کشور ژاپن انتشار تصاویر تلویزیونی با کیفیت 8K را آغاز نمود!

japan 8k tv broadcasting quality

هنوز بسیاری از کاربران تنها با نام آن ها HD و Full HD آن هم بطور شنیداری و بدون اطلاع از معنی دقیق آن ها با خبر بوده و به کل از تکنولوژی های نمایشی همچون کیفیت تصویر و رزولوشن 4K بی خبرند.
هنوز دوربین های بسیار کمی (دوربین های کابران عادی) در بازار با این فرمت تصویربرداری یافت می شود و وقتی به بحث گوشی های هوشمند و دوربین های آن ها می رسیم، این تعداد به میزان انگشت شماری در میان هزاران مدل گوشی هوشمند در بازار کاهش پیدا می کند
همچنین تعداد دستگاه هایی که از این کیفیت نمایش در صفحه نمایش آن ها استفاده شده از آن نیز کمتر است.
در چنین وضعیت، ژاپن تصمیم گرفته تا پیش از شروع شده المپیک ریو در برزیل، انتشار تصاویر تلویزیونی با کیفیت 8K را به منازل آغاز کند تا تجربه ای وصف نشدنی از مشاهده بازی های المپیک برای آن ها به ارمغان بیاورد.

japan 8k tv broadcasting qualityیک کانال ماهواره ای به طور ترکیبی از کیفیت نمایش 4K و همچنین 8K حین نمایش برنامه های خود استفاده خواهد کرد که البته تمرکز اصلی برای بهره بردن از کیفیت نمایش برتر، برای مسابقات المپیک قرار داده شده است.بد نیست بدانید که 8K کیفیتی 4 برابر قدرتمندتر نسبت به 4K با اندازه 7,680×4,320 پیکسل ارائه می کند.

البته اگر جزو آن دسته از کاربران هوشمند باشید، باید این سوال برایتان مطرح شده باشد که پس تکلیف تلویزیون های خانگی که از کیفیت 8K پشتیبانی می کنند چه می شود؟ هنوز تلویزیون های کمی آن هم تنها از 4K پشتیبانی کرده که به دلیل قیمت بسیار بالا در هر خانه ای پیدا نمی شوند!
بله حق با شما است، به همین دلیل است که در برخی از شهرهای ژاپن و در مکان های عمومی تلویزیون هایی عظیم با این کیفیت صفحه نمایش قرار داده می شوند تا تجربه ای متفاوت را با کاربران عرضه کنند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  تفاوت رزولوشن 8k  با4k چیست؟

نظرات در مورد : کشور ژاپن انتشار تصاویر تلویزیونی با کیفیت 8K را آغاز نمود!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *