عواقب فیلترینگ تلگرام : اگر تلگرام فیلتر شود ؛ چه بر سر کاربران این شبکه اجتماعی خواهد آمد ؟

فیلتر شدن تلگرام

اگر تلگرام فیلتر شود ؛ چه بر سر کاربران این شبکه اجتماعی خواهد آمد ؟ : تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که اگر تلگرام فیلتر شود چه عواقبی خواهد داشت؟ قطعا همه ی ما به خوبی می دانیم که این اپلیکیشن جز بهترین پیام رسان های می باشد که کمک زیادی به کاربران داشته است و توانسته است در این مدت نه چندان زیاد به محبوبیت حداکثر خود برسد. در ادامه این پست در مورد عواقب احتمالی این اپلیکیشن در صورت فیلتر شدن ،اشاره شده است.

حتما شما خبرهای زیادی در مورد فیلترینگ تلگرام در سال 97 شنیده اید ولی وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات قبلا اعلام کرده بود که فیلترینگ تلگرام در اولویت کاری آنها نبوده و سعی می کنند به جای فیلترینگ تلگرام از نوع فیلترینگ هوشمند استفاده نمایند ولی این موضوع را باید قبول کنیم که اگر از طرف دستگاه قضایی کشور دستور فیلترینگ تلگرام صادر شود این دستور توسط قوه مجریه باید انجام شود پس می توانیم نتیجه بگیریم که ممکن است در سال 97 این اتفاق رخ بدهد اما این فیلترینگ چه عواقبی خواهد داشت؟

عواقب فیلترینگ تلگرام

عواقب فیلترینگ تلگرام : بهتر است در همین ابتدای متن بدانید که تلگرام یک شرکت بوده که راه اندازی آن توسط یک مولتی میلیاردر صورت گرفته است و هم اکنون با راه اندازی واحد پولی مجازی خود توانسته است به درآمد برسد.متاسفانه بسیاری از اپ های که در کشور ما ساخته می شوند به نهادی در کشور وابسته هستند.

اگر قرار باشد کانالی یا گروه بسته شود یا مسدود گردد باید این کار توسط مالک کانال صورت بگیرد یا شرکت تلگرام اینکار را انجام بدهد پس بقیه عوامل مثل فناوری اطلاعات و ارتباطات یا دولت و … نمی توانند اینکار را انجام بدهند ولی گاهی دیده می شود که برخی از کانال ها مسدود می شوند و باید قبول داشته باشیم که بنابر گزارش های مردمی می تواند باشد که شرکت تلگرام پس از بررسی اقدام به مسدود کردن کانال مورد نظر می نمایند.


مقاله مرتبط : فیلترینگ تلگرام به کجا رسید ؟ آیا تلگرام بعد از عید فیلتر می شود؟


در اغتشاش های اخیر که سبب شد تلگرام فیلتر شود ، آن کسانی که بیشتر سود کردند افرادی بودند که فیلترشکن ها را به قیمت ارزان به مردم می فروختند. کاربران پس از اینکه تلگرام فیلتر شد به سراغ فیلترشکن رفتند تا جایی که فروشندگان خیلی صریح به مشتریان می گفتند که فیلترشکن می خواهند یا خیر.این موضوع ، زمینه ی را ایجاد کرد تا کودکان و مردم به خوبی با این فیلتر شکن ها آشنا شوند و به قول معروف راه میانبر را یاد بگیرند.

بیشتر بخوانید  چگونه از ریپورت تلگرام خارج شویم

اپلیکیشن تلگرام

هر کسی نیاز است که به صورت آزاد به اطلاعات دسترسی داشته باشد ولی زمانی که فیلترینگ تلگرام اتفاق بیوفتد افراد مجبورند برای اینکه به اطلاعات دسترسی داشته باشند به سراغ فیلترشکن های پولی بروند و متاسفانه تا کنون امار زیادی بدست آمده که با نصب این فیلتر شکن ها گوشی شان ، دچار بد افزارهای مخربی شده است و البته از دست رفتن اطلاعات برخی از کاربران را نباید فراموش کرد. حتی عده ی زیادی از کاربران به پلیس فتا مراجعه کردند که دچار کلاهبرداری ،سوءاستفاده از اطلاعات و … شده بودند.

فیلتر شدن تلگرام

اگر تلگرام فیلتر شود… : فراموش نکنید که با بکارگیری فناوری Blockchain دیگر فیلتر شدن تلگرام غیرممکن خواهد بود. قطعا برای شما هم سوال است که چرا اینقد ساده می توان فیلترشکن بدست آورد ،یکی از علت های این موضوع ، عدم شاکی برای فیلترشکن ها است .کسی از فیلترشکنی که خریده است و تخلف کرده ، گزارشی ارسال نمی کند. همین موضوع سبب شده تا عده ی زیادی از همین طریق به کلاهبرداری بپردازند.

در رابطه با تلگرام خیلی ها فکر می کنند که اصلا اطلاعاتشان در جای نخواهد بود و 100% به آن اعتماد دارند ولی واقعا اینگونه نیست و هر پیام رسانی چه داخلی و خارجی دارای قوانینی است که طبق آن عمل خواهد کرد و اگر دستورقضایی بین المللی در کار باشد ، اطلاعات کاربر تحت نظر خواهد بود پس نمی توان گفت که کاملا محرمانه و شخصی است.

در صورتی که تلگرام فیلتر شود، عواقبی برای کاربران همراه خواهد داشت که باید همه ی آنها را در نظر داشت.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : عواقب فیلترینگ تلگرام : اگر تلگرام فیلتر شود ؛ چه بر سر کاربران این شبکه اجتماعی خواهد آمد ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *