فایرفاکس موتور جستجوی یاهو را جایگزین گوگل کرد

فایرفاکس موتور جستجوی یاهو را جایگزین گوگل کرد: خیلی از کاربران فایرفاکس تا پیش از این از گوگل به عنوان محبوب ترین و پیش فرض در مرورگر خودشان استفاده میکردند اما موزیلا در اقدامی عجیب موتور جستجوی یاهو را جایگزین گوگل کرد که به صورت پیش فرض با جستجو در فایرفاکس نتایج توسط یاهو بررسی شود.

از سال 2004 جستجوگر پیش فرض در فایرفاکس گوگل بود که با گذشت زمان و با تغییر قوانین در ایالات متحده آمریکا موزیلا مجبور شد که به یاهو مهاجرت کند. مدیر موزیلا در این خصوص می گوید که :

ما باید تجربه داشتن یک مرورگر تکی در فایرفاکس را به اتمام برسانیم. ما برای افزایش انتخاب ها و نوآوری ها در وبگردی تصمیمات انعطاف پذیر و محلی بیشتری را در نظر گرفتیم  که می تواند در جستجو محلی و نتایج بیشتر کمکی زیادی به کاربران بکند.

در کشور روسیه نیز گوگل از مرورگر فایرفاکس کنار گذاشته است و جستجوگر یاندکس جایگزین شده است و کاربران در کشور چین نیز از جستجوگر بایدو در جستجوهای اینترنتی خود استفاده میکنند.

بعد از این تغییرات، کاربران زیادی که از گوگل استفاده کرده بودند قطعا سعی در عوض کردن این پیش فرضات در مرورگر فایرفاکس خود هستند چرا که گوگل هنوز محبوب ترین موتور جستجو در اینترنت است و نتایجی که گوگل می دهد یاهو، بایدو و یاندکس نمی دهد.

منبع : ndtv

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  اسرار خارق العاده گوگل در موتور جستجوی خود

نظرات در مورد : فایرفاکس موتور جستجوی یاهو را جایگزین گوگل کرد

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *