چطور با موسیقی زبان یاد بگیرید- بخش دوم

آموزش زبان

در بخش قبل به تعدادی از راه کارهایی که برای یادگیری زبان با موسیقی لازم است در پیش گیرید را عنوان کردیم و همچنین ویژگی های موزیک هایی را که برای این کار مناسب نیستند و باید از آن ها اجتناب کرد را بر شمردیم برای مثال آن هایی که زبان دشواری دارند یا آن دسته ای که خیلی سریع و تند هستند و یادسته ای که اشعار آن ها به راحتی در دسترس نیست.

در این قسمت نیز به تعدادی دیگر اشاره خواهیم کرد. در ادامه با ما همرا باشید…

3. استفاده از چهارچوب و تقویت لغات برای فهم و هضم شعر

اگه صرفا با گوش دادن به موزیک، میشد انگلیسی یاد گرفت، خیلی خوب بود. ولی در عمل شما باید زمانی رو برای هضم شعر و معنی اون صرف کنید. این چیزیه که معلمان از اون به عنوان ” چهارچوب” یاد میکنند.( چهارچوب  در واقع از چیزی که ایجاد شده، نگه داری و پشتیبانی میکنه. مثل چرخ کمکی برای دوچرخه)

به جای اونکه تلاش کنید تا شعر رو کشف کنید میتونید از Music Library در Engling که شامل هزاران موزیک محبوب و پرطرفدار با اشعار ترجمه شده به فارسیه استفاده کنید.

  1. مطالعه شعر و لغات

علاوه بر هضم محتوای شعر، لازمه لغات رو به طور منظم مرور کنید. موزیک رو کلمه کلمه از هم جدا کنید و سعی کنید هر کلمه رو به خوبی یاد بگیرید. این بخشی از دایره لغات شماست. میتونید این کار رو از طریق یه سرویس فلش کارت مثل Anki یا  Mental Case انجام بدید.

  1. همراهی کردن با موزیک

اهمیتی نداره که یه خواننده حرفه ای باشید و یا حتی بدترین خواننده در جهان. اگه هیچ قابلیتی در موسیقی ندارید، نگران نباشید. بدون درنظر گرفتن قابلیت های آوازه خوانیتون، میتونید خوندن با صدای بلند رو تمرین کنید. اینکار شما رو قادر میسازه تا دهانتون رو به فرم درست باز وبسته کنید و با ریتم موزیک حرکت بدید.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  چند روش ساده برای پیشرفت مکالمه انگلیسی- بخش اول

نظرات در مورد : چطور با موسیقی زبان یاد بگیرید- بخش دوم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *