هک کردن مغز انسان ممکن شد / کنترل سیگنال های مغزی دستاورد CES 2016

هک کردن مغز انسان (1)

فناوری با قدم های بلند و سرعتی باور نکردنی در عصر حاضر در حال حرکت رو به جلو است و هیچ چیز جلودار آن نیست! هر روز فناوری های جدید ارائه می شوند که از نظر برخی زیان آور و مخرب و از نظر برخی دیگر مفید و پرسود برای جامعه بشری قلمداد می شوند، اما نکته مهم این است که هر تکنولوژی و فناوری، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.حال در جدیدترین اقدام، دانشمندان علوم اعصاب در گام بعدی ارایه فناوری های مرتبط با مرکز فرماندهی بدن، به دنبال تحقق ایده هک کردن مغز هستند.

در نمایشگاه فناوری CES که هر ساله در لاس وگاس برگزار می شود، شرکت های تکنلوژی با رونمایی از محصولات خود، قدرتشان را به رخ یکدیگر می کشند.در خلال برگزاری نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی مصرفی، انبوهی از فناوریهای جاه طلبانه مرتبط با حوزه سلامت و به ویژه سیستم عصبی ارایه شد که یکی از آنها بیش از سایرین جلب توجه می کرد.

هک کردن مغز انسان (2)هک کردن مغز در واقع عنوانی است که به فعالیتی اطلاق می شود که در آن سیگنالهای مغزی را می توان کنترل کرد تا ضمن دست کاری آنها قادر بود تا به بهبود وضعیت سلامت افراد کمک کرد.در CES 2016 شرکتBrainCo از تکنولوژی نوآورانه و جدیدی رونمایی کرد که گرچه ساختار بزرگ و پیچیده ای ندارد اما توسط آن انسان قادر است تا به دستکاری هدفمند سیگنالهای مغزی بپردازد، و این یعنی گامی موفق برای تحقق پروژه ” هک مغز انسان ” و توانایی برای کنترل کردن هدفمند آن

هک کردن مغز انسان (4)تکنلوژی یاد شده در واقع نوعی هدبند مخصوص کنترل فکر است که قابلیت می تواند در امواج مغزی دست برده و در آن ها دخالت کند، درست همان کاری که هکرها در سیستم های مورد حمله قرار داده انجام می دهند. محققانی این طرح مدعیند که نوآوری شان کارایی گسترده ای دارد، از بهبود محدوده تمرکز گرفته تا تشخیص بیماری ها و کنترل هوشمندانه وسایل مختلف خانه و یا حتی اندامهای مصنوعی.

هک کردن مغز انسان (3)به زبان ساده تر این دستگاه قادر است تا امواج مغزی را به سیگنالهای الکترونیکی ترجمه می کند.
در CES 2016 طی آزمایشی دیدنی نشان داده شد که چگونه می توان از این هدبند برای کنترل سیگنالهای مغزی و دستکاری آنها با هدف هدایت اندامهای مصنوعی استفاده کرد.
این نوآوری امید برای درمان بیماری های مغزی و اثرات سکته های مغزی را چند برابر کرده است

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هک کردن مغز انسان ممکن شد / کنترل سیگنال های مغزی دستاورد CES 2016

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. من توو همین وظغیت قرار گرفتم هر فکری میکنم اطرافیانم بعد گذشته زمانی فکرمو بنهوی برخم میکشن
    چه کار بکنم بد بازیچه قرار گرفتم؟؟؟