پادویش

آموزش فعال سازی رمز پویا بانک صادرات

آموزش فعال سازی رمز پویا بانک صادرات

آموزش فعال سازی رمز پویا بانک صادرات : بانک صادرات نیز همانند دیگر بانک ها تلاش کرده است تا همیشه خدمات بروز و جدیدی را در جهت رفاه و سهولت مشتریان عزیز در اختیارشان قرار بدهد. اگر از مشتریان بانک صادرات هستید حتما می دانید که از این پس برای انجام هر گونه تراکنش اینترنتی شما به رمز دوم پویا که با رمز یکبار مصرف شناخته می شود ، نیاز داشته اید. این بانک امکانی را برای شما مشتریان عزیز فراهم نموده تا بتوانید رمز اول و رمز دوم پویا را دریافت کنید.

فعال سازی رمز پویا بانک صادرات

اگر قرار است که شما رمز یکبار مصرف را برای کارتهای بانک صادرات دریافت کنید باید به یک دستگاه خودپرداز بانک صادرات مراجعه کنید و سپس رمز پویا را فعالسازی نمایید. اعتبار رمزهای که شما از نرم افزار ریما دریافت می نمایید برای هر تراکنش به مدت 60 ثانیه می باشد. ادامه این پست را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید اطلاعات دقیق تری بدست بیاورید.

مراحل به صورت خلاصه شامل موارد زیر می باشد:

 1. مراجعه به وب سایت بانک صادرات و دریافت نرم افزار ریما
 2. ثبت نام در نرم افزار و فعال سازی آن
 3. مراجعه به دستگاه خودپرداز و انتخاب گزینه فعالسازی رمز یکبار مصرف از مسیر گزینه خدمات
 4. وارد کردن شماره تلفن همراه متصل به حساب در دستگاه خودپرداز
 5. دریافت رمز 8 کاراکتری از دستگاه خودپرداز
 6. دریافت رمز پیامکی در تلفن همراه
 7. بازگشت به نرم افزار و وارد کردن رمز دریافت شده از دستگاه خودپرداز و رمز پیامکی در نرم افزار

فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک صادرات

مراحل نصب و رمز پویا بانک صادرات

 1. برای دانلود نرم افزار می توانید به وب سایت بانک صادرات مراجعه کنید یا به واسطه برنامه رمز پویا ریما صادرات برای دانلود اقدام کرده و سپس اپلیکیشن را بر روی گوشی خود نصب کنید.
 2. پس از اینکه وارد اپلیکیشن شدید در اولین گام ثبت نام کنید و رمز خودتان را تعریف کرده و وارد مرحله بعدی شوید. (رمز شما باید ترکیبی 6 کاراکتر و حداقل یک از حروف بزرگ باشد تا بتوانید با موفقیت به مرحله ی بعدی بروید)
 3. حالا شماره ی موبایل خودتان را وارد کرده و دکمه ارسال پیامک را انتخاب کنید. در این مرحله ی پیامکی برایتان ارسال می شود که حاوی یک کد تایید است.
 4. در اینجا شما باید کد تایید را وارد کنید تا ثبت نام شما با موفقیت انجام گردد این نکته را بخاطر بسپارید تا این مرحله شما به اینترنت نیاز داشته اید ولی اگر تا این قسمت را موفق شده باشید دیگر نیازی به این ندارید که اینترنت داشته باشید بلکه آفلاین نیز میتوانید ادامه کار را انجام بدهید. (کدهای تاییدی که برای کاربر ارسال می شود تنها تا یک زمان خاصی اعتبار دارد و از آن پس مجدد باید کاربر کدتایید را دریافت کند).
 5. حالا کاربر باید نحوه ی ورود به برنامه را برای خود انتخاب کند مثلا یک رمز یا اثر انگشت را برای ورود انتخاب نماید.
 6. در صورتی که گوشی شما دارای حسگر اثر انگشت باشد میتواند از این امکان پشتیبانی نماید. کاربر باید دکمه ورود با اثر انگشت را لمس کرده و سپس با وارد کردن رمز خود اثر انگشت را تعریف کند. از این پس علاوه بر رمز عبور عادی میتوان از اثر انگشت نیز برای ورود استفاده کرد. کافیست که شما انگشت خودتان را بر روی سنسور گوشی قرار بدهید.

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف

حالا پس از اینکه شما مراحل فوق را به دقت انجام داده اید باید به سراغ مراحل بعدی بروید:

 • کاربر پس از ورود صفحه تعریف رمز یکبار مصرف را مشاهده می کند. خب در اینجا باید شما رمز دریافتی از طریق درگاه خودپرداز و پیامک را وارد نمایید.
 • کاربر می تواند به خودپردازهای بانک صادرات مراجعه کند و سپس رمز اول یا دوم یکبار مصرف خود را فعال نماید. در این قسمت توکن دو بخشی هشت کاراکتری به واسطه رسید بانکی و پیامک به کاربر تحویل داده می شود که باید در محل مربوطه وارد شود.
 • پس از اینکه رمزهای دریافتی را وارد کردید میتوانید یک رمز جدید را برای هر شصت ثانیه تولید نمایید که در برنامه قابل مشاهده می باشد.
 • بعد از اینکه توکن ها ثبت شدند میتوان رمزهای یکبار مصرف را تولید کرد.

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف 

دریافت رمز پویا بانک صادرات

 • بسیاری از کاربران همواره با این سوال روبرو می شوند که آیا برای دریافت رمزهای پویا می توان تمامی مراحل را غیرحضوری انجام داد ولی در پاسخ باید گفت که شما حتما باید به صورت حضوری به یکی از خودپردازهای بانک صادارت مراجعه کنید و این امکان وجود ندارد که تمامی مراحل را به صورت غیرحضوری انجام داد. به عبارت ساده تر اگر شما برای انجام عملیات فعال سازی به عابر بانک مراجعه نکنید نمی توانید رمز پویا دریافت نمایید و قطعا شما موفق به انجام تراکنش های اینترنتی نخواهید شد.
 • سوال دیگر در خصوص نداشتن گوشی هوشمند است. برخی از کاربران می گویند که گوشی هوشمند ندارند ولی نیاز به رمز پویا دارند آیا می توانند رمز پویا دریافت کنند. طبق اخرین اعلام ها فقط با اپلیکیشن معرفی شده میتوان برای گرفتن رمز اقدام کرد ولی بانک صادرات کد ستاره 719 مربع را نیز برای آن دسته از عزیزانی قرار داده که میخواهند با درگاه USSD اقدام به دریافت رمز دوم پویا نمایند.

کاربرد رمز پویا بانک صادرات

دقت داشته باشید که هیچ تفاوتی در رمز اول 4 رقمی با گذشته وجود ندارد و شما مثل گذشته با مراجعه به دستگاه های خودپرداز، یا برای فعالیتهای مثل انتقال وجه و دریافت وجه و…. به صورت حضوری باید از همان رمز اول استفاده کنید.

کاربرد رمز دوم پویا برای فعالیت های اینترنتی و اپ های موبایلی می باشد که تقریبا به صورت فیزیکی برای کارت فراهم نیست و فعالیتهای مانند خریدشارژ، مانده حساب و…. در هر زمانی انجام می گردد. شبکه بانکی برای اینکه از اطلاعات کارت مشتریان سوءاستفاده ی انجام نگردد تصمیم گرفتند تا رمزهای دوم را به صورت رمزهای پنج رقمی تا دوازه رقمی به شکل پویا در اختیار کاربران عزیز قرار بدهند. یکی از دلایل استفاده از همین رمزهای پویا بالا بردن میزان امنیت می باشد.

برای اینکار شما به نرم افزار ریما نیاز دارید که ساده ترین روش دریافت این نرم افزار از طریق وب سایت بانک صادرات می باشد.

می توانید لینک های زیر را نیز مطالعه کنید:

مراحل کامل دریافت رمز دوم پویا بانک آینده (رمز دوم یکبار مصرف)

آموزش فعال سازی رمز دوم پویا بانک ملت (رمز دوم پویا)

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش فعال سازی رمز پویا بانک صادرات

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *