجام داد ، تصور میشد که دیگر مشکلات اینچنینی رفع شده است ، اما بار دیگر کمبود امنیت در اندروید ثابت شد و از قرار معلوم ضعف امنیتی Stagefright هنوز رفع نشده و به این سادگی ها دست از سر اندروید بر نمیدارد.

گفته های که در بالا ذکر شد ، همه بخش هایی از تحقیقات موسسه  Zimperium میباشد. این موسسه توانست با بررسی هایی که انجام داده است ثابت کند آسیب پذیری Stagefright هنوز هم به طور کامل حل نشده و افراد سود جو و البته حرفه ای میتواند با استفاده از این مشکل کد های مخربی که قبلا ذکر کردیم را در قابل فایل های صوتی mp3 و mp4 روی دستگاه مقصد اجرا کنند.

شاید فکر کنید که میتوان از اجرای این کد ها به نحوی جلو گیری کرد اما این بد افزار ها تنها نیاز به یک پیش نمایش از سوی شما دارند تا کار خود را آغاز کند. آماری که در مورد دستگاه های در معرض خطر داده شد تقریبا دقیق است. چرا که در حال حاضر قابلیت پیش نمایش فایل ها در پلتفرم اندروید مرسوم شده و بیش از یک میلیارد دستگاه در برابر Stagefright ناتوان هستند.

البته نباید زیاد نگران این موضوع بود ، چرا که گوگل هرگز اجزا نمیدهد که یک نقص در امنیت سیستم عامل چند صد میلیارد دلاری اش را تهدید کند و حتی ، از همین الان گوگل در حال پیگیری موضوع است و احتمالا تا ماه های آینده ای لکه ی ننگ امنیتی از اندروید جدا خواهد شد.

بیشتر بخوانید  رفع خطای Printer Isn't Available در اندروید:8 روش برتر |زوم تک

منبع : androidauthority

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : یک میلیارد دستگاه اندرویدی مشکل امنیتی دارند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *