ویژگی جدید اپل مپ: اضافه شدن ویژگی مشاهده تصادف

ویژگی جدید گوگل مپ

ویژگی جدید اپل مپ به کاربران این اجازه را می دهد هم چون ویژگی گوگل مپ و ویز، حوادث، تصادف و علائم سرعت را گزارش دهند.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت gadgets.ndtv، مپ اپل یک به زودی یک ویژگی جدیدی را شامل می شود که به لطف آن کاربران می توانند هنگام رفت و آمد حوادث ، خطرات و علائم سرعت مسیر را گزارش دهند.

 

ویژگی جدید اپل مپ

به روزرسانی جدید فعلا تنها به آخرین iOS 14.5 بتا محدود شده است، گرچه انتظار می رود اپل این ویژگی را به همراه جدیدترین نسخه iOS در طی این چند روز عرضه کند.

جدیدترین ویژگی اپل مپ نقریبا شبیه به ویژگی گزارش دادن حواث در گوگل مپ و ویز است. هم چنین اپل مپ به کاربران iOS این اجازه را می دهد که با استفاده از سیری حوادث را گزارش دهند.

با توجه به گزارش مک رومر (macrumer)، به روزرسانی اپل مپ در نسخه iOS 14.5 شامل ویژگی هایی هم چون گزارش دادن تصادف ها هم چون گزارش تصادف، خطرات احتمالی در مسیر و علائم کنترل سرعت می باشد. یک دکمه در قسمت پایین برنامه اپل مپ در کنار ویژگی هایی add Stop، Share ETA و audio قرار خواهد گرفت. با فشردن این دکمه، کاربران می توانند هر نوع حادثه و خطرات احتمالی در طول مسیر را گزارش و به دیگر کاربران هشدار بدهند.

هم چنین، یک گزینه دیگر برای گزارش دادن حوادث با استفاده از سیری وجود خواهد داشت. این به معنی است که شما می توانید گزارش یک حادثه را در زمانی که رانندگی می کنید را بدهید. البته به نظر نمی آید که کاربران با گفتن « هی سیری، یک تصادف در این مسیر رخ داده است» بتوانند به کاربران ایرانی هم چین هشداری را بدهند!

در ادامه گزارش مک رومورز، این وبسایت می گویید که علاوه بر کار کردن این ویژگی جدید بر روی همه دستگاه های iOS، این ویژگی بر روی سیستم های CarPlay نیز فعال و کار خواهد کرد. گرچه به نظر می رسد که این ویژگی در ابتدا تنها در آمریکا تست خواهد شد و ظرفیت آن نیز محدود خواهد بود، و [احتمالا] همه کاربران iOS 14.5 بتا قادر نخواهد بود گزارش حوادث را از مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید  دلایل برتری آیفون بر گوشی‌های اندرویدی

با این وجود احتمالا، با عرضه iOS14.5، اپل مپ گزارش حوادث را برای عده ی بیشتری از مردم فراهم می کند. هم چنین اچل انتظار دارد که به زودی ویژگی گزارش حوادث را برای همه بازارهای مهم فراهم کند.

این ویژگی برای اولین بار در برنامه ویز (Waze) معروفی شد. کاربران این برنامه می توانستند گزارش های تصادف، خطرات احتمالی در مسیر و علائم سرعت را گزارش دهند تا دیگر کاربران نیز بتوانند این هشدارها را مشاهده کنند.
گوگل مپ، دومین برنامه ایی بود که به تقلید از برنامه ویز، ویژگی گزارش حوادث را به گوگل مپ افزود تا کاربران گوگل مپ نیز بتوانند تجربه یکسانی را از ماه مارچ سال 2019 داشته باشند.
حالا، بعد از گذشت مدتی، اپل نیز می خواهد به لطف توآوری ویز، اپل مپ را از این ویژگی بهره مند سازد.
منبع: gadgets.ndtv
در ادامه در مجله خبری زوم تک بیشتر بخوانید:
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویژگی جدید اپل مپ: اضافه شدن ویژگی مشاهده تصادف

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *