هکرها سونی و مایکروسافت را تهدید کردند / Xbox و Playstation در آستانه خطر

هکرها سونی و مایکروسافت را به ایجاد اختلال در کنسول های بازیشان تهدید کردند

در میان بازار داغ این روزهای دو کنسول بازی معروف دنیا،یک گروه هکری سونی و مایکروسافت را به ایجاد اختلال در سرویس های آنلاین کنسول های بازیشان تهدید کرد.با نزدیک شدن به روزهای آخر سال جاری میلادی و تعطیلات کریسمس،این روزها افراد زیادی به خرید کنسول های بازی این دو شرکت اقدام می کنند.در تب و تاب این بازار که سونی و مایکروسافت مشغول رقابت با یکدیگرند،گروهی جدای از این دو شرکت اقدام به تهدید آن ها کرده است،پس آن ها باید در این برهه رقابت خود را به همکاری تبدیل کنند،و گرنه سود کلان فروش کنسول پیش از رسیدن تعسیلات کریسمس را از دست خواهند داد.
در نظر داشته باشید مدتی است که بیشتر سرویس های این دو کنسول در بستر اینترنت ارائه می شوند که اگر این اختلال مانند دفعات قبل روی دهد،خدمات بازی های آنلاین آنها را از کار خواهد افتاد.

یک گروه از هکرها موسوم بهPhantom Squad تهدید کرده با فرا رسیدن تعطیلات کریسمس که همگان با کنسول های بازی سرگرم هستند،سرورهای بازی های آنلاین دو کنسول Xbox  و PlayStation را مورد حملات مکرر DOS خود قرار خواهد داد تا هیچ کاربری نتواند از طریق آنها بازی های ویدیویی محبوب خود را اجرا کند.

در نظر داشته باشید این امری غیرممکن و فقط در سطح خط و نشان کشیدن نیست،چون سال گذشته نیز یک گروه هکری به نام Lizard Squad با حملات گسترده خود سرویس های آنلاین مایکروسافت و سونی را مختل کرد،تا جایی که میلیون ها نفر برای مدتی قابل توجه در سراسر جهان قادر به استفاده از خدمات آنلاین این دو شرکت نبودند.

همچنین گروهPhantom Squad مدتی قبل نیز طی حملات خود به سرویس های لایو Xbox،سبب ایجاد اختلالاتی مختصر خدمات آنلاین مایکروسافت شد.اما آن ها این بار وعده اختلالی دست کم یک هفته ای را داده اند.
از آنجایی که این گروه با اقدام قبلی توانایی خود در اجرایی کردن این تهدید را نشان داده است،مایکروسافت در چند روز گذشته با ارائه آپدیت هایی اقدام به رفع برخی از ایرادات امنیتی در کنسول بازیش و همچنین درخواتس کمک از اف بی آی کرده است.باید دید سونی نیز برای حفظ آبرویش چه اقداماتی را در نظر دارد.

منبع : ibtimes

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هکرها سونی و مایکروسافت را تهدید کردند / Xbox و Playstation در آستانه خطر

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *