پادویش

راهکارهای برای حل مشکل دیر شارژ شدن یا شارژ نشدن گوشی همراه و تبلت

شارژ نشدن گوشی همراه

راهکارهای برای حل مشکل دیر شارژ شدن یا شارژ نشدن گوشی همراه و تبلت : حتما شما هم به تا حال گوشی تان را به پریز شارژ وصل کرده اید ولی گوشی تان شارژ نشود یا اینکه با سرعت خیلی آهسته ی این کار انجام شده باشد آیا راهکارهای برای حل مشکل دیر شارژ شدن یا شارژ نشدن گوشی همراه و تبلت وجود دارد؟

فرادرس

در ادامه این پست به راهکارهای اشاره شده که شما می توانید مشکل شارژ نشدن گوشی یا دیر شارژ شدن آن را برطرف نمایید. با زوم تک همراه شوید…

روش های موثر در رفع مشکل شارژ نشدن گوشی یا دیرشارژ شدن آن

 1. ممکن است علت شارژ نشدن گوشیتان این باشد که پورت USB با شارژر micro USB ارتباط برقرار نکرده است. شما بایدزائده درون پورت را جابه جای کنید که اینکار را به وسیله یک شی نوک تیز انجام بدهید. پس از اینکار باتری را درون گوشیتان بگذارید و سپس شارژ را وصل نمایید. در صورتی که گوشی شما شارژ شود یعنی مشکل را به درستی برطرف کرده اید.
 2. گاهی اشیاء ریزی در پورت گوشی ما قرار میگیرند که به دلیل قرار داشتن گوشی در کیفمان یا جیبمان می باشد پس نیاز است که برای رفع این مشکل با کمپرس هوا اقدام کنیم.
 3. اگر از افرادی می باشید که گوشی آیفون دارید و گوشی تان شارژ نمی شود بهتر است با کابل دیگری اینکار را انجام بدهید چون محصول های جانبی آیفون معمولا عمر زیادی ندارند پس ممکن است با تعویض کابل ،مشکل شارژ گوشی تان برطرف شود. شارژ گوشی آیفون
 4. آداپتور شارژر را امتحان کنید و مطمئن شوید سالم است. گاهی به دلیل اینکه آداپتور شارژر از کابل جدا می شود ، خرابی های در آداپتور به وجود می آید و می تواند سبب عدم شارژ گوشی همراه شود.
 5. پریز برق را از نظر صحت کار بررسی کنید. بهتر است پیش از اینکه گوشی تان را به شارژ بزنید مطمئن شوید که پریز سالم است یا خیر.
 6. باتری های خراب یکی دیگر از مشکلاتی هستند که سبب شارژ نشدن گوشی همراه یا تبلت می شوند. به سادگی می توانید تشخیص دهید که باتری گوشی معیوب شده یا نه. برای اینکار باتری را در بیاورید اگر حالت باد کرده دارد یا از آن مایعی بیرون می آید مطمئن شوید که عمر آن تمام شده ولی اگر باتری شما از گوشی خارج نمی شود کافی است گوشی را بر روی سطح صافی بچرخانید اگر به سختی می چرخد باید بدانید که باتری خراب شده است.
 7. عده ی از افراد برای شارژ گوشی شان از پورت های USB استفاده می کنند که البته نسبت به پریز برق حدود5 برابر دیرتر گوشی را شارژ می کنند. پریز برق سریع ترین روش برای شارژ گوشی است. استفاده از پریز برق برای شارژ گوشی

نکته) اگر گوشی شما در آب افتاده بهتر است باتری آن را تعویض کنید.

راهکارهای دیگر

 1. یکی دیگر از مواردی که می تواند عمر گوشی شما را کاهش بدهد، اپدیت نسخه سیستم عامل گوشی های قدیمی است. اگر می خواهید با این مشکلات روبرو نشوید توصیه می شود نسخه سیستم عامل گوشیتان را عوض نکنید.
 2. بارها به کاربران گفته می شود که برای شارژ سریع تر گوشی آن را خاموش کنید و اصلا از آن استفاده نکنید. متاسفانه عده ی از افراد در زمان شارژ گوشی از بازی یا اینترنت استفاده می نمایند که همین مورد سبب کند شدن شارژ گوشیتان خواهد شد.
 3. در صورتی که با خاموش و روشن کردن دستگاه تان، ظرفیت باتری آن صفر می شود یا بدون اینکه آن را به وضعیت شارژ ببرید نشانه فعال شدن شارژ برایتان نمایش داده می شود باید بدانید که اطلاعات ثبت شده از باتری گوشیتان نیازمند کالیبراسیون می باشد.
 4. اگر گوشی تان با راهکارهای فوق شارژ نمی شود پیشنهاد می شود یکبار آن را خاموش و روشن کنید. این آخرین راهکاری است که در مواقع اندک می تواند مشکل را برطرف نماید.

برنامه Ampere

Ampere

یکی از برنامه های مفیدی است که شما می توانید با نصب بر روی گوشیتان اطلاعات دقیقی از شارژ مثل حداکثر جریان، حداکثر سرعت لود و … را بدست بیاورید و در نهایت بهترین شارژر و پریز را برای شارژ گوشی تان انتخاب نمایید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راهکارهای برای حل مشکل دیر شارژ شدن یا شارژ نشدن گوشی همراه و تبلت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *