عدم پشتیبانی ماکروسافت از PlayStation Store

همه ی شما ها با کنسول PSP شرکت سونی آشنا هستید. و این را میدانید این کنسول دستی با سابقه ی زیاد خود توانسته بیشترین بازی ها را ازآن خود نماید. ولی به تازگی ها خبر های ناخوش آیندی برای این کنسول دستی منتشر شده است که دانستن آن برای شما مخصوصا صاحبان PSP ضروری می باشد. به همین منظور تا پایان خبر با ما همراه باشید تا آخرین جزئیات را در این رابطه بدانید.

طبق اطلاعیه ای شرکت ماکروسافت اعلام نموده که از این به بعد گیم آنلاین برای کاربران خود نفروخته و از آن ها پشتیبانی نخواهد کرد. ماکروسافت گفته که PlayStation Store را متوقف کرده و کاربران خود را به سمت پی اس خواهد کشاند تا به جای دستگاه کوچکی مثل PSP از PS4 استفاده نمایند.

تاریخچه ی پی اس پی برمی گردد به سال 2004 میلادی. که این دستگاه جیبی بعد از رونمایی توانست به دل کاربران زیادی بنشیند. الآن که تا سال 2014 تقریبا 10 سال از آن پشتیبانی شده است ، 80 ملیون فروش داشته باشد. این فروش باعث شد تا این کنسول در 5 نسخه متفاوت عرضه شود.

آخرین ورژن که PSP E1000  نام داشت توانسط بیشترین فروش را صاحب خود کند. و عدم پشتیبانی ماکروسافت خبر تلخی می تواند برای کسانی باشد که به تازگی این کنسول را تهیه نموده اند و هنوز می خواهند بازی های زیادی در آن انجام داده و به پایان برسانند.

البته زمان دقیق این خبر از 15 سپتامر خواهد بود. یعنی کاربران می توانند در این اندک مدت باقی مانده تمام کارهای خود را در این فروشگاه مجازی به پایان رسانده و کم کم با دستگاه PSP خود خداحافظی کنند. چون احتمال میرود حتی بعد از چند دهه ماکروسافت بازی های این کنسول را هم پشتیبانی نکند.

خبر دیگر اینکه کسانی که نمی توانند از دانلود بازی هایشان دل بکنند می توانند به حساب Sony Entertainment Network Online Store خود مراجعه کرده و از این طریق اقدام به دانلود بازی نمایند.

منبع : IGN

کلمات کلیدی : PlayStation Store , غیر فعال کردن , فروشگاه مجازی , PSP , پی اس پی , ماکروسافت , عدم پشتیبانی 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  بررسی لومیا 940 و 940XL

نظرات در مورد : عدم پشتیبانی ماکروسافت از PlayStation Store

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *