نحوه فعال سازی حالت تاریک در اپ های محبوب

نحوه فعال سازی حالت تاریک در اپ های محبوب

قسمت خوبی از روز خود را به تماشای صفحه ها می گذرانیم. به گزارش eMarketer ، در سال 2019 ، بزرگسالان ایالات متحده برای اولین بار بیشتر از تلویزیون به دستگاه های تلفن همراه نگاه می کردند ، به طور متوسط ​​3 ساعت و 10 دقیقه در روز. در طول بیماری همه گیر COVID-19 ، استفاده از داده ها سر به فلک کشیده و مدت زمان صرف شده روی صفحه بسیار افزایش یافته است.

همه آن نورهای درخشان در کره چشم شما عالی نیستند. نور آبی می تواند مغز شما را در مورد زمان روز گیج کرده و خواب را مختل کند. دست کشیدن از دستگاه های تلفن همراه در واقع برای اکثر افراد یک گزینه نیست ، بنابراین ما به سراغ مواردی مانند فیلترهای نور آبی یا عینک های آبی روشن می رویم. همچنین می توانید پس زمینه های سفید را برای رنگ های خاکستری و سیاه عوض کنید تا به چشمانتان کمی استراحت دهد.

همه برنامه ها حالت تاریک رسمی را ارائه نمی دهند ، اما در سال های اخیر بسیاری از آنها روی باند واگن پریده اند. اگر حداقل iOS 13 یا Android 10 دارید ، دستگاه شما از حالت تاریک در کل سیستم پشتیبانی می کند. و برای برخی از برنامه های Google یا Apple ، این تنها راه روشن کردن حالت تاریک است.

اگر سیستم عامل قدیمی تری دارید ، شاید اقبال نداشته باشید. تلفن های سامسونگ که از Android 9 / Pie استفاده می کنند نسخه محدودتری از حالت تاریک را پشتیبانی می کنند و برخی از برنامه ها با حالت تاریک خود ممکن است از سیستم عامل های قدیمی پشتیبانی کنند.

چه در حالت تاریک تازه وارد هستید ، چه ترجیح می دهید که مضامین خود را انتخاب کنید یا اینکه بخواهید گزینه های خود را در دستگاه قدیمی کشف کنید ، در اینجا نحوه فعال کردن آن در برخی از برنامه های مورد علاقه شما وجود دارد.

اندروید مسیج

در Messages ، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و از پایین کشویی گزینه Select Theme را انتخاب کنید. سپس می توانید برنامه را سبک ، تاریک یا متناسب با طرح زمینه پیش فرض سیستم قرار دهید.

فیسبوک

روی منوی همبرگر در گوشه بالا سمت راست (Android) یا پایین سمت راست (iOS) ضربه بزنید، به پایین پیمایش کنید و تنظیمات و حریم خصوصی> حالت تاریک را انتخاب کنید. سپس می توانید آن را روشن یا خاموش کنید ، یا اینکه برنامه را به موضوع سیستم تلفن خود وابسته کنید.

جیمیل

نحوه فعال سازی حالت تاریک در اپ های محبوب

مدت طولانی است که Gmail از مضامین در وب پشتیبانی می کند. آنها منوها را تغییر می دهند اما صندوق ورودی سفید می ماند. اگر می خواهید حالت تاریکی روی تلفن خود داشته باشید، توانایی انجام این کار به تلفن و سیستم عامل تلفن همراه شما بستگی دارد. در تلفن های Android ، به منوی تنظیمات بروید و ببینید آیا گزینه Theme مانند تصویر از تلفن هوشمند Samsung در بالا را دارید یا خیر. در غیر این صورت ، ممکن است به حالت تاریک سطح سیستم عامل برای Gmail محدود شوید. به عنوان مثال نمی توانیم یک گزینه طرح زمینه را در تنظیمات Gmail در iOS یا OnePlus 5 پیدا کنیم.

Google Calendar

در Android ، روی منوی همبرگر در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و تنظیمات> عمومی> موضوع را انتخاب کنید. از میان یک موضوع روشن یا تاریک انتخاب کنید ، یا آن را به طرح زمینه پیش فرض سیستم تغییر دهید. در نسخه iOS برنامه هیچ کنترل حالت تاریکی وجود ندارد ، اما اگر حالت تاریک سیستم را تنظیم کنید ، Google Calendar همچنان می تواند تاریک شود.

Google Drive

با باز کردن منوی همبرگر و انتخاب تنظیمات> تم ، حالت تاریک را در نسخه Android روشن کنید ، سپس یا حالت نور پیش فرض ، حالت تاریک را انتخاب کنید یا آن را با توجه به حالت صرفه جویی در مصرف باتری دستگاه تعیین کنید. حالت تاریک مستقل هنوز در iOS موجود نیست.

Google Docs

برای حالت تاریک در برنامه Docs ، Sheets و اسلایدهای Google برای Android و iOS ، منوی همبرگر را باز کنید و روی Settings> Theme ضربه بزنید و پیش فرض تاریک ، روشن یا سیستم را انتخاب کنید. اگر به فکر خواندن اسناد در حالت تاریک نیستید ، می توانید پیش نمایش کارهای خود را با موضوع روشن انجام دهید. با باز کردن سند ، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و روی View in Light Theme ضربه بزنید. با این کار صفحه به طور موقت سفید می شود در حالی که منو و حاشیه سیاه باقی می ماند.

Google Maps

بعد از سالها فقط با ارائه یک تم شبانه محدود ، Google Maps بالاخره یک حالت تاریک کامل برای Android دریافت کرد. با ضربه زدن روی عکس نمایه خود در گوشه بالا سمت راست و رفتن به تنظیمات> طرح زمینه ، آن را روشن کنید. در آنجا می توانید حالت تاریک را روشن کنید یا آن را متناسب با موضوع دستگاه تنظیم کنید.

در حال حاضر ، کاربران آیفون و آیپد همچنان باید از تم ناوبری استفاده کنند که فقط در حالت پیمایش کار خواهد کرد. به تنظیمات> پیمایش بروید و به دنبال قسمت Map Display بروید. سپس می توانید مضمون برنامه را تغییر دهید تا تاریک شود یا با زمان روز مطابقت داشته باشد ، اما فقط زمانی شروع به کار می کند که به طور فعال دستورالعمل ها را دنبال کنید.

Instagram

به نظر می رسد برنامه اینستاگرام بسته به سیستم عامل موردنظر شما حالت تاریک را به گونه دیگری اداره می کند. برای کاربران آیفون ، این برنامه فقط از طرح پیش فرض سیستم تقلید می کند ، اما کاربران آندروید می توانند یک تم سفارشی تنظیم کنند. روی تصویر نمایه خود در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید و منوی همبرگر را در بالا سمت راست باز کنید. به تنظیمات> تم بروید و می توانید روشن یا تاریک را انتخاب کنید ، یا به طور پیش فرض سیستم را انتخاب کنید.

Kindle

برنامه Kindle آمازون به شما امکان می دهد با رفتن به بخشهای بیشتر> تنظیمات> تم رنگی> تاریک ، حالت تاریک را روشن کنید. با این حال ، محتوای کتابهای الکترونیکی شما تغییر نمی کند. برای این کار ، روی نماد Aa بالای هر کتاب ضربه بزنید ، روی طرح بندی ضربه بزنید و نقطه سیاه را انتخاب کنید.

Messenger

برنامه مسنجر فیس بوک از حالت تاریک در هر دو دستگاه iOS و Android پشتیبانی می کند و روشن کردن آن ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که روی نماد سر چت خود در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و روی حالت تاریک ضربه بزنید. کسانی که در آیفون و آیپد هستند گزینه اضافه شده برای تنظیم برنامه با توجه به موضوع پیش فرض سیستم را دارند.

بیشتر بخوانید  شارژ 15 دقیقه ای ایرپاد اپل و رونمایی از حالت Dark Mode در iOS 13.1

Outlook

در Android و iOS ، روی نماد حساب خود در بالا سمت چپ ضربه بزنید و نماد چرخ دنده را که در پایین سمت چپ نشان داده می شود ، انتخاب کنید. در Android ، به پایین بروید و به تم بروید و بین روشنایی ، تاریکی و / یا محافظ باتری / پیش فرض سیستم را انتخاب کنید در iOS ، به قسمت ظاهر بروید و روشن ، تاریک یا کل سیستم را انتخاب کنید.

Pinterest

کاربران اندروید می توانند با زدن دکمه نمایه کاربر و انتخاب چرخ دنده کوچک در بالای پنجره ، برنامه Pinterest را روی حالت تاریک قرار دهند. به تنظیمات حساب> طرح زمینه بروید ، سپس از حالت تاریک یا پیش فرض سیستم / محافظ باتری استفاده کنید. کسانی که دارای iPhone یا iPad هستند ، بدون فعال کردن حالت تاریک در سیستم ، مستقیماً نمی توانند موضوع برنامه را تغییر دهند.

نحوه فعال سازی حالت تاریک در اپ های محبوب

Reddit

برای روشن کردن حالت تاریک در برنامه Reddit دو روش وجود دارد. ساده ترین راه این است که روی نمایه کاربر خود در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و نماد ماه را در پایین منوی کشش انتخاب کنید. این موضوع را روی سیاه تنظیم می کند. یا روی تنظیمات در فهرست حذف ضربه بزنید ، سپس به قسمت Dark Mode بروید. Reddit به شما امکان می دهد حالت تاریک را روشن کنید ، موضوع تاریک را تغییر دهید و ویژگی را به زمان روز یا پیش فرض سیستم پیوند دهید.

Signal

سیگنال پیام های شما را ایمن نگه می دارد. مطمئن شوید که به نظر جالب هم می رسند. روی نمایه خود در گوشه سمت چپ ضربه بزنید ، سپس گزینه Appearance> Theme را انتخاب کنید تا بین تاریکی و تاریک جابجا شود. همچنین می توانید موضوع را متناسب با پیش فرض سیستم دستگاه خود تنظیم کنید.

Skype

در Skype ، روی نماد نمایه کاربر خود در بالا ضربه بزنید و تنظیمات> ظاهر> تاریک را انتخاب کنید تا برنامه کم نور شود. همچنین می توانید رنگ های لهجه سفارشی را انتخاب کنید.

Slack

با ضربه زدن روی شما> تنظیمات> حالت تاریک ، سپس می توانید حالت تاریک را در نسخه Android Slack روشن کنید ، سپس آن را روشن یا تنظیم کنید تا با پیش فرض سیستم شما مطابقت داشته باشد. از iOS 13 ، فقط در iPhone و iPad می توانید این کار را از طریق حالت تاریک در سیستم انجام دهید.

Telegram

در Android ، منوی همبرگر را باز کنید و روی نماد ماه در گوشه بالای منو ضربه بزنید تا به سرعت بین حالت روشن و تاریک جابجا شوید. برای شخصی سازی بیشتر حالت تاریک ، روی تنظیمات> تنظیمات گپ ضربه بزنید ، سپس تم رنگی و رنگ لهجه مورد نظر خود را انتخاب کنید. کاربران iOS ضامن سریع ندارند. برای ایجاد تغییر در تم رنگ و رنگ های لهجه ، به تنظیمات> ظاهر بروید. هر دو نسخه از برنامه دارای گزینه ای برای روشن کردن حالت تاریک در زمان های خاص هستند.

Twitch

در Twitch ، کاربران iOS باید نماد چرخ دنده را انتخاب کرده و Settings> Preferences> Appearance را انتخاب کنند. سپس می توانید برنامه را متناسب با پیش فرض سیستم تنظیم کنید. کاربران Android می توانند نمایه کاربر خود را باز کرده و تنظیمات حساب> تنظیمات برگزیده را انتخاب کرده و ویژگی را روشن و خاموش کنند.

Twitter

برای فعال کردن حالت تاریک در Twitter ، روی نماد نمایه خود ضربه بزنید و تنظیمات و حریم خصوصی> نمایش و صدا> حالت تاریک را انتخاب کنید. در Android ، می توانید آن را روشن یا تنظیم کنید تا به طور خودکار با ساعت روز مطابقت داشته باشد. برنامه iOS دارای یک سوئیچ برای روشن کردن حالت تاریک و یک سوئیچ برای مطابقت با تنظیمات سیستم است. اگر تم تاریک آبی تیره به اندازه کافی برای شما تاریک نیست ، Lights Out یک تم سیاه واقعی را ارائه می دهد.

Viber

سرویس پیام رسانی Viber دارای یک موضوع تاریک است که می تواند با کلیک روی بیشتر> تنظیمات> ظاهر روشن شود. سپس می توانید از بین تم های آبی تیره یا سیاه انتخاب کنید و پس زمینه پیش فرض گپ را تغییر دهید.

Waze

با ضربه زدن روی جستجو> تنظیمات> نمایش نقشه ، حالت تاریک را بر روی نقشه پیمایش Waze اعمال کنید و سپس رنگ بندی را به Night تغییر دهید. استفاده از خودکار موضوع را براساس زمان روز تغییر می دهد. با این حال ، منوهای برنامه سفید باقی خواهد ماند.

WhatsApp

WhatsApp از حالت تاریک پشتیبانی می کند، اما بین دستگاه های Android و iOS متفاوت عمل می کند. اگر از Android استفاده می کنید ، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و تنظیمات> گپ ها> تم را انتخاب کنید ، سپس بین حالت تاریک یا پیش فرض سیستم تصمیم بگیرید. به طور پیش فرض ، تم WhatsApp از رنگ مشکی واقعی به آبی تیره نزدیکتر است ، اما شما می توانید با کم نور کردن کاغذ دیواری چت ها را تیره تر کنید. روی کاغذ دیواری ضربه بزنید و نوار لغزنده را در زیر کاغذ دیواری Dimming به سمت راست بکشید تا پس زمینه سیاه و سفید ایجاد شود.

کاربران آیفون و آیپد فقط می توانند با تنظیم گسترده سیستم ، حالت تاریک بگیرند. با این حال ، همچنان می توان تصاویر زمینه را در بخش تنظیمات> گپ ها> تصویر زمینه گپ اضافه و تنظیم کرد.

YouTube

نحوه فعال سازی حالت تاریک در اپ های محبوب

هنگام تماشای فیلم بعد از فیلم در YouTube ، از چشمان خود صرف نظر کنید. در Android ، روی عکس نمایه خود به بالا ضربه بزنید و تنظیمات> عمومی> تم تاریک را انتخاب کنید که آن را روشن می کند. در iPhone یا iPad ، روی عکس نمایه خود در بالا ضربه بزنید ، سپس تنظیمات> شکل ظاهری> طرح زمینه تیره را انتخاب کنید.

مرورگرهای تحت وب

به دنبال مرورگر وب مورد علاقه خود هستید؟ Chrome ، Firefox ، Safari و Microsoft Edge جدید همه از حالت تاریک به یک شکل یا شکل دیگر پشتیبانی می کنند. ما می توانیم به شما کمک کنیم آن را برای دسک تاپ و موبایل روشن کنید.

منبع

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه فعال سازی حالت تاریک در اپ های محبوب

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *