عینک گوگل به کمک پزشکان می آید / جراحی قلب به کمک عینک گوگل برای اولین بار

عینک گوگل که از یک رایانه پوشیدنی هندزفری و یک نمایشگر نوری روی سر تشکیل شده،‌ توسط جراحان قلب در آزمایشگاه کاتتریزاسیون مورد استفاده قرار گرفت. این روزها متخصصان زیادی از فناوری‌های پوشیدنی برای آموزش و تشخیص بیماری‌ها استفاده می‌کنند.

عینک گوگل (1)

این عینک بدون شیشه است، به طوری که یکی از چشم‌های کاربر کاملاً آزاد بوده و تصویر توسط یک منشور بر روی چشم دیگر تابش می‌شود. تصویر نهایی معادل یک نمایشگر ۲۵ اینچی است مادامی که کاربر در فاصله ۲٫۵ متری آن قرار دارد. عینک گوگل امکان ارتباط با اینترنت به صورت وایرلس و همچنین اتصال به تلفن‌های هوشمند برای استفاده از نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه (3G و 4G) را دارد. امکان استفاده از فناوری بلوتوث نیز در این عینک فراهم است.

عینک گوگل (3)
حال متخصصان قلب موسسه قلب در ورشوی لهستان با کمک عینک گوگل، جریان خون را در رگ کرونر مسدود شده یک بیمار 49 ساله بازیابی کردند. این عمل نشان‌ می دهد دستگاه‌های پوشیدنی جدید چه کاربردی برای نمایش مجموعه داده‌ها در آزمایشگاه ها دارند و می‌تواند برای راهنمایی بهتر عمل‌های جراحی مداخله‌ای بکار گرفته شوند.

در این عمل جراحی، مشاهده رگ کرونری تحتانی آن هم به طور واضح با نمایش بازسازی‌های توموگرافی محاسبه‌شده سه‌بعدی در برنامه تلفن همراه که به یک سیستم تشخیص صدای هندزفری و عملکرد زوم مجهز بود میسر شد و پزشکان توانستند جهت حرکت سیم راهنما را نسبت به مسیر بخش رگ مسدود شده مشخص کنند.

نمایشگر نوری که روی سر نصب می شود قابلیت ثبت و پخش تصاویر و فیلمها را دارد و همزمان می تواند با محیط اطراف تعامل داشته باشد. در واقع این نمایشگر نمونه‌ای از مفهوم واقعیت مجازی است.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  عینک گوگل زیر ذره بین

نظرات در مورد : عینک گوگل به کمک پزشکان می آید / جراحی قلب به کمک عینک گوگل برای اولین بار

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *