آنتی ویروس پادویش

سامسونگ پادشاه فروش گوشی

ثبت اختراع صفحه نمایش تبلت تاشو و دکمه ی نامرئی توسط سامسونگ

تکنولوژی موبایل فراگیر شده است و چندین قلمرو مختلف را در برمی گیرد و ما اغلب بعد تجاری آن را در نظر نمی گیریم.

آخرین گزارشات از جهان موبایل حاکی از آن است که سامسونگ همچنان پادشاه گوشی های هوشمند در جهان است. به نظر می رسد این غول کره ای موفق شده است تا بر خلاف جریان کاهش فروش حرکت کند و در رتبه اول فروش گوشی قرار گیرد. سامسونگ با سهم فروش 19 درصدی پیشتاز است و اپل با 10 درصد و سپس هوآوی با 7 درصد سهم جهانی در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

gsmarena_002 (1)

لازم به ذکر است که اعداد فوق برای کل گوشی ها اعم از هوشمند و معمولی است در حالی که اگر آمار را محدود به گوشی های هوشمند که 75 درصد بازار را در اختیار دارد نماییم، سامسونگ سهم بیشتری پیدا می کند و با فروش 21 درصدی همچنان پیشتاز خواهد بود. بعد از آن اپل با 14 درصد و هوآوی با 9 درصد در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

gsmarena_003 (1)

با تفکیک فروش در قاره های مختلف تقریبا نتایج مشابه است به جز شمال آمریکا که در آن اپل با 31 درصد در رتبه اول و سامسونگ با 24 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است. البته در نظر داشته باشید که با عرضه آیفون های جدید در این هفته آمار تغییر خواهد کرد.

اما جدا از سامسونگ و اپل، چیزی که در نمودار جالب توجه است رشد قابل توجه گرایش به سمت گوشی های چینی در بازار های جهانی است.

هوآوی واقعا به نوبه خود کار بزرگی را انجام داده است در حالی که شیائومی نیزبا سهم 5 درصدی در بازار جهانی موفقیت مطلوبی را کسب کرده است. در واقع در آسیا شیائومی با سهم 11 درصد از اپل پیش افتاده است.

این روند به احتمال زیاد در ماه های آینده ادامه خواهد داشت. برندهای آسیایی رشد فروش چشمگیری دارندبرای مثال ایسوس رشد 500 درصدی داشته و این بدان معنی است که تولیدکنندگان چینی به سرعت در حال  تبدیل به یک نیروی قوی در حوزه تلفن همراه هستند.

منبع: gsmarena

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  دوربین 108 مگاپیکسلی در انتظار گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ

نظرات در مورد : سامسونگ پادشاه فروش گوشی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *