آنتی ویروس پادویش

فیسبوک عرضه‌ی بلندگوی هوشمند خود را به خاطر رسوایی درز اطلاعات عقب می‌اندازد

بلندگوی هوشمند فیسبوک

همان‌طور که خشم مردم به خاطر سیاست‌های جمع‌آوری اطلاعات شرکت فیسبوک ادامه‌دار می‌شود، این شرکت تصمیم گرفته است تا معرفی بلندگوهای هوشمند جدید خود را بنا به گزارش خبرگزاری بلودمبرگ به تعویق بیندازد. گفته شده بود که این دستگاه‌ها برای کنفرانس توسعه‌دهندگان F8 شرکت فیسبوک در ماه می در نظر گرفته شده بودند اما همان‌طور که خبرگزاری بلومبرگ اظهار دارد، الان ممکن است زمان خوبی نباشد تا از مردم بخواهیم به این شرکت با دادن اطلاعات محرمانه‌تری هنگام استفاده از این میکروفون‌های دائم‌الشنود اعتماد کنند.

خبرگزاری بلومبرگ ماه آگوست سال گذشته اطلاعاتی را درباره‌‌ی بلندگوهای هوشمند جدید فیسبوک  ارائه داد. قرار است این محصولات شامل یک دستگاه با تمرکز اصلی بر ویدیو و نام رمزی Aloha باشند(که احتمالاً با اسم پورتال مورد استفاده قرار خواهد گرفت)؛ این دستگاه صفحه‌نمایشی لمسی به اندازه‌ی یک لپ‌تاپ در کنار بلندگویی جداگانه که با قیمت کمتری فروخته می‌شود خواهد داشت. بنابر گزارشات هر دو دستگاه از دستیار صوتی برنامه‌‌نویسی شده توسط شرکت فیسبوک استفاده خواهند کرد که مشابه دستیار صوتی الکسا در آمازون و دستیار صوتی سیری برای اپل است. بنابر گزارشات همواره قرار بود این محصولات در فصل پاییز عرضه شوند اما حالا فیسبوک می‌خواهد بررسی عمیق‌تری درباره‌ی نحوه‌ی جمع‌آوری اطلاعات انجام دهد قبل از آن که این بلندگوهای هوشمند را برای استفاده‌ی مردم عرضه کند.

حتی پش از بحران اخیر، این بلندگوها ممکن بود فروش سختی داشته باشند؛ بسیاری از مردم از قبل بر این باوراند که فیسبوک به طور پنهانی از میکروفون گوشی‌های هوشمند آن‌ها برای ضبط مکالمات و پیدا کردن آسان‌تر اهداف خود استفاده می‌کند.

فیسبوک در تحقیقی که توسط وبسایت The Verge در پاییز سال گذشته انجام شد، یکی از غیرقابل اعتمادترین شرکت‌های تکنولوژی آمریکایی شناخته شد؛ با این‌حال بیش از نیمی از نظردهندگان تا حدودی علاقه‌ی خود را به استفاده از بلندگوی هوشمند جدید این شرکت ابراز نمودند.

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  چگونه سرچ فیسبوک را ببندیم

نظرات در مورد : فیسبوک عرضه‌ی بلندگوی هوشمند خود را به خاطر رسوایی درز اطلاعات عقب می‌اندازد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *