LG, Motorola آپدیت های امنیتی جدید برای مقابله با Stagefright منتشر کردند

LG, Motorola آپدیت های امنیتی جدید برای مقابله با Stagefright منتشر کردند

بعد از کشف آسیب پذیری Stagefright ما مشاهده کردیم که گوگل و سامسونگ بلا فاصله اعلام کردند که برای مقابله و رفع این آسیب پذیری، هر ماه آپدیت های امنیتی را برای دستگاه های گوشی سری Galaxy و Nexus منتشر خواهند کرد و کار را با قسمت Stagefright شروع می کنند. حالا نوبت موتورولا و ال جی است که به این دو شرکت پیوسته و اعلام کنند که آن ها نیز این مشکل را جدی می گیرند. ال جی، در کنار حل کردن مشکل Stagefright، به صورت ماهانه نیز آپدیت های امنیتی جدیدی را منتشر خواهد کرد.

در جواب به آسیب پذیری Stagefright و صحبت های گوگل و نماینده ی ال جی در هفته ی گذشته، Wired می گوید که ” اگر کمپانی ال جی به صورت ماهانه آپدیت های امنیتی جدیدی منتشر کند، در آن صورت کدام اوپراتور می تواند به سرعت با این آپدیت ها هم گام شده و برای مشتریان خود سرویس فراهم کند؟ به نظر من این قدم مهمی برای ال جی است تا به کاربران خود اطمینان دهد که امنیت اولویت اول این کمپانی است.” هنوز معلوم نیست که چه گوشی هایی از کمپانی ال جی این آپدیت ها دریافت خواهند کرد.

موتورولا اطلاعات دقیقی از این که چه گوشی هایی از این کمپانی پچ Stagefright را دریافت خواهند کرد، منتشر کرده است.

این کمپانی گفته است که از سال 2013 تا به حالا، هر گوشی که نیاز به این پچ دارد، آن را دریافت خواهد کرد. این لیست شامل گوشی های Moto X Style، Moto X Play، ), Moto X, Moto X (Gen 2), Moto X Pro, Moto Maxx/Turbo, Moto G,Moto G Gen 2, Moto G Gen 3, Moto G 4G, Moto G (Gen 2) LTE, Moto E, Moto E Gen 2, Moto E (Gen 2) 4G,Droid Turbo و Droid Ultra/ Droid Mini / Droid Maxx خواهد بود.
کمپانی در بلاگ خود نوشته است ک این پچ ها هم اکنون در دست اوپراتور هاست و تا چند روز آینده در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. دستگاه های آن لاک شده این آپدیت را زود تر دریافت خواهند کرد. در این حین، کمپانی به کاربران خود پیشنهاد می دهد که قابلیت دریافت خودکار MMS را غیر فعال کنند. تولید کنندگان دیگر نیز مانند HTC, Sony و گوگل نیز برای دستگاه های Android One، در حال کار روی پچ های Stagefright هستند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  پنج اصطلاح کلیدی فناوری سال ۲۰۲۱

نظرات در مورد : LG, Motorola آپدیت های امنیتی جدید برای مقابله با Stagefright منتشر کردند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *