مشکلات iOS 12: چگونگی رفع مشکلات در iOS 12.2

مشکلات iOS 12

در سیستم عامل iOS 12 و به طور خاص اکنون، مشکلات iOS 12.2 هرگز برطرف نخواهند شد، حداقل تا زمانیکه iOS 13 به طور رسمی منتشر گردد. با این وجود که کمپانی اپل کنترل خود را بر روی پلتفرمش اجرا می نماید و هر دو سیستم عامل و سخت افزار را اجرا می نماید، همیشه در در بخش هایی مشکلاتی ایجاد می شود. به نظر می رسد که به احتمال زیاد iOS 12 از طیف گسترده ای از آیفون ها، آیپدها و آیپادهای جدید و قدیمی پشتیبانی به عمل می آورد. در این گروه ها حتی تغییراتی نیز ایجاد شده است. در حالی که هر بروزرسانی iOS در تلاش است تا برای افزودن قابلیت ها و حذف مشکلات است، اغلب مشکلات همچنان ادامه دارند و یا موارد جدیدی از ایرادات معرفی می شوند.

یک خطای عمده با Group Facetime که در iOS 12 یافت شد، به تماس گیرندگان این امکان را می داد تا به طور خودکار به جای پاسخ گیرنده دستگاه  پاسخ دهند و تماس گیرنده قابلیت پیمایش را داشته باشند و در حالی که بروزرسانی iOS 12.1.4 با بروزرسانی های امنیتی برای رفع این مسئله ی خاص انتشار یافت، سایر مشکلات iOS 12 در این زمینه مورد توجه نمی باشد.

در حالی که هنوز هم دلیل خوبی برای بروزرسانی هر کاربری که از نسخه های قدیمی تر iOS استفاده می نمایند، وجود دارد، دلیل مشخصی نیز برای ارتقا و نیاز به نصب بروزرسانی وجود دارد، فقط باید به خاطر داشته باشید که ممکن است بخواهید یک نسخه ی پشتیبان تهیه کنید، حتما به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه اپل شما پیش از بروزرسانی خوب اجرا گردد. شما هرگز نمی دانید وقتی که یک بروزرسانی برای سیستم عامل iOS  منتشر می گردد چه مشکل جدیدی برای دستگاه شما را معرفی می نماید و تنها راه حل آن بازگشت به نسخه ای است که برای دستگاه شما پایدارتر بوده است، البته تا زمانی که یک بروزرسانی جدید و مناسب با دستگاه شما منتشر گردد.

Hotspot خاموش نخواهد شد

این مشکل به احتمال نشان می دهد که بسیار حساس و گسترده می باشد. هنگامی که به طور مستقیم آیفون 6S را به یک لپ تاپ که قبلا این تلفن را به عنوان Hotspot شناسایی کرده بود، متصل کردیم به طور خودکار وصل شد اما بعد از خاموش کردن Hotspot گوشی، دیگر اتصال برقرار نشد. این مشکل می تواند ریشه در یک تنظیمات نادرست از سوی اپراتور باشد (ما این موضوع را با استفاده از سرویس Verizon تجربه کردیم)، یا ممکن است تنها در دستگاه های قدیمی تر iOS ومشاهده گردد. ما توانستتیم که این مسئله را با پیروی از دستورالعمل هایی قبلی که با موضوع «missing hotspot» مطرح شده بودند، به نسخه بتای قبلی یعنی iOS 12 برطرف نماییم، برای حل این مشکل: به مسیر General> Reset> Reset Network Settings بروید. این کار باید مانع از اتصال کامپیوتر شما به Hotspot دستگاه iOS شما شود، هرچند ممکن است برای این مسئله اصلاحات دیگری نیز وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید  قابلیت های جدید iOS 12

مشکلات iOS 12

دستگاه شما به iOS 12 بروزرسانی نمی شود

بزرگترین مسئله این است: اگر دستگاه شما در زمان تلاش برای بروزرسانی در iOS 12 نتواند این کار را انجام دهد، ممکن است چندین شرایط مختلف از انجام آن جلوگیری نمایند، به عنوان مثال عدم داشتن فضای کافی برای نصب و یا استفاده از یک دستگاه که این نسخه از سیستم عامل را پشتیبانی نمی کند (این بروزرسانی تمامی گوشی هایی که پس از 2013 عرضه شده اند، مانند آیفون 5S و iPad Air / Mini 2 را پشتیبانی نمی کند).

اگر اطمینان دارید که آیفون و آیپد شما باید بروزرسانی جدید iOS 12 را دریافت نماید، سعی کنید از صفحه ی پیشنهادات پشتیبانی اپل برای مشخص نمودن دلایل استفاده کنید. اگر هیچ یک از این پیشنهادها کار ساز نباشد، ممکن است مجبور باشید تا از یک روش سخت تر استفاده نمایید. کمپانی اپل توصیه می کند: دستگاه خود را به یک رایانه وصل کنید، iTunes را باز کنید، و دکمه های مربوطه را فشار دهید تا دستگاه شما مجددا ریستارت شود و نماد آیتونز ظاهر شود. هنگامی که چنین حالتی در رایانه شما ظاهر می شود، بر روی گزینه ی Update کلیک کنید.

مشکلات iOS 12

نرم افزارها با iOS 12 به خوبی کار نمی کنند

شما ممکن است متوجه شوید که پس از بروزرسانی به iOS 12، برخی از برنامه ها کار نمی کنند ولی شما مجبور به استفاده از این برنامه ها هستید. این امر کاملا طبیعی است، به ویژه پس از جهش به یک نسخه کاملا جدید از یک سیستم عامل تلفن همراه، و اپلیکیشن ها به طور کلی نسخه های جدیدی را که سازگار با سیستم عامل جدید هستند بروز می شوند و برای تمامی کاربران منتشر می گردند. به سادگی شما می توانید به اپ استور بروید و بررسی کنید که آیا یک نسخه به روز شده از برنامه وجود دارد یا خیر.

دقیقا زمانی که هر اپلیکیشن بروزرسانی شده است، خوب، واقعا کاربران به آن ها نیاز دارند. اپلیکیشن هایی که توسط تیم های کوچک تر توسعه می یتبند ممکن است طول بکشد تا نسخه جدید کالیبره شده iOS را منتشر نمایند. اما اپلیکیشن های قدیمی یا منتشر شده ممکن است هرگز بروزرسانی نشوند، و همانطور که گفته می شود، ارزش پیشرفت را دارد. این پست از فروم MacRumors دارای لیستی از اپلیکیشن هایی است که هنوز هم ممکن است مشکلاتی را داشته باشند، هرچند که هیچ تضمینی وجود ندارد که این اپلیکیشن ها بروز رسانی شود. اگر با یک اپلیکیشن مشکل دارید، یک بار از روش حذف و نصب مجدد آن استفاده کنید. اما در صورتی که مشکلات به همان صورت باقی ماند، ممکن است فقط تنها منتظر باشید تا بروزرسانی آن منتشر گردد.

مشکلات iOS 12

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : مشکلات iOS 12: چگونگی رفع مشکلات در iOS 12.2

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *