راهکار های مخالفت با طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی + دلایل

طرح صیانت

چرا باید با طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی مخالفت کنیم ؟ اگر شما هم در روز های گذشته اخبار منتشر شده از طرح مجلس برای محدودیت اینترنت را خوانده باشید متوجه خواهید شد که این طرح بسیار ناقص بوده و عملی شدن این طرح مطمئنا صدمات جبران ناپذیری را به کسب و کار های مختلفی که با شیوع کرونا بیش از گذشته در این فضا شکل گرفته است وارد خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد صیانت از حقوق کاربران یا تحریم مردم ایران از پلتفرم های قدرتمند جهانی

طرح صیانت چطور کسب و کار ها را نابود می کند و کشور را فلج!

اما چرا این طرح می تواند صدمات جبران ناپذیری را به اکوسیستم کسب و کار ها در فضای مجازی وارد کند؟ با توجه به اینکه با طرح جدید مجلس برای صیانت از کاربران در فضای مجازی پس از گذشت چند ماه از اجرایی شدن این طرح بستر های بین المللی همچون اینستاگرام ، گوگل (بیش از 270 سرویس مختلف از جیمیل گرفته تا گوگل مپس و هزاران نرم افزار کاربردی که به توسعه دهندگان وب کمک می کند)، واتساپ محدود شده و کاربران قادر به استفاده از این بستر ها نخواهند بود ، با توجه به اینکه هیچ جایگزینی برای این نرم افزار ها در ایران وجود ندارد و نرم افزار های موجود در زمان های مختلف کاستی های بسیار بزرگی را داشته اند و نتوانسته اند پاسخگوی کاربران در فضای مجازی باشند.

اگر می خواهید دقیقا بدانید چه اتفاقی بر سر اینترنت خواهد آمد کافی است یک هفته قطعی اینترنت بین المللی در آبان 1398 را بیاد بیارید ، اگر یادتان باشد دسترسی به اینترنت بین المللی برای عموم مردم قطع شده بود و کسی نمی توانست ابزار های اشاره شده در فوق را استفاده نماید.

بسیاری از دانشجویان ، اساتید دانشگاه و تمامی کسب و کار ها در مدتی که اینترنت جهانی قطع شده بود دچار صدمات جبران ناپذیری شدند ، جالب اینجاست که پس از وصل شدن اینترنت رخنه های امنیتی بسیار بزرگی در بستر اینترنت ایران ایجاد گردید و بسیاری از سایت های داخلی با هک ها و مشکلات بسیاری روبرو شدند.

نکته دیگری که کارشناسان حوزه اینترنت و فضای مجازی مطرح می کنند مطمئنا اگر هر جایگزینی بخواهد جای بستر های موجود را بگیرد 5 الی 6 سال طول می کشد تمامی کسب و کارهای موجود در نرم افزار های بین المللی صدمات بیشماری را خواهند دید و بیش از 5 میلیون شغل در ایران با مشکلات شدیدی روبرو خواهند شد و مطمئنا وضعیت اقتصادی مردم بیش از بیش بدتر خواهد شد.

نکته بسیار مهمی که در این موضوع وجود دارد هیچکدام از طراحان طرح صیانت هیچ تخصصی در این حوزه نداشته اند و فقط و فقط از بعد فرهنگی و سیاسی این طرح را طراحی کرده اند. در ادامه این مقاله ویدئو های را از این موضوع در اختیار شما قرار می دهیم .

اما چطور با طرح صیانت مخالفت کنیم ؟

روش اول : یکی از روش هایی که کسب و کار ها و بیزینس های حاضر در فضای مجازی می توانند با طرح صیانت مخالفت کنند ، پر کردن فرم سامانه ارتباطات مردمی مرکز ملی فضای مجازی است ، اگر میخواهید اعتراضتان را به طرح صیانت از فضای مجازی اعلام کنید یکی از مراکزی که تصمیم گیرنده است مرکز ملی فضای مجازی است ، پیشنهاد می کنم به آدرس اینترنتی http://www.majazi.ir/general_content مراجعه نمایید و فرم موجود در این صفحه را پر کنید.

برای اینکار ابتدا وارد لینک فوق مراجعه نمایید سپس روی دکمه موجود در تصویر زیر کلیک کنید.

مخالفت با طرح صیانت از فضای مجازی

پس از ورود به فرم ارسال درخواست فرم زیر را بدین صورت پر کنید :

مخالفت با طرح صیانت از فضای مجازی

نکته بسیار مهم و ضروری این است که حتما این فرم را با اطلاعات واقعی خود پر کنید، چون پر کردن فرم با اطلاعات غیر واقعی هیچ تاثیری در اعلام این اعتراض نخواهد داشت.

در فرم مورد نظر لطفا هر مشکلی که در کسب و کار شما با قطع اینترنت بین المللی ایجاد می شود را اعلام بفرمایید.

 

روش دوم : با رفتن به سایت https://www.karzar.net/internet کارزار مخالفت با این طرح را امضا نمایید .

روش سوم و بسیار مهم : ارسال پست و استوری در اینستاگرام و نوشتن نظرات در حساب کاربری نمایندگان مجلس و ارائه اعتراضات به نمایندگان مجلس . لیست حساب کاربری برخی از نمایندگان مجلس در لیست زیر ارائه شده است ، اگر حساب کاربری نماینده شهرتان در این لیست موجود نیست در بخش نظرات ارائه کنید در اختیار سایر کاربران قرار گیرد.

@alireza.pakfetrat

@dr.rezaeeofficial

@dr.jghaderi

@ebrahimazizi44

@mohsen_alizadeh.ir

@dr.javadaskari

@vjalalzadeh

@dr.alinikzad

@hhosseinzadeh_ir

@kamal.alipour.khonakdari

@ezatollah_akbari

@drmajidansari.ir

@dr.jalilmokhtar

@dr_asghar_salimi

@safirekhedmat

@dr.varnaseri

@drsadatinejad

@ahmadnaderii_ir

@zahrasheikhi_ir

@dr.shabib.jovijari

@elhamazad_org

@dr.molavi.ir

@saeidfarzaneh.ir

@babaei_karnami_official

@eghbalshakeri

@rnejabat.ir

@nikzad_ir

@sbadri_ir

@aliazari.official

@hosseinpoor.ir

@haji_anvar_habibzadeh

@doctorazami

@dr.hosseinjalali_org

@gholamali_kohsari

@rasoolfarrokhi

@jkarimi.ir

@pejmanfar_ir

@ehsanarkani_ir

@ali_khezrian

@somayyerafiei

@ali_babaei_karnami

@khandoozi_se

@rezakhah

@mahmoud_ahmadi_bighash

@seyedreza_taghavi_ir

@aghatehrani_ir1

@ahmadnaderii_ir

@huseinmirzaie_ir

@dr.pezeshkian.ir

@motafakkerazad.ir

@dr.masoud.khatami

@abbasidavani

@nasiraei_ir

@dr.parvinsalehi

@ahmadalirezabeigi

@dr.farhangi

@mirtajad

 

روش چهارم : حتما با مجلس شورای اسلامی تماس بگیرید و اعتراضتان و دلیل اعتراضتان را اعلام کنید. سامانه شمارۀ 132 برای ارتباط با نمایندگان مجلس است .

روش پنجم : ارسال پیامک به سامانه ارتباطات مردمی مجلس۲۰۰۰۱۳۲ پیامک هم می تواند یک روش باشد ، می توانید با ارسال یک اسمس با متنی بر مغایرت این قانون با حقوق فردی و کسب و کارتان با این طرح مخالفت کنید.

روش ششم  : در سایت مجلس اعتراض خود را ثبت کنید! برای این کار کافی است ارتباط با مجلس را در گوگل جستجو کنید و از بخش ارتباط با مجلس «من با تصویب طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به دلیل اینکه آن را مغایر با حقوق فردی و کسب و کارم می‌دانم مخالفم. این طرح را تصویب نکنید». این متن را یا طرحی با زبان خودتان را در سایت ثبت کنید.

روش هفتم : تماس با نمایندگان مجلس و دفتر نماینده شهرستان ها ، یکی از نکاتی که می تواند بسیار کارساز باشد صحبت با نماینده های مجلس است ، اگر دسترسی به نماینده شهرتان دارید حتما با ایشان تماس گرفته و اعتراضتان را نسبت به این طرح با دلایل منطقی توضیح دهید ویدیو هایی از مشکلاتی که  برای مردم با این طرح ایجاد می شود در همین صفحه قرار گرفته است همین دلایل را به نمایندگان شهرتان اطلاع بدهید.

روش هشتم : همراهی اتحادیه ها و نهاد های صنفی هم از دیگر قدرت هایی است که می تواند در مخالفت با این طرح کمک کند ، اگر شما در اتحادیه های شهری تان عضو هستید می توانید در بخش نظرات این صفحه اعلام حمایت کنید از اعتراض به این طرح و اطلاعات تماستان را قرار دهید تا کمک های لازم برای انتشار بیانیه صنفتان با شما تماس گرفته شود.

روش نهم : اگر شما رسانه تاثیر گذاری را در اختیار دارید از وب سایت گرفته تا صفحه اینستاگرام در وب سایت یا صفحات اجتماعی تان به روشنگری مردم بپردازید و روش های اعتراض را به مردم معرفی کنید ، تا بتوانند اعتراضشان را به گوش مسئولین برسانند .

ویدئویی از راهکار های اعتراض به نمایندگان که توسط دبیر انجمن کسب و کار های اینترنتی ارائه شده است .

صحبت های عادل طالبی در مورد طرح صیانت و روش های اعتراض

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راهکار های مخالفت با طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی + دلایل

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بابا این طرح صیانت دیگه چه فیلمی هست تا دیدین مردم یکم از فضای مجازی دارن کسب درآمد میکنن جلوش رو گرفتن آقای مسئول محترم الان مردم برای لوله بازکنی هم اینترنتی درخواست میدن بعد شما به فکر مسدود کردنش هستی ؟ دوست دارین برگردیم به زمان قدیم و برای همه چی مثل لوله بازکنی برچسب درست کنیم و به درو دیوار بزنیم اینجوری بهتر هم هست 🙁