پادویش

استفاده از گوگل اسیستنت، دستیار صوتی گوگل در سفر

گوگل اسیستنت (Google Assistant) یا همان دستیار صوتی گوگل که به تازگی محبوب واقع شده، یک ابزار هوشمند برای راهنمایی کردن کاربران است. آیا میدانستید که این ابزار هوشمند میتواند در سفر برای شما خیلی مفید باشد؟ در صورتی که به مسیریابی و یا پیدا کردن شهر، آدرس، جاذبه توریستی و یا مکان های خدماتی احتیاج داشته باشید، گوگل اسیستنت اینکار را برای شما انجام خواهد داد. این دستیار صوتی، جایگاه بسیار خاصی در گوشی های هوشمند کاربران داشته و در صورتی که از گوشی اندرویدی استفاده کنید، آن را به صورت پیش فرض روی گوشی خود خواهید داشت. اما در غیر این صورت میتوانید آن را فروشگاه گوگل پلی و یا اپ استور اپل دانلود و نصب کنید. داشتن یک دستیار صوتی روی گوشی بسیار کاربردی و مفید است. به خصوص برای زمانی که در سفر هستید. در ادامه برای شما چند مورد استفاده از گوگل اسیستنت، دستیار صوتی گوگل در سفر را معرفی می کنیم.

استفاده از گوگل اسیستنت، دستیار صوتی گوگل در سفر

نحوه استفاده از گوگل اسیستنت در سفر

در صورتی که دارای نسخه 5 و یا بالاتر اندروید باشید، از این ویژگی برخوردار خواهید. با نگه داشتن دکمه هوم گوشی، دستیار صوتی گوگل ظاهر خواهد شد. البته شما میتوانید این دستیار را صدا کنید! خیلی بلند و واضح بگویید : “OK Google”. در صورتی که این دستیار صوتی را باز نکرده باشید و بار اول است که از آن استفاده می کنید، گوگل از شما درخواست مجوز اتصال را میدهد که باید آن را تایید کنید. در صورتی که آیفون دارید هم اول باید این دستیار را دانلود کرده و نصب کنید.

البته باید بدانید که گوشی های آیفون به تنهایی دارای یک دستیار صوتی هوشمند به اسم سیری می باشد. سیری روی گوشی های آیفون به صورت پیش فرض فعال می باشد. برای اینکه این دو دستیار صوتی باهم تداخل نداشته باشند، باید برای باز شدن دستیار صوتی گوگل از عبارت “Hey Google” و برای سیری از “Hey Siri” استفاده کنید.

نحوه استفاده از گوگل اسیستنت در سفر

نحوه استفاده از دستیار گوگل برای استفاده از گوگل مپ

بسیار خب اولین مورد استفاده از گوگل اسیستنت، دستیار صوتی گوگل در سفر شما، استفاده از گوگل مپ خواهید بود. این دستیار گوگل به شما کمک می کند تا بهترین مسیر برای رسیدن به محل کار و یا خانه را پیدا کنید. همینطور در سفر نیز با تعیین کردن مقصد خود، بهترین مسیر را برای شما پیشنهاد می کند.

بعد از اینکه مسیر خود را انتخاب کردید، میتوانید به عنوان مثال بگویید “Get Me Home” تا اطلاعات مورد نیاز از گوگل مپ برای شما ارسال شود.

همینطور میتوانید با دستور به گوگل اسیستنت، وضعیت ترافیک را بررسی کرده و در مورد بسته شدن جاده ها اطلاعات بدست آورید.

نحوه استفاده از دستیار گوگل برای استفاده از گوگل مپ

نحوه رزرو هتل و پرواز با گوگل اسیستنت

اگر قصد سفر دارید، میتوانید از گوگل اسیستنت بخواهید که برای شما هتل و پرواز رزرو کند. گوگل اسیستنت به شما بهترین اطلاعات درباره پرواز و هتل های مختلف می دهد تا بهترین گزینه ها را برای خود انتخاب کنید.

برای رزرو کردن هتل با گوگل اسیستنت میتوانید از دستورات “Book a room at [نام هتل]” یا “book a room at [Tehran]” و یا “book a room at tehran for september 28”.

البته شما میتوانید هر سوالی که دارید هم از این دستیار صوتی بپرسید، به عنوان مثل (پروازها به برلین چقدر است؟) و یا مثل “پرواز مرا به رم پیدا کنید.”

حالا که پرواز خود را رزرو کردید، میتوانید بررسی کنید که آیا پروازتان تاخیر دارد یا نه. البته این ویژگی فقط برای پروازهای داخلی ایالات متحده فعال است.

بعد از اینکه به مقصد خود رسیدید، میتوانید موارد مربوط به تعطیلات مثل درخواست لیست “کارهایی که باید در لندن انجام دهید” را از گوگل اسیستنت بخواهید.

نحوه رزرو هتل و پرواز با گوگل اسیستنت

نحوه تبدیل ارز و ترجمه زبان ها با دستیار گوگل

نمیدانید که چند دلار آمریکا، یک کرون دانمارکی می شود؟ این موضوع را به گوگل اسیستنت بسپارید. مبلغی که مد نظر دارید را به گوگل اسیستنت بگویید و صبر کنید تا آن را برای شما تبدیل کند. همچنین شما میتوانید از این دستیار صوتی هوشمند بخواهید که مترجم شما باشد. اگر میخواهید بدانید که واژه سلام به زبان سوئدی چه میشود، تنها باید بگویید “whats persian word for ‘hello’”

نحوه تبدیل ارز و ترجمه زبان ها با دستیار گوگل

منبع : techradar.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : استفاده از گوگل اسیستنت، دستیار صوتی گوگل در سفر

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *