جگوار: خودرو تمام الکتریکی جگوار سال 2024 عرضه می شود

خودرو الکتریکی جگوار

جگوار: خودرو تمام الکتریکی جگوار سال 2024 عرضه می شود. جگوار تا سال 2025 می خواهد 5 شاسی بلند تمام الکتریکی کند.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت usa today، از معرفی خودروهای برقی مدت زمان زیادی نمی گذرد، اما در همین مدت کوتاه این خودروها توانسته اند طرفداران بسیاری پیدا کنند. کمپانی تسلا با مدیریت ایلان ماسک ( Elon Musk)؛ اولین کمپانی بود که توانست خودورهای تمام الکتریکی به بازار عرضه کند.

خودروهای تسلا بر خلاف باور عمومی که بسیاری به آن اعتقاد داشتند که این خودروها می بایست [حتما] زشت، ضعیف و بدرد نخور باشند، ثابت کرد که خودروهای برقی می توانند پای به پای بهترین و حتی لاکچری ترین خودروهای لوکس دنیا به رقابپ بپردازند.

 

خودرو تمام الکتریکی جگوار کی عرضه می شود؟

حالا کمپانی جگوار؛ یکی از بهترین و لوکس ترین کمپانی های خودروسازی در دنیا اعلام کرده است که می خواهد تا سال 2025 میلادی تماما از تولید خودروهایی که از سوخت فسیلی استفاده می کنند دست بکشد و آن ها را با موتورهای تماما الکتریکی مجهز کند.

پس از ظاهر شدن تسلا در صنعت خودروهای الکتریکی، این دومین  کمپانی است که می خواهد به سوی موتورهای تمام الکتریکی بیاید. قدم گذاشتن در این راه، قدم مهمی در صنعت خودروسازی در دنیا می باشد.

کمپانی تولید کننده خودرو بریتانیایی جگوار لندرور که توسط کمپانی هندی تاتا موتورز تصحب شده است، در روز دوشنبه اعلام کرد که این کمپانی تصمیم گرفته است که به سمت تولید خودروهای تمام الکتریکی برود.

هم چنین این کمپانی اعلام کرده است که انتظار دارد در حدود 60 درصد از کل فروش خودروهای لندرور تا سال 2030؛ خودروهای الکتریکی باشد.

اقدام کمپانی های بزرگ خودروسازی در دنیا برای ورود به عرضه تولید خودروهای تمام به دلیل پیشرفت تولید باطری های قدرت مند صورت می گیرد که منجر به ارزان تر شدن و برد بیشتر این باطری ها می شود. به نظر بسیاری از کارشانسان، مهم ترین دلیل تمایل کمپانی های خودروسازی برای عرضه خودروهای تمام الکتریکی؛ هشدارها در خصوص افزایش مقدار کربن مونو اکسید و آلودگی هوا است که تاثیرات مخربی بسیاری بر شرایط آب و هوایی گذاشته است. کاهش تولید کربن مونو اکسید به یکی از اساسی ترین استانداردهای خودروسازان در طی این سال ها تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید  غیر قابل اعتماد ترین اتومبیل های سال 2017 از نظر مصرف کنندگان

علاوه بر کمپانی جگوار؛ کمپانی جنرال موتورز نیز به تازگی اعلام کرده است که این کمپانی قصد دارد تا سال 2035 تمام خودروهای سبک سواری ساخت این کمپانی را تماما الکتریکی کند.

کمپانی تسلا تنها کمپانی ای است که از سال 2000 میلادی، خودروهای تمام الکتریکی فروخته است. کمپانی هایی هم چون تویوتا نیز خودورهای الکتریکی تولید می کنند، اما برخلاف تسلا، هیچ کدام تابحال خودروهای تمام الکتریکی نتوانسته اند تولید کنند.

حتی استارت ها خودروسازی کوچک تری هم چون Rivian و Lucid Motors برنامه ایی برای فروش خودروهای تمام الکتریکی تا سال های آینده را دارند؛ در حالیکه که همه ی خودروسازان مطرح در دنیا  هنوز بر روی ساخت و فروش خودروهای سوخت فسیلی پافشاری می کنند!

با تبدیل شدن جگوار به تولید کننده خودروهای تمام الکتریکی، این کمپانی از تولید خودرو جگوار XJ فول سایز دست می کشد و آن را با یک خودرو جدیدتر که احتمالا اسم مشابه ای را یدک می شود، جایگزین می کند. در کشور آمریکا، محبوبیت خودروهای فول سایز رو به کاهش است و بیشتر مردم این کشور تمایل به خودروهای شاسی بلند و تراک دارند.

طبق گفته کمپانی جگوار؛ سری شاسی بلندهای لندرور تا 5 سال آینده 6 عضو جدید شاسی بلند از زیربرند این کمپانی که شامل رنج رور، دیسکاوری و دفندر می شود، دریافت می کند. اولین خودرو شاسی بلند در سال 2024 عرضه می شود.

جگوار و  لندرور اعلام کردند هدف آن ها دست یابی به قطع انتشار کربن در سراسر زنجیره تامین، محصولات و عملیات تا سال 2039 است.

 

منبع: usa today

 

 

در ادامه در مجله خبری  زوم تک بیشتر بخوانید:

هامر ای وی الکتریکی جی ام سی؛ هر چیزی که باید درباره‌ی رقیب جدید سایبرتراک ضد گلوله بدانید

مقایسه‌ایی بین خودروهای آمریکایی، اروپایی و ژاپنی؛ تفاوت و شباهت‌ها، کدام بهتر است؟

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جگوار: خودرو تمام الکتریکی جگوار سال 2024 عرضه می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *