پادویش

مصرف بی رویه و زیاد گوشت قرمز در افراد سبب ابتلا به دیابت نوع 2 می شود

گوشت

تقریبا می توان گفت 90 درصد جمعیت جهان در رژیم غذایی خود حتما جایگاه خاصی برای گوشت در نظر دارند. این غذای لذیذ در کنار خوشمزگی می تواند خطراتی نیز داشته باشد. محققان در طی مطالعه ای جدید به مضرات مصرف زیاد گوشت قرمز و مرغ پی برده و بیان کردند مصرف بیش از حد این مواد باعث ایجاد دیابت نوع 2 می شود.

نتایج آزمایشات نشان داد افرادی که گوشت قرمز زیادی مصرف می کنند، نسبت به سایر افراد که به طور قابل کنترلی از این ماده تغذیه می کنند و حدود 23 درصد بیشتر در خطر دچار شدن به بیماری هایی مانند نقرس، بیماری های قلبی و به خصوص دیابت هستند. این در صد برای مصرف کنندگان گوشت مرغ حدود 15 درصد است.

گوشت

حال موضوعی که مطرح می شود این است که باید گوشت قرمز و مرغ را از رژیم غذایی خود حذف کرد؟

آیا کم رنگ کردن گوشت و مرغ از رژیم غذایی امکان پذیر است؟

پزشکان بیان کردند برای پیشگیری از بیماری های ناشی از مصرف گوشت قرمز و مرغ نیازی به حذف کلی آن ها از وعده های غذایی نیست، بلکه باید از ماهی، صدف و غذاهای دریایی و سبزیجات بیشتری استفاده کرد و میزان گوشت قرمز و مرغ مصرفی را به حداقل رساند.

منظور از کاهش مصرف، نخوردن این مواد نیست بلکه عدم مصرف در بعضی وعده ها و جایگزینی گوشت و مرغ با ماهی و صدف و میگو توصیه می شود.

با رعایت این موارد می توانید از ابتلا به بسیاری از بیماری های خطرناک و مزمن از جمله بیماری های قلبی و دیابت پیشگیری کرده و طول عمر بیشتری داشته باشید.

لازم به ذکر این نکته است که در سلامتی فقط رعایت رژیم غذایی موثر نمی باشد بلکه ورزش مداوم و روزانه برای داشتن بدنی سالم و عاری از بیماری ضروری است!

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  مشاهده اعضای کانال دیگران

نظرات در مورد : مصرف بی رویه و زیاد گوشت قرمز در افراد سبب ابتلا به دیابت نوع 2 می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *